Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza, czynniki teratogenne

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Czytelnia

Zaloguj | Zarejestruj

14 paź 2016, o 20:24

świeżak

Czynniki teratogenne powiązane ze skrzywieniami kręgosłupa:

1. Używki:
- alkohol
- kokaina
- papierosy

2. Lekarstwa:
- talidomid
- diethylstilbestrol
- witamina A
- kwas walproinowy
- warfarin
- chemioterapia
- lit
- kwas nikotynowy ( witamina PP )

3. Przemysł i Środowisko:
- arszenik, kadm, ołów, rtęć organiczna

4. Rolnictwo:
- insekctydy ( DTT )
- herbicydy ( TCDD )

5. Choroby i czynniki zakaźne:
- kiła
- cytomegalowirus
- toxoplasma gondii
- wirusy z rodziny herpes
- różyczka
- parvovirus P19

6. Choroby i zaburzenia o podłożu metabolicznym:
- cukrzyca
- hipertermia ( stan podwyższonej temperatury ciała )

Źródła:
,,The Genetics and Development of Scoliosis" pod redakcją Kenro Kusumi,Sally L. Dunwoodie

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

14 paź 2016, o 21:50

domownik

Chłopcze, albo dziewczynko co nam po Twych publikacjach. Skoro masz takie informacje, działaj. Nam na tym forum nie pomożesz, tylko prędzej "zdołujesz". Nie do końca udowodniono przecież wiarygodność tych mądrości. Pozdrawiam.

Góra Góra

14 paź 2016, o 22:04

świeżak

Hej Kasia brałaś taką opcję pod uwagę, że może niektórzy zastanawiają się nad przyczynami skoliozy, jakie czynniki na to wpływają itp. Może komuś to się do czegoś przyda. Również pozdrawiam

Ostatnio edytowano 14 paź 2016, o 22:14 przez mich2457, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

14 paź 2016, o 22:10

domownik

Hej, ale nie lubię nie sprawdzonych do końca konkluzji. Skrzywienie idiopatyczne to formuła funkcjonująca w świecie medycyny nie tylko w Polsce. Zawężanie uważam za faux pas.

Góra Góra

14 paź 2016, o 22:24

świeżak

To możesz sprawdzać tego typu informację czy są prawdziwe bo taki był cel tego postu, żeby ktoś drążył dalej temat bo sam jestem ciekawy jakie są przyczyny skoliozy.

Góra Góra

14 paź 2016, o 22:28

domownik

Nie chce mi się z Tobą wymieniać myśli. Trochę długo czekałam na odpowiedź, myślałam o nieco innej ripoście. Pozdrawiam. :)

Góra Góra

15 paź 2016, o 09:29

świeżak

Skoro ktoś jedno z drugim powiązał to pewnie miał ku temu jakieś podstawy, chociaż na sto procent oczywiście na razie nie można być niczego pewnym. Znając czynniki, które wpływają na powstawanie danych zaburzeń można skuteczniej je leczyć, zapobiegać itp więc nie wiem czemu się Kasiu czepiasz. Autorzy tej publikacji zadali sobie trud i zebrali tego typu czynniki w jednym miejscu, przypadkowo na coś takiego natrafiłem, przetłumaczyłem w miarę swoich możliwości i rzucam to dalej niech inni zgłębiają temat, a w przyszłości może komuś to ułatwi życie albo zapobiegnie powstawaniu tego typu deformacją przynajmniej w niektórych przypadkach. Osobiście szukam przyczyn kurzej klatki piersiowej, a wiedza na temat czynników wywołujących skoliozę może w tym pomóc. Pozdrawiam :)

Góra Góra

15 paź 2016, o 21:52

domownik

mich2457 napisał(a):
.........." Osobiście szukam przyczyn kurzej klatki piersiowej, a wiedza na temat czynników wywołujących skoliozę może w tym pomóc .........."
W takim razie zainteresuj się napięciami łącznotkankowymi na poziomie śródpiersia i jamy brzusznej oraz zaburzeniem ślizgu trzewnego narządów wewnętrznych. Osteopata pracujący na poziomie visceralnym (trzewnym) będzie mógł wiele wnieść do interesującego Ciebie tematu.

Fizkom

Góra Góra

15 paź 2016, o 21:57

domownik

Kasia2016 napisał(a):
Chłopcze, albo dziewczynko co nam po Twych publikacjach. Skoro masz takie informacje, działaj. Nam na tym forum nie pomożesz, tylko prędzej "zdołujesz". Nie do końca udowodniono przecież wiarygodność tych mądrości. Pozdrawiam.

Ale mogłabyś troche spokojniej odpisywać, bo po takich atakach pozostaje jedynie niesmak

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]