Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - postawa się coraz bardziej pogarsza + doszła przepuklina

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

31 maja 2018, o 08:56

domownik

3 fizjo, różne sprzeczne zalecenia.

Od dziecka pogłebiona kifoza, która teraz jest najmniejszym problemem.To były czasy kiedys nic mnie nie bolało a jedyny problem to lekki defekt wizualny..

W ciągu około 2 ostatnich lat... dochodzi skolioza... prawe biodro cały czas się obniża+lewe biodro odstaje do przodu+ rotuje klatka piersiowa, odstaje lewe żebro z lewym mięśniem piersiowym.
Doszła jeszcze przepuklina środkowo prawoboczna l4/l5 pewnie przez przeciążenia i przez rotacje i obniżanie prawego biodra.

To co sam widzę od dłuższego czasu....
wielkie dysproporcje mięśniowe
Lewe udo z lewym pośladkiem są bardzo rozbudowane a prawe udo i prawy pośladek są mizerne.
Jak siędzę to automatycznie prawe biodro mi się obniża bo prawy pośladek jest mniejszy i biodro jest niżej...

Lewy mięsień piersiowy jest wielki a prawy mięsień piersiowy praktycznie nie istnieje.
Co za tym idzie.. lewe żebro również odstaje względem prawego.
Jeden fizjo proponował właśńie zniwelowac te dysproporcje mięśniowe

Drugi fizjo temu zaprzecza.... mówi, że dysproporcje mięśniowe są przez skrzywienie kręgosłupa i tego już nie zmienię...

Trzeci też jest podobnego zdania i mówi,że ćwiczenia siłowwe niewskazane i zaleca rozciąganie itp.

Kto ma racje? ja bym był skłonny zaryzykować i zacząć od lekkich izolowanych ćwiczeń na siłowni aby wyrównać dysproporcje w klatce piersiowej nogach i pośladkach i zobaczyć czy postawa się poprawia.... Byłem również na siłowni porozmawiać z trenerem personalnym czy jego zdaniem dałoby się zniwelować dysproporcje mięśniowe i czy jego zdaniem postawa by sie poprawiła.. powiedział,że pewności nie ma ale napewno byłby to przynajmniej rok ciężkiej pracy jak nie więcej.

teraz najważniejsze pytanie... fizkom proszę ciebie również o odpowiedź

co jest pierwsze? czy skoliza powstaje od dysproporcji mięśniowej czy dysproporcja powstaje od krzywego kręgoslupa?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

31 maja 2018, o 20:12

domownik

Powodów skoliozy może być dużo.Dlatego najczęściej lekarze od razu mówią,ze są idiopatyczne.Poszukaj dobrego fizjoterapeute od skolioz,bo to niełatwe znaleźć kogoś kto się zna na rzeczy.Najlepiej wzmocnić mięśnie osłabione i rozluźnić nadmierne napięte.

Góra Góra

5 cze 2018, o 16:52

domownik

Samo rozciąganie nie pomoże. Trzeba wzmocnić osłabione mięśnie.
Jak napisałam damian, przyczyn skoliozy może być dużo. Ciało to układ szeregowy, dysfunkcja jednej partii wpływa na inne, a ta może na kolejne i kolejne. Skolioza to takie błędne koło, warto o tym poczytać (vicious cycle of scoliosis).
Co do ćwiczeń siłowych, wedle mojego rozeznania te akurat mogą pomóc. Ostatnio badałam temat martwego ciągu i wychodzi na to, że może pomóc korygować skrzywienie oraz niwelować ból (także u zdrowych osób). Jest jednak demonizowany jako ćwiczenie niszczące kręgosłup. Ja sama mam skoliozę i odkąd zaczęłam ćwiczyć siłowo, wszelki ból przeminął, a martwy ciąg to moje ulubione ćwiczenie.
Oczywiście, każdy jest inny. Należy też słuchać swojego ciała.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 lip 2018, o 18:46

domownik

rtg biodra na leżąco
https://zapodaj.net/381d78f386463.jpg.html

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]