Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Dr n. med. Marianna Białek i program FITS - opinie

» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Fizjoterapeuci

Zaloguj | Zarejestruj

29 wrz 2009, o 12:16

świeżak

prosze osoby miejace styczność z Panią Dr n. med. Marianna Białek lub jej współpracownikiem Mgr Andrzej M'hango i ich programem leczenia http://www.fits.pl/index_pl.php o wyrażenie opini i podzielenie sie wiedzą pozdrawiam i dziekuje bardzo serdecznie za pomoc Emilia:)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

29 wrz 2009, o 14:05

domownik

Ja znam tą kobietę, ale nie pisz, że ona jest lekarzem z tytułami itp., bo babka ma skończoną fizjoterapię... (przynajmniej tak mi się wydaje, że doktor nauk medycznych to lekarz, a ta cała Marianna Białek to ma fizjoterapię-chyba po AWF-ie, ale napewno nie jest lekarzem)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

29 wrz 2009, o 15:06

świeżak

Puenta napisał(a):
Ja znam tą kobietę, ale nie pisz, że ona jest lekarzem z tytułami itp., bo babka ma skończoną fizjoterapię... (przynajmniej tak mi się wydaje, że doktor nauk medycznych to lekarz, a ta cała Marianna Białek to ma fizjoterapię-chyba po AWF-ie, ale napewno nie jest lekarzem)

no dobrze przyjmujac , że nie jest lekarzem tylko fizjoterapeutą to mam pytanie odnośnie tego skąd ja znasz-leczyłaś sie u niej, byłaś niezadowolona , jezeli tak to dlaczego???????? jezeli niechcesz na oficjalnym frum pisz na gg 10686484 pozdrawiam Emilia

Góra Góra

29 wrz 2009, o 16:00

domownik

Puenta napisał(a):
ale nie pisz, że ona jest lekarzem z tytułami itp., bo babka ma skończoną fizjoterapię...
Przecież nie pisze :)
1. Marianna Białek jest rzeczywiście po AWF-ie, ale ukończyła tam kierunek rehabilitacji ruchowej. Z nie znanych mi powodów jakiś czas temu przeniosiono na AWF-y kształcenie fizjoterapeutów.
2. Można mieć tytuł dr.n.med. i nie być lekarzem. Przynajmniej praca doktorska pani Białek jest z kręgu rehabilitacji skolioz.

bajka831 napisał(a):
prosze osoby miejace styczność z Panią Dr n. med. Marianna Białek lub jej współpracownikiem Mgr Andrzej M'hango i ich programem leczenia

Mam do czynienia wyłącznie z ich programem leczenia. Uważam go za logiczny, sensowny, w dodatku w przypadku moich dzieci przyniósł efekt.

Z zastrzeżeniem oczywiście, że jest to tylko metoda rehabilitacji skolioz i jako taka ma swoje ograniczenia.

Pozdrawiam
Jola

Góra Góra

29 wrz 2009, o 16:43

świeżak

Mam do czynienia wyłącznie z ich programem leczenia. Uważam go za logiczny, sensowny, w dodatku w przypadku moich dzieci przyniósł efekt.

Z zastrzeżeniem oczywiście, że jest to tylko metoda rehabilitacji skolioz i jako taka ma swoje ograniczenia.

Pozdrawiam
Jola[/quote]

Jolu bardzo serdecznie Ci dziekuje za wyrazenie opini na temat ich terapii , ja jeżdzę-byłam dopiero 2razy u terapeuty jej współpracownika Andrzeja w Kielcach i tez uwazam ze ich podejscie jest sensowne , mi głównie chdzi o lepsze samopoczucie i ewentualnie zmniejszenie rotacji, bo juz jestem dorosłą skoliotyczką a jaki efekt udało sie uzyskac u twoich pociech??????????
pozdrawiam serdecznie Emilia

Góra Góra

29 wrz 2009, o 17:38

domownik

bajka831 napisał(a):
a jaki efekt udało sie uzyskac u twoich pociech??????????
Młodszy miał niewielką skoliozę i został wyprostowany. Wcześniej próbowałam innych metod i nie przyniosły one efektu. Starsza ma zmniejszony kąt rotacji, skrzywienie zatrzymało się, a nawet minimalnie zmniejszyło (w granicach błędu), co biorąc pod uwagę jej szybki wzrost w tym okresie jest już pewnym sukcesem. Ale mam odrobinkę problem z jej mobiliozowaniem, bo dziewczyna zwyczajnie ma już dosyć..

