Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Yumeiho Kraków

» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Fizjoterapeuci

Zaloguj | Zarejestruj

10 mar 2008, o 22:32

domownik

Jestem po pierwszeym zabiegu Yumeiho...Był jak dla mnie dość kontrowesyjny, ponieważ wszytsko mi chrupało i trzaskało w kościach, a teraz po zabiegu czuję się na dodatek średnio dobrze i jakby osłabiona..Czy ktoś miał to samo po Yumeiho? Czy komuś ono zaszkodziło? Znacie może osobiście Wojciecha Pfitznera od