Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - FIZKOM DZIĘKUJE!

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

7 mar 2019, o 22:31

świeżak

Mam jeszcze jedno pytanie ;)

3. nauka wzorca oddechowego z wysoko (wdechowo) ustawionym mostkiem
Gdzie mogę szukać informacji na ten temat? (Jak wygląda taki sposób oddychania)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 mar 2019, o 23:47

domownik

marta436 napisał(a):
1. regulację napięcia membran oddechowych
2. regulację ciśnienia w jamie brzusznej, kl. piersiowej i jamie śródczaszkowej
Jakiego typu terapeuta zajmuje się takimi rzeczami? Czy są jakieś hasła po których mogłabym go znaleźć?

Poszukaj osteopaty, który pracuje w koncepcji:
- Georges Finet i Christian Williame dot. normalizacji dynamiki trzewnej, pracy z pionowymi  i skrzyżowanymi slupami ciśnień w ciele oraz w
- Peter Schwind dot. terapii membranowej.
- GDS dot. łańcuchów mięśniowo-stawowych

marta436 napisał(a):
4. regulację napięcia i ślizgu trzewi (ich ruchomość i ruchliwość) ---- > Terapia Visceralna
Znasz może kogoś z Trójmiasta(okolic), kto zajmuje się tym rodzajem terapii? Znalazłam listę na stronie http://www.terapiawisceralna.pl/lista-t ... pomorskie/
Czy wiesz, czy są to certyfikowani terapeuci (wiarygodni), czy może się tam wpisać każdy?

Tutaj nie pomogę. Nie znam tej strony i nie znam Tych terapeutów.

marta436 napisał(a):
Czy mógłbyś mi polecić książkę opisującą metodę Butejki, która umożliwiłaby mi prace w domu?

Zajrzyj tutaj: https://www.buteykoclinic.pl/kategorie/Ksiazki,1.html

marta436 napisał(a):
Czy moje kolana mogą brać się z tego samego źródła co skolioza, a co za tym idzie, czy istnieje jakikolwiek cień szansy na to, żeby je wyprostować?

Tak, Twoje stawy kolanowe, ich ustawienie i kształt związane są m.in. z napięciem tkanek w obrębie tułowia, ciśnieniem w jamach ciała, ustawieniem miednicy itd. itp.. Uważam, że terapia nie przyniesie zmiany ich ustawienia ale może wnieść zmianę w rozkładzie napięć podczas ich obciążania w staniu i podczas chodu. Uważam, że taki właśnie cel należałoby określić w planie terapii.
Zauważ, że szpotawość Twojej kończyny prawej różni się od kształtu kończyny lewej. Związane jest to z niestabilnością dolnego tułowia podczas chodu w fazie podporu na prawej nodze. Terapia (PNF) powinna uwzględnić ten fakt i powinna być ukierunkowana właśnie na ten problem. Dzięki temu jest szansa na zabezpieczenie st. kolanowego prawego przed pogłębianiem się szpotawości.

marta436 napisał(a):
Gdzie mogę szukać informacji na ten temat? (Jak wygląda taki sposób oddychania)

To bardzo, bardzo rozległy temat i dość skomplikowany. Nie jestem tutaj w stanie, omówić go w kilku słowach.
Dla Twojej klatki piersiowej w celu jej korekcji, najistotniejszy jest wzorzec WYDECHU (!). To właśnie ta faza wentylacji płuc warunkuje u Ciebie jakość WDECHU (rozprężenie żeber klatki piersiowej)
Poszukaj informacji o tzw. podparciu oddechem u śpiewaków operowych. Z pomocą terapeuty, będziesz mogła spróbować "rozgryść" temat.

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

8 mar 2019, o 18:01

świeżak

Dziękuje. Będę działać :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]