Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Prosze o poradę i pomoc

» INNE WADY POSTAWY I SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA » Rozszczep kręgosłupa

Zaloguj | Zarejestruj

21 sty 2011, o 10:29

świeżak

Witam wszystkich !
Pisze w ważnej sprawie. Mam 18 lat i wrodzoną wadę kręgosłupa. Choroba to Spina Bifida. Mam kręgi lędzwiowe nie roziwniete od urodzenia. Czasami mam bol ale to czasami jak cos zrobie co nadwyreza kregoslup.
Chodze na silownie ale nie cwicze w taki sposob ze moj kregoslup dostaje duzy wycisk. Cwiczenia w ktorych kregoslup jest narazony na wysilek odrzucam.
Czy moge dalej normalnie chodzic na silownie i cwiczyc? Nie chce z niej rezygnowac...

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

21 sty 2011, o 13:53

domownik

Myślę, że z tym pytaniem powinieneś zwrócić się do lekarza, a nie do internatów. Tu każdy powie tylko tyle, ile mu się wydaje - lekarz jest specjalistą i na pewno dobrze Ci doradzi.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 sty 2011, o 18:36

domownik

moi ty masz jakieś profity od nagabywania na lekarzy? wszędzie piszesz że do lekarza do lekarza może do michalskiego za 500zł za 3 min wizytę?

Lekarze to takie spece od skolioz i sportów że normalnie głowa boli. :mrgreen:

Góra Góra

21 sty 2011, o 19:05

domownik

skolio_girl napisał(a):
moi ty masz jakieś profity od nagabywania na lekarzy? wszędzie piszesz że do lekarza do lekarza może do michalskiego za 500zł za 3 min wizytę?

Lekarze to takie spece od skolioz i sportów że normalnie głowa boli. :mrgreen:

Moim zdaniem wiedza przeciętnego internauty, nawet uczestnika forum pt. "Skolioza", nie równa się wiedzy lekarza ortopedy. To forum jest dobre, jeśli chodzi o wymianę informacji na temat odczuć pooperacyjnych oraz ogólnej wiedzy na temat skoliozy, ale z bardziej specjalistycznymi problemami należy udać się do lekarza.

Michalski, z tego, co o nim słyszałam i czytałam, jest świetnym specjalistą. Szkoda, że takim drogim. Gdyby nie zaporowa cena wizyty już bym dawno się do niego zarejestrowała. A i operację chętnie bym sobie zaplanowała w Damianie. Ale jest mały szkopuł - nie stać mnie na to.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 sty 2011, o 19:48

mgr. fizjoterapii

DmN1892, nie wiem dokładnie jaki jest rodzaj twojego rozszczepu ale na pewno unikaj wolnych ciężarów , ćwicz w dobrej siłowni wyposażonej w najnowsze sprzęty umożliwiającej ćwiczenia poprzez izolowanie danych grup mięśniowych.

Co do odpowiedzi moi to z całym szacunkiem dla Dr.Michalskiego ale zapewne jego wiedza na temat siłowni jest taka jak moja na temat kosmetyków.

Najlepiej udaj się do dobrego fizjoterapeuty lub lekarza sportowego.

Góra Góra

22 sty 2011, o 10:54

domownik

poziomka napisał(a):

Co do odpowiedzi moi to z całym szacunkiem dla Dr.Michalskiego ale zapewne jego wiedza na temat siłowni jest taka jak moja na temat kosmetyków.

Najlepiej udaj się do dobrego fizjoterapeuty lub lekarza sportowego.

Skąd ta pewność? Myślę, że dobry lekarz ortopeda wie wszystko na temat kręgosłupa, bo to jego dziedzina i w niej jest specjalistą. Aczkolwiek pomysł z udaniem się do lekarza sportowego uważam za dobre rozwiązanie. Ale niech to będzie połączone z wizytą u ortopedy, a nie zamiast tej wizyty.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

22 sty 2011, o 14:21

domownik

Moim zdaniem lekarz sportowy w tym przypadku też jest lepszy od ortopedy. Lekarz ortopeda jest nastawiony na robienie operacji, a lekarz sportowy zajmuje się tym na co wskazuje nazwa i prędzej będzie wiedział czy siłownia jest dobra przy danej chorobie i jakie ćwiczenia powinno się wykonywać. A jeśli lekarz sportowy ściśle współpracuje z jakimś rehabilitantem i oboje dobiorą ćwiczenia do danego schorzenia, to będzie lepsze. A lekarz ortopeda nie zna się na ćwiczeniach. Może co najwyżej tak ogólnie powiedzieć co można robić przy danym schorzeniu, ale przecież nie dobierze odpowiednich ćwiczeń. Jak ja chodziłam na rehabilitację i byłam pod opieką ortopedy, to się kończyło na tym, że facet odsyłał mnie do lekarza ze specjalnością z rehabilitacji medycznej i fizjoterapeuty, bo sam nie wymyśliłby mi ćwiczeń. Zresztą żaden ortopeda nie zna się na ćwiczeniach, bo ortopeda zajmuje się leczeniem operacyjnym, a od leczenia zachowawczego (ćwiczenia) są inni lekarze oraz fizjoterapeuci.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]