Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - PROBLEM Z CIAZA???

» PROBLEMY » Sprawy intymne

Zaloguj | Zarejestruj

7 mar 2008, o 00:30

świeżak

WITAM SERDECZNIE!!!

MAM PYTANIE, CZY OPERACJI KREGOSłUPA, A MIAłAM SPORY STOPIEŃ SKRZYWIENIA, WSTAWIONE MAM IMPLANTY MOŻNA ZAJŚĆ W CIĄŻE? MOŻNA MIEĆ DZIECI? PRZECIEŻ TO DUŻE OBCIĄŻENIE DLA KRĘGOSŁUPA...

POMÓŻCIE PROSZĘ

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 mar 2008, o 10:11

domownik

Mi się wydaje, że można zajść w ciążę, ale może lepiej zapytać o to lekarza, bo on lepiej się zna

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 mar 2008, o 14:39

domownik

Mi ortopedzi mówili (ortopedzi z : Zakopanego, Lublina, Krakowa i Poznania), że po operacji nie ma się problemu z ciążą. Na pewno możesz zajsc w ciąże ;) kręgosłup raczej nie bedzie bolał, a nawet bedziesz raczej mogła urodzic normalnie siłami natury. Gorzej jest z tymi osobami, ktore mają dużą skoliozę , a nie miały operacji i są w ciąży. Tak mi mówili. Więc raczej nie ma się czym martwic :)
Pozdrawiam :)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 mar 2008, o 17:32

domownik

ale przecież w ciąży ciąży w nas wielki ciężar , a przecież nie wolno dźwigać a co do porodu to wydaje mi się że poród siłami natury też odpada bo jest to strasznie wielki wysiłek również z pozycjami jakimi rodzi się dzidziusia...Poród to wysiłek dla osób nie z operowanych a co dopiero po operacji . Oczywiście myślę że jak najbardziej można mieć dzieci z implantami .
A co jest przeciwwskazaniem kobiet ze skrzywieniem które nie miały operacji , bo raczej nie to że może kilka stopni skrzywienia dojść ???????

Góra Góra

7 mar 2008, o 19:23

domownik

Jak kobieta nie miała operacji, a ma spore skrzywienie, to skolioza może pogłębić. Koleżanka mi opowiadała, że jej mama półtora roku temu urodziła dziecko (synka) i w czasie ciąży skolioza jej się pogłębiła o 30 stopni, więc należy uważać

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 mar 2008, o 19:50

domownik

olazasada19 napisał(a):
A co jest przeciwwskazaniem kobiet ze skrzywieniem które nie miały operacji , bo raczej nie to że może kilka stopni skrzywienia dojść ???????

Właśnie to:
olazasada19 napisał(a):
ale przecież w ciąży ciąży w nas wielki ciężar , a przecież nie wolno dźwigać
Skrzywiony kręgosłup jest osłabiony i jeśli jest bardzo skrzywiony, to jest nawet bardziej osłabiony, niż po operacji, dlatego trzeba go oszczędzać.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 mar 2008, o 20:04

domownik

nio w sumie to macie racje , ale nie większe są przeciwskazanie jak po operacji ...

Góra Góra

7 mar 2008, o 23:05

świeżak

Kurcze, chociaż trochę podtrzymałyście mnie na duchu :) Oczywiście nie chce teraz już dzieci ale martwię się już o to.... M lato będę na kontroli u lekarza także się wszystkiego dowiem :) Mam nadzieję że będę miała kiedyś zdrowe dzieci

Góra Góra

11 mar 2008, o 19:11

domownik

głowa do góry :) zawsze trzeba byc dobrej myśli :D

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

26 kwi 2008, o 09:28

domownik

w ciąże można zajść spokojnie pytałam wczoraj w Zakopcu. a kręgosłup się nie skrzywi jeżeli jesteś juz ponad 2 lata po operacji bo jest juz całkowicie skostniały i a jeżeli trzymają go jeszcze implanty to nawet nie ma o czym mówić.tak więc Karolinkaaa21 nie martw sie bedzie dobrze :D

Góra Góra

26 kwi 2008, o 16:12

świeżak

monika to b. dobra wiadomość.
Ja mam nadal implanty i intensywnie myśle
o dziecku. Znam 2 koleżanki, które urodziły dizecko
z prętami. Wszytko jest ok :lol:

Góra Góra

28 kwi 2008, o 15:43

domownik

ja mam nadzieje że jak bede mieć dzieci to nie bedą mieć tej okropnej choroby co ja skoliozy nikomu tego nie zycze .Musze sie z samej ciekawości zapytać lekarza czy to nie problem z tą ciążą ale jak są tutaj tacy doświadczeni to chyba nnie ma porblemow co
Operacja 6 luty poznan dostęp przedni :)

Góra Góra
  Zobacz profil ICQ

12 maja 2008, o 13:54

świeżak

Moja kolezanka niedawno urodzila tez jest po operacji ale jej lekarka powiedziala ze nie powinno sie rodzic silami natury ze to za duze obciazenie itd itp wiec napisala jej zaswiadczenie ze porod ma sie odbyc przez cesarskie ciecie .

Góra Góra

16 maja 2008, o 17:12

świeżak

Bardzo mnie ucieszyły wiadomości,które napisaliście. Dziękuje :* Teraz chociaż wiem ze jest szansa, ze będzie wszystko ok raczej :)))

Góra Góra

12 cze 2008, o 13:48

domownik

Ja tez pytałam swojego ortopede, implanty w zajsciu w ciaze nie przeszkadzaja, sama ciaza przebiega normalnie, wiadomo to duzy ciezar i poprostu trzeba sie oszczedzac, i wiecej odpoczywac. Poród silami natury odpada (choc zdarzaja sie lekarzy ktorzy sie tego podejmuja) ortopeda wystawia skierowanie na cesarke dla ginekologa. A po porodzie, wiadomo, skoro niemozemy dzwigac, to i dziecka nosic czesto niebedzie mozna. jednym slowem, trzeba na siebie uwazac i niedzwigac za wiele. A rodzine nastawic na nienoszenie dizeciaczka na raczkach, zeby sie nieprzyzwyczailo :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]