Pozdrawiam
Jola

Góra Góra

29 wrz 2009, o 21:20

domownik

Oczywiście że skończyła AWF, bo wtedy rehabilitację ruchową (tak się to nazywalo) można bylo tylko na AWF-ach studiować! Fizjoterapia na uczelniach medycznych (nie mówiąc o innych) to sprawa w Polsce stosunkowo nowa. A tytuł ma jak najbardziej dr n. med., fizjoterapeuci mogą taki tytuł otrzymać. Co zaś do metody, to aczkolewiek sam jestem "wyznawcą" innej, uważam, że przy regularnym stosowaniu jest to chyba najbardziej kompleksowy i efektywny system ze stosowanych w Polsce :)

Góra Góra

30 wrz 2009, o 12:47

świeżak

aczkolewiek sam jestem "wyznawcą" innej, uważam, że przy regularnym stosowaniu jest to chyba najbardziej kompleksowy i efektywny system ze stosowanych w Polsce :)[/quote]

Zbyszku bardzo dziekuje za wyrazenie opinie , jednak czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i napisac jasniej , jakiej jesteś metody " innej wyznawcą"?????? i dlaczego akurat takowej metody jestes wyznawcą???? I drugie pytanie , jakie metody wg Ciebie stosowane poza Polską sa godne polecenia????????
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odp....
Emilia:)

Góra Góra

12 paź 2009, o 11:31

domownik

Ja znam osobiącie pania Mariannę Białek - leczyłam się u niej ok 7 lat . A pana Andrzeja M'hango poznałam na turnusach rehabilitacyjnych organizowanych przez pania Mariannę. Ja polecam ich bardzo szczerze i uważam ich za wysokiej klasy specjalistów. Dzięki nim uniknęłam operacji - przynajmniej jak na razie a w okresie u mnie dojrzewania udał im sie zatrzymac moją skoliozę, która trwa w stanie nienaruszonym do dzisiaj.
Dzięki nim zatrzymało mi się w szyjnym na poziomie 20* w piersiowym na ok 60* i w lędźwiowym uzyskałam poprawę z 45* na 38*.
Teraz jestem w pełni sprawna i zapominam o swoim skrzywieniu ;).
Może jak na razie tyle.

A i nosiłam gorsety u dr Kotwickiego, z którym pani Marianna współpracuje :).

Góra Góra

7 lis 2009, o 18:26

domownik

A gdzie pani Marianna przyjmuje?

Góra Góra

13 gru 2009, o 11:27

domownik

Z ciekawości tylko zapytam czemu ta Pani jak ze mną rozmawiała, to podawała się za lekarza medycyny, specjalistę od leczenia skolioz? Tak trochę mnie to ciekawi, bo to rehabilitantka...

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 gru 2009, o 22:32

świeżak

Ja moge tylko powiedziec ze dzieki Pani Mariannie zaczeła się nija droga rehabilitacji - jakiś czas temu dostałem kontakt do certyfikowanej terapeutki FITS i podejście i sposób pomocy są super - a efekty ja osobiście widziałem po pierwszym zabiegu i po każdym widzę więcej - ale jam specyficzny (i nie o skoliozę chodzi)

Puenta - nie odnoś się tak sceptycznie do fizjoterapeutów - lekarz nie jest od rehabilitacji - tak naprawdę ortopeda ma znikome pojęcie o funkcjonalnych aspektach biomechaniki człowieka - tzn zna bardzo dobrze teorie ale zachowanie ciała w sytuacjach codziennych ktore determinuje skrzywienia i patologie to nie jest domena ortopedów i tu autorytet fizjoterapeutow trzeba uznać....

