Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - REOPERACJA - postępująca skolioza

» LECZENIE OPERACYJNE » Przebieg operacji

Zaloguj | Zarejestruj

16 mar 2014, o 18:21

świeżak

Wygląda to tak... W 2011r. zostałam zoperowana przez dr.W.Szymanika w Konstancinie, mając ok.120 stopni Cobba. Po operacji byłam ogromnie zadowolona z efektu. Proste (na tyle na ile to było możliwe), piękne plecy. Z czasem garb zaczął się zwiększać, a plecy zaczęły boleć. Odwiedziłam już dr.Zarzyckiego w Zakopanem, który zaproponował resekcję garbu żebrowego, nie ukrywając, że ta może przynieść tylko minimalne efekty lub żadnych. Natomiast dr.Kłapeć z Lublina powiedział, że w moim przypadku resekcja nie jest możliwa (chyba również z powodu spondylodezy).
Nie chcę tego zostawiać, ponieważ jest tylko gorzej (chociaż po operacji miałam być prosta, a skolioza miała się zatrzymać). Lekarze, których odwiedziłam brali pod uwagę resekcję, która nie jest mi potrzebna do szczęścia. Z historii Moniki Muszyńskiej wiem, że coś takiego jak reoperacja - czyli wyjęcie prętów i ponowne prostowanie jest możliwe.
Zwracam się do Was z pytaniem, czy wiecie jacy lekarze wykonują reoperacje lub mogliby się tego podjąć.

Ciekawa jestem również jak potoczyła się historia Moniki Muszyńskiej, która zbierała pieniądze na reoperacje (u dr.Michalskiego). Jeśli coś o niej wiecie - koniecznie dajcie znać!

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

17 mar 2014, o 13:19

domownik

Ja też miałam operacje w Konstancinie po której musiałam być reogerowana. Tylko, że u mnie nie było widać żadnej różnicy. Sama też się lepiej nie czułam. I nagle z 60 stopni zrobiło się 120. Mi doktor Zarzycki zrobił reoperacje w Zakopanem. Wyjął implanty i włożył nowe.
Tobie po operacji skolioza się też pogłębia? Ile miałaś stopni po operacji a ile masz teraz?

Góra Góra

17 mar 2014, o 18:21

świeżak

Dr. Zarzycki nawet nie wspominał o reoperacji. Być może czekał aż ja się odezwę, a wtedy jeszcze o tym nie myśleliśmy.
Widzę po sobie i rodzice widzą wizualnie, że jest gorzej. Jeśli chodzi o mnie to również odczuwam większy ból i drętwienie. Sami na własną rękę nie robiliśmy rtg, więc nie wiem jak to wygląda. W każdym razie garb się powiększył, ale wiadomo, że to tylko wynik rotacji.
Nie powiedziano mi (mimo próśb) ile miałam stopni po operacji.

Góra Góra

4 lip 2018, o 11:51

świeżak

Witajcie
Po wielu latach odazylam się wejść na takie forum. Nie miałam robionej operacji bo to juz nie ten etap mam ogromnego garba i musze żyć. Wcześniej bałam się zabiegu później zrezygnowałam jak dowiedziałam się o skutkach ubocznych. A jeszcze później było już za późno teraz już nawet nie chodzę do lekarzy. Fajnie ze taka grupa jest. ...zawsze możecie się wspierać

Góra Góra

4 lip 2018, o 13:30

domownik

Powiedz coś więcej na temat Twojej skoliozy.Jaki kat skrzywienia?Na operacje nigdy nie jest za późno jeżeli chodzi o wiek. A ogromne skrzywienia z dużym garbem też są operowane.A jeżeli nie miałaś jeszcze operacji wcale to mniejsze ryzyko powikłań niż u tych którzy mieli kolejne:)

Góra Góra

7 lip 2018, o 16:11

świeżak

Nie wiem jaki jest kąt skrzywienia ostatni raz zdjęcie miałam robione 13 lat temu i juz wtedy nikt nie chciał operować. Garb jest tak duży ze widać go pod ciuchami bluzami i kazdymi innymi ciuchami. Musze tak żyć. ...może już się przyzwyczaiłam nie wiem. Aj....

Góra Góra

7 lip 2018, o 17:52

domownik

Zrób aktualne zdjęcie RTG. Z tego starszego łatwo samemu wyliczyć kąt lub możesz je wstawić tu żeby policzyć przy czyjejś pomocy:) Jeżeli dajesz radę tak jak jest to ok,ale nie jest powiedziane,ze tak musi zostać.Trzeba pójść do dobrego specjalisty przede wszystkim a jest ich niewielu.

Góra Góra

7 lip 2018, o 21:36

świeżak

Wiem muszę się zebrać do tego żeby zrobić to zdjęcie. Musze sobie jakoś z tym poradzić bo narazie mój wstyd jest większy. A w twojej sytuacji jak jest ze tak wspierasz. Nawet nigdy nie wiedziałam że istnieją takie fora naprawdę super sprawa. Przynajmniej tutaj można powiedzieć co tak naprawdę się czuje. Wystarczy o mnie powiedz o swoim problemie

Góra Góra

8 lip 2018, o 19:41

świeżak

Może jeszcze jest ktoś kto ma w sumie taką beznadziejna sytuację jak ja może w grupie będzie łatwiej nam przejść przez trudy życia codziennego

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]