Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Problemy z oddychaniem

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

15 maja 2018, o 19:33

domownik

Witam. Chcialabym dowiedziec sie jak radzicie sobie z problemami z oddychaniem. Mam skolioze nieoperowana niemałą ale też nie wielką, nie wiem ile stopni bo dawno nie byłam u lekarza. Jednak od dluzszego czasu mam takie problemy. Czesto musze ziewac lub brac glebokie wdechy. Czy operacja uwolni mnie od tych problemow? Mam 26 marze o zalozeniu rodziny ale jak mam planowac dziecko w takim wypadku. Cala ciaze bym sie tylko zamartwiala ze dusze wlasne dziecko w brzuchu.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

15 maja 2018, o 21:51

domownik

Megg00,
Poczytaj o swoich objawach tutaj:
http://butejko.pl/metoda-butejki/podsta ... y-butejko/

Fizkom

Góra Góra

15 maja 2018, o 22:08

domownik

Myslisz ze to moze byc przyczyna? W sumie zastanawialam sie jak to jest podczas snu, bo wtedy raczej nie ziewam co chwile ani nie biore glebokich wdechow a jakos sie nie dusze bo budzilabym sie w nocy a jakos dozywam poranka :)

Góra Góra

16 maja 2018, o 14:56

domownik

Nie rozumiem dlaczego pod cyt "Skąd się bierze hiperwentylacja" nic nie pisze nic o restrykcji płuc. Wydźwięk jest taki jakby to że ktoś ma bardzo pomniejszoną pojemność płuc z powodu choroby np. układu kostnego nie powodowało hiperwentylacji.

Zajmowanie swojego umysłu świadomego cały czas o tym jak ma się oddychać może spowodować iż dana osoba nie będzie mogła myśleć o czymś innym w danym momencie a to uniemożliwia np. pracowanie intelektualnie itp. Nie da się myśleć jednocześnie o dwóch rzeczach na raz. Przynajmniej nigdy nie spotkałam żeby komuś się to udało.

W zakładce "Dla Kogo" na tej stronie internetowej nic nie pisze o chorych na deformacje klatki piersiowej. Ciekawe dlaczego.

Organizacji oferujących swoje "cudowne usługi" jest na prawdę wiele, a niektóre oferują w zasadzie jedno i to samo tylko opisują marketingowo że to coś innego niż inni oferują żeby odróżnić się od konkurencji.

Świadomym oddychaniem zajmują się też tzw. Rebirtherzy. Mam jakąś książkę na temat zarabiania pieniędzy którą napisał jeden z Polskich rebirtherów, w którym pisze jak to oferuje swoje kursy innym i robi z nich rebirtherów i stał się dzięki temu zamożny. Generalnie chodziło mu w tym wszystkim o Network Marketing.

Mimo wszystko życzę powodzenia.

Góra Góra

16 maja 2018, o 19:59

domownik

Megg00 napisał(a):
...."jak to jest podczas snu, bo wtedy raczej nie ziewam co chwile ani nie biore glebokich wdechow a jakos sie nie dusze ....."
W nocy, podczas snu wentylujesz płuca głęboko i szybko czy raczej płytko i wolno ? Pytam bo to właśnie zrobi dużą różnicę.
Do tego jeszcze dochodzą jeszcze takie kwestie jak: pozycja podczas snu, temperatura pomieszczenia i sposób wentylacji (przez nos / przez usta).

C25
Restrykcja płuc nie tylko związana jest ze zniekształceniami kostnymi. Może być również wynikiem np. zmniejszonej amplitudy ruchu przepony co skutkować będzie przyspieszeniem rytmu wentylacji z elementem właśnie hiperwentylacji (np. ziewanie).

Fizkom

Góra Góra

16 maja 2018, o 21:14

domownik

fizkom napisał(a):
Megg00 napisał(a):
...."jak to jest podczas snu, bo wtedy raczej nie ziewam co chwile ani nie biore glebokich wdechow a jakos sie nie dusze ....."
W nocy, podczas snu wentylujesz płuca głęboko i szybko czy raczej płytko i wolno ? Pytam bo to właśnie zrobi dużą różnicę.
Do tego jeszcze dochodzą jeszcze takie kwestie jak: pozycja podczas snu, temperatura pomieszczenia i sposób wentylacji (przez nos / przez usta).

C25
Restrykcja płuc nie tylko związana jest ze zniekształceniami kostnymi. Może być również wynikiem np. zmniejszonej amplitudy ruchu przepony co skutkować będzie przyspieszeniem rytmu wentylacji z elementem właśnie hiperwentylacji (np. ziewanie).

Fizkom

Spie w roznych pozycjach, przewaznie zasypiam na boku bo jakos czesto na plecach zasnac nie umie, ale czesto budze sie juz w pozycji na plecach. Jesli chodzi o sposob oddychania to jest raczej spokojny przez nos, choc zdarzalo sie ze mialam te "napady" dusznosci. Do spania lubie miec odrobine uchylone okno dachowe dla swiezego powietrza, w zimie jednak mam zamkniete

Góra Góra

16 maja 2018, o 21:37

domownik

fizkom napisał(a):

Fizkom

Ale jak to "może " ma się do osób ze znaczną deformacją KLP np. ze skoliozą? Przecież u takiej osoby to oczywiste że problem restrykcji leży w układzie kostnym a nie że to przepona spowodowała znaczne obniżenie pojemności płuc.

