Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Kielce-sprawdzony i skuteczny rehabilitant

» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Fizjoterapeuci

Zaloguj | Zarejestruj

25 sty 2010, o 23:58

świeżak

Witam wszystkich Forumowiczów

Zacznę od pozdrowień dla Wszystkich, którzy zajrzeli do mojego tematu. Witam Was serdecznie. Jestem tu nowa i z góry proszę o wybaczenie ewentualnych gaf, które z tej przyczyny mogę popełnić :oops: Odczuwam ból kręgosłupa na odcinku między łopatkami. Wlecze się on za mną od wielu lat. Najpierw mnie badali, potem wysyłali na rehabilitacje - suma summarum ból jak powracał, tak powraca nadal.

Postanowiłam, że już więcej nie będę traciła czasu na pseudo ortopedów i rehabilitacje, która pomagają jedynie doraźnie. Postanowiłam poszukać rehabilitanta, który spojrzy na plecy, zdiagnozuje co z nimi można zrobić a co nie. A potem ćwiczy pacjenta indywidualnie. Mieszkam w Kielcach. Bardzo Was proszę o pomoc.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

26 sty 2010, o 12:15

domownik

Mgr Andrzej M'hango, ale nie bardzo wiem, gdzie obecnie przyjmuje, musisz poszukać.

Góra Góra

26 sty 2010, o 16:35

świeżak

Dziękuje za odpowiedź Zbyszku. Mam pytanie czy Ty sam korzystałeś z usług tego rehabilitanta ? Czemu uważasz, że jest dobry? Pomógł komuś Tobie znanemu? Boję się trafić do "kręglarza - rehabilitanta" dlatego również pytam.

Góra Góra

26 sty 2010, o 17:42

domownik

Pytaniem prawidłowym jest raczej, czy będzie się chciał Tobą zająć - głównie pracuje ze skoliozami u dzieci i młodzieży. To najbliższy współpracownik dr Białek, obecnie najlepszej, moim zdaniem, w Polsce specjalistki od zachowawczej terapii skolioz. To, co o nim słyszałem, to, jak dotąd, same plusy. A co do Twojego przypadku, to sądzę, że będzie Ci właśnie potrzebna kompetentna terapia manualna (chociaż oczywiście mogę się mylić), ćwiczenia dopiero w drugiej kolejności.

Góra Góra

26 sty 2010, o 19:51

świeżak

Czy możesz mi precyzyjnie wyjaśnić co to jest terapia manualna i dlaczego odróżniasz ją od ćwiczeń ? To co znalazłam: np. " zabieg terapii manualnej jest całkowicie bezbolesny, a dzięki odpowiednim pozycjom ułożeniowym pacjenta i technice osiąga się zamierzony efekt leczniczy" nie daje mi odpowiedzi na nękający strach trafienia do osoby, która wierzy że umie kręgosłup "nastawiać". Może i są tacy co umieją, ale ja im nie umiem zaufać. Drążę zatem temat, bo chcę zobaczyć, że terapia manualna nie wiąże się z kręglarstwem. Czy możesz mi jakoś to wyjaśnić ?

Góra Góra

26 sty 2010, o 20:21

domownik

Tak po pierwsze - nie kręglarstwem jak już, tylko kręgarstwem. Kręglarz gra w kręgle :D
Po drugie: terapia manualna różni się od kręgarstwa nie technikami (chociaż też), a przede wszystkim tym, że terapeuta manualny to lekarz lub fizjoterapeuta, człowiek odpowiednio dodatkowo wykształcony, który wie, co kiedy i jak robić, a przede wszystkim czego i dlaczego nie robić. Kręgarstwo to taki ludowy poprzednik terapii manualnej, chociaż po dziś dzień stosowany.

Góra Góra

26 sty 2010, o 20:53

świeżak

No wiedziałam, że jakaś gafa będzie na bank :D Ok. Rozumiem. Byłam już niestety raz nieświadomie u takiego specjalisty, który okazał się ... kręgarzem. Do dziś dnia pamiętam moje przerażenie jak mi nagle przekręcił szyję w lewo i wszystko mi w środku strzeliło ... O matko ... Nie mogę powiedzieć, że nie czułam się lepiej... Ale już nigdy więcej nie chce tego przeżywać. Nigdy.

Prócz wskazanego rehabilitanta znasz opinie o innych znanych na rynku świętokrzyskim specjalistach?

Góra Góra

26 sty 2010, o 20:57

domownik

Po pierwsze - taki chwyt stosuje sie i w jak najbardziej "naukowej" terapii manualnej, wszystko, a przynajmniej to, co powinno, wówczas strzela i tak właśnie ma być - na to nie ma rady :D
Po drugie - niestety, nie znam w Kielcach nikogo.

Góra Góra

26 sty 2010, o 21:12

świeżak

No teraz to mam pietra ... Współczuję temu terapeucie do którego trafię. Będzie mi musiał na sto pytań odpowiedzieć zanim mi cokolwiek zrobi na tych moich plecach :D

Ciekawi mnie dlaczego uważasz, że dla mnie byłaby bardziej wskazana, Twoim zdaniem, terapia manualna ?

Góra Góra

9 sty 2011, o 23:02

domownik

ja tez chce skorzystac z metody manualnej, w Kielcach jest rehabilitant Jacek Staniszewski - http://www.skolio.pl/6.html jeszcze u niego nie bylam

Góra Góra

19 wrz 2011, o 16:42

świeżak

A czy pan Staniszewski na pewno prowadzi działalnosc w Kielcach? Na stronie jest napisany adres do Wroclawia tylko...

Góra Góra

21 kwi 2012, o 20:38

świeżak

Czy ostatecznie był/leczył się ktoś u tego Pana Jacka Staniszewskiego ?

Góra Góra

29 paź 2012, o 20:32

świeżak

ja także poszukuje rehabilitanta w Kielcach, choć miałam już okazje poznać jedną panią i stanowczo odradzam. Jest to pani Dorota Ciężarkiewicz, pracuje bodajże w Artmedzie. Osoba na pozór rozgarnieta, natomiast ordynuje zabiegi bez zastanowienia, bez spojrzenia na wyniki badań (rezonans), tłumacząc to tym, że po objawach pacjenta jest w stanie odgadnąć co się dzieje. Ale co jeśli pacjent w danym momencie nie odczuwa bólu?? brak dostetecznej praktyki, a zbytnia pewność siebie zgubiła tą panią w kontakcie ze mną. Problem mam natomiast jedynie ja, bo ból jaki mi pozostał momentami jest nie do zniesienia.

Góra Góra

31 paź 2012, o 19:46

świeżak

Andrzej M'hango http://crmterapeuta.pl/ polecam :)

Góra Góra

2 lis 2012, o 18:18

świeżak

Dziękuje:) właśnie tez się dowiedziałam o tym , ze ten Pan pomaga wielu ludziom i sama się do niego wybieram:) a czy ktoś może polecić dobrego neuloroga w Kielcach?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]