Może opowiem jak to u mnie jest - mam 25 lat i MPD - poruszam się o balkoniku. Byłem zaniepokojony tym co się ze mną dzieje i postanowiłem wziąść się za siebie choć 25 lat to BARDZO PÓŹNO .

Za poleceniem Pani Marianny trafiłem do Pani Joanny Romel-Czarnowskiej w Gdańsku. Mój stan jest raczej tragiczny ponieważ w wieku ok 15 lat przestałem z sobą cokolwiek robić. Pani Asia zebrała wywiad - i dostałem w kość zabiegiem 1szy raz.

to co teraz powiem może będzie jak SF ale... efekty są wręcz kosmiczne. Jestem po ok 6 zabiegach i moja sylwetka jest zupełnie inna ułożenie miednicy prawie równe, nie garbię się i urosłem :) Wszystko to za sprawą rozluźnienia mięśni których daaawno nie używałem :)

W skutek poprawienia pozycji miednicy zaczynam powoli odzyskiwać równowagę - moje życie zmienia się z dnia na dzień a ja codziennie mam motywację aby ćwiczyć (ćwiczenia są ciężkie troche bo wykonujemy ruchy z którymi są trudności ale... starczy dosłownie 3 sesje po 15 min dziennie - liczy się to aby wpleść w rytm dnia ćwiczenai a nie się zabijać.)

Jestem absolutnie oczarowany tym czego doświadczam mój stan poprawia się z każdej wizyty - postawiliśmy sobie za cel chodzenie o kulach- a już 2 razy usłyszałem że może uda się chodzić o jednej... dla mnie to niesamowite i wręcz nierealne - dużo pracy przedemną ale teraz czuję że mogę bo dostałem niesamowite wsparcie - więc jeśli ktoś się waha - POLECAM !

Góra Góra

29 gru 2010, o 02:04

świeżak

A mnie coś nie pasuje w tym całym jej FITS, oczywiście ceny turnusów Koszt turnusu - 3100,00 zł ,Dojazd - własny.

Uwaga! W pierwszej kolejności będą przyjmowane dziewczynki w wieku 11-15 lat ze skoliozą 25-45°. Pozostałe osoby będą wpisywane na listę rezerwową i w miarę wolnych miejsc będą przyjmowane na listę uczestników turnusu.
no to też dobre, to co ktoś z naprawdę poważnym skrzywieniem +50, +60 to już na rezerwę bo za dużo by było roboty przy nim:(?

Co najlepsze oni sobie założyli fundację kregosłupek, i tutaj cyrk na kółkach zbierają kasę jako fundacja i dofinansowywują sobie turnusy w FITS .

no i jak ma być dobrze w tym kraju?

Góra Góra

29 gru 2010, o 11:18

domownik

Emilka napisał(a):
A mnie coś nie pasuje w tym całym jej FITS,

Uwaga! W pierwszej kolejności będą przyjmowane dziewczynki w wieku 11-15 lat ze skoliozą 25-45°. Pozostałe osoby będą wpisywane na listę rezerwową i w miarę wolnych miejsc będą przyjmowane na listę uczestników turnusu.
no to też dobre, to co ktoś z naprawdę poważnym skrzywieniem +50, +60 to już na rezerwę bo za dużo by było roboty przy nim:(?
Dla mnie to było oczywiste: tak duże skoliozy wymagają operacji, więc najpierw pomaga się dziewczynkom w okresie intensywnego wzrostu (statystycznie najczęściej są to skoliozy progresujące), które jeszcze można przed nią uchronić.
Tym samym nie twierdzą, że ich turnus pomoże każdemu uniknąć operacji i pomoże na każde skrzywienie.

Gdyby chodziło o "za dużo roboty", to nie podano by dolnej granicy 25 stopni.

Pozdrawiam
Jola

Góra Góra

28 lip 2012, o 22:56

świeżak

Czy ktoś leczył się tą metodą? Jakie są efekty? Kogo polecacie? Czy ta metoda nada się dla osoby dorosłej (22lata, skolioza powyżej 30st)? I ostatnie pytanie jaki jest koszt, bo jak domyślam się nfz nie refunduje czegoś takiego?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]