Mówcie co chcecie. Jeżeli nie napisali że jest to metoda dla osób z deformacjami klatki piersiowej to znaczy że nie jest, inaczej by to napisali. Z resztą można chyba do nich napisać i zapytać o to.

Góra Góra

16 maja 2018, o 21:47

domownik

C25 napisał(a):
..."Przecież u takiej osoby to oczywiste że problem restrykcji leży w układzie kostnym a nie że to przepona spowodowała znaczne obniżenie pojemności płuc ..."

To przepona porusza układem kostnym, a nie odwrotnie ....

Fizkom

Góra Góra

16 maja 2018, o 21:56

domownik

Co z tego że porusza, kiedy ruchomość klatki piersiowej jest ograniczona przez zdeformowane żebra. Mam rozumieć że przepona jest w stanie zlikwidować ucisk żeber na płuca ?

Góra Góra

16 maja 2018, o 22:03

domownik

Weż również pod uwagę możliwość deformacji żeber przez nieprawidłowo pracującą przeponę.

Góra Góra

17 maja 2018, o 11:39

domownik

O ile dobrze mi wiadomo KAŻDA osoba z bardzo dużą skoliozą ma znacznie pomniejszoną pojemność płuc, a deformacja klatki piersiowej w skoliozie jest wynikiem rotacji kręgów. Sugerujesz że u osób ze znaczną skoliozą następuje deformacja klatki piersiowej z powodu nieprawidłowo pracującej przepony, a nie że to deformacja klatki piersiowej powoduje jej nieprawidłową pracę, bo nie bardzo rozumiem?

Góra Góra

17 maja 2018, o 21:19

domownik

C25 napisał(a):
...." deformacja klatki piersiowej w skoliozie jest wynikiem rotacji kręgów..."
W przebiegu skoliozy idiopatycznej, asymetria kl. piersiowej, miednicy oraz czaszki wymusza od kręgosłupa adaptacyjne i kompensacyjne ustawienie. Zgięcie / wyprost, skłon boczny, rotacja kręgów oraz ich torsja jest tego wyrazem.

C25 napisał(a):
...." Sugerujesz że u osób ze znaczną skoliozą następuje deformacja klatki piersiowej z powodu nieprawidłowo pracującej przepony, a nie że to deformacja klatki piersiowej powoduje jej nieprawidłową pracę, bo nie bardzo rozumiem?
To nie kości deformują tkanki powięziowo- mięśniowe tylko te tkanki, poprzez nadmierne i nieprawidłowe napięcie wymuszają deformację kości.
Nieprawidłowo pracująca m.in. Przepona Klatkowa (jedna z 5-ciu membran oddechowych), poprzez swoje przyczepy do żeber i kręgosłupa lędźwiowego, odpowiedzialna jest za ich nieprawidłowe ustawienie. Duża skolioza idiopatyczna to efekt niepowodzenia w leczeniu, właśnie przez nie uwzględnienie powyższego faktu.
To w dużym skrócie ......

Fizkom

Góra Góra

18 maja 2018, o 08:44

domownik

Czyli to nie rotacja kręgów kręgosłupa pociąga za sobą żebra i to powoduje deformowanie się klatki piersiowej?

Na zdjęciu z TK KLP zamieszczonym w poniższym artykule widać ewidentnie że żebra są połączone z kręgami kręgosłupa, wobec czego nie ma takiej możliwości żeby tylko same kręgi były zrotowane a żebra pozostały nie przemieszczone w takiej sytuacji.

http://www.czytelniamedyczna.pl/5445,pr ... adkow.html

Góra Góra

18 maja 2018, o 20:24

domownik

C25 napisał(a):
Czyli to nie rotacja kręgów kręgosłupa pociąga za sobą żebra i to powoduje deformowanie się klatki piersiowej?

Przeczytaj raz jeszcze mój ostatni post.
Artykuł, o którym wspominasz nie dotyczy skoliozy idiopatycznej.

Fizkom

Góra Góra

19 maja 2018, o 12:18

domownik

Ja zamieściłam ten artykuł ponieważ zamieszczone są w nim ryciny z TK KLP gdzie widać przekrój poprzeczny klatki piersiowej, na którym widać że żebra są połączone z kręgami kręgosłupa.Chodziło mi o pokazanie na zdjęciu TK KLP jak wyglądają kręgi kręgosłupa i żebra u człowieka. Chodzi mi o to że nie ma takiej możliwości żeby rotujące kręgosłupa nie spowodowały przemieszczenia się żeber. Nie ma takiej możliwości żeby same kręgi kręgosłupa uległy zrotowaniu a żebra pozostały w tej samej pozycji jak u zdrowego człowieka. Rotacja kręgów obserwowana jest również w skoliozach idiopatycznych jak na pewno sam wiesz.

Chciałabym zauważyć że sama nazwa skolioza Idiopatyczna oznacza skoliozę nieznanego pochodzenia. Ty piszesz taj jakbyś znał przyczynę skoliozy idiopatycznej więc nie dziw się że ktoś może być zaskoczony tym co piszesz do ludzi.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]