Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - ciąża i dzieci

» PROBLEMY » Sprawy intymne

Zaloguj | Zarejestruj

3 sie 2010, o 19:05

świeżak

Witam, mam pytanie do pań, które mają już za sobą poród i teraz dzielnie zajmują się maluszkami lub też maja juz duże dzieci;) czy Wasze pociechy tez mają problem ze skolioza?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

15 lis 2017, o 23:02

świeżak

Hej,
chciałam odświeżyć wątek? czy są na forum mamy ze skoliozą, których dzieci też mają skoliozę?
jak to u Was się zaczynało?

mam10 miesięczne dziecko, u którego stwierdzono asymetrię ułożeniową i obniżone napięcie mięśniowe, rehabilitacja trwa już 2 miesiące, powiedziano nam że trzeba starać się zredukować asymetrię do minimum bo zaniedbanie sprawy może doprowadzić w przyszłości ... do skoliozy u dziecka.

Czy ktoś/coś miał do czynienia? czy rehabilitacje przyniosły u Was efekty? czy dzieci niestety podzieliły los rodzica?

Góra Góra

16 lis 2017, o 00:26

domownik

Nie mam pojęcia jak to jest z dziedzicznoscia skoliozy. Na moim przykładzie moge powiedziec ze ani moi rodzice ani moje rodzeństwo nie ma z tym problemów. Wręcz bym powiedziala ze maja idealne sylwetki. Nie mam wie pojęcia skad mi sie to przyplatalo

Góra Góra

17 lis 2017, o 09:29

świeżak

Obecnie nie ma badań naukowych mówiących o tym, że skolioza jest chorobą dziedziczną. Jednakże pracując wiele lat ze skoliozami można powiedzieć, że bardzo często w wywiadzie rodzinnym jest ona obecna.
Skolioza jak wiecie ma pochodzenie idiopatyczne (niewiadomego pochodzenia), ale są czynniki, które można winić za jej powstanie takie jak obciążanie osiowe (np. ciężkie plecaki, siedzący tryb życia, asymetria napięciowa niemowląt, a nawet pominięcie etapu raczkowania przez dziecko).
Tym samym rehabilitacja jest mocno zalecana. Fakt nie wiem jak duże są te napięcia, nie wiem czy dziecko rozwija się prawidłowo, czy przeszło po kolei "kamienie milowe" rozwoju (siadanie, pełzanie, raczkowanie).
Jaką metodą rehabilitowane jest Twoje dziecko? Ja jako fizjoterapeuta, a także ojciec 3 córek, gdzie 2 wymagały rehabilitacji z powodu asymetrii napięć polecam metodę NDT-Bobath.
W razie pytań nie krępuj się pisać.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

20 gru 2017, o 18:23

świeżak

hej, rzeczywiście skolioza sama w sobie genetyczna nie jest, ale podobno tzw. 'skłonność do skoliozy' już tak ...

moje dziecko ma aktualnie 9 miesięcy, rehabilitowane NDT od 3,5 miesiąca, jak narazie zdobywa po kolei kolejne szczeble, było przekręcanie na boki, później na brzuszek, później odkręcanie z brzuszka, raczkowanie do tyłu i teraz raczkowanie do przodu, jeszcze nie czworakuje ale kombinuje jak może, jeszcze nie siedzi, niestety pomimo rehabilitacji nadal ma tendencję do preferowania tylko jednej strony i to mnie martwi czy nie odbije się to skoliozą w przyszłości

a jak teraz 'funkcjonują' Twoje 2 rehabilitowane córki? czy udało się całkowicie skorygować asymetrię?

nam lekarz neurolog powiedział, że dziecko musi być pod opieką rehabilitanta do czasu, aż zacznie samodzielnie chodzi, jeśli będzie chodzić prawidłowo, prosto plecy, prosto głowa, bez pochylania, nie będzie zostawiać z tyłu ręki itp. to wtedy będzie ok

Góra Góra

20 gru 2017, o 19:02

domownik

A czy możecie napisać co należy zrobić kiedy lekarz pulmonolog nie chce wypowiedzieć się czy z uwagi na wpływ wady na układ oddechowy pacjent będzie mógł donosić ciążę, tj. czy ciąża go nie zadusi i czy nie będzie trzeba np. w pewnym momencie usuwać dziecka bo będzie groziła śmierć?

Oczywiście rozumiem że chodzi ty o odpowiedzialność czyli coś czego polscy lekarze unikają. Nie wiem jak mam znaleźć takiego lekarza. W Polsce będzie chyba ciężko.

Nie chciałabym później mieć takiej sytuacji jak np. pacjenta Chazana. Dlatego chciałam uzyskać opinię.

Góra Góra

29 mar 2018, o 00:34

domownik

A tobie tak lekarz powiedział?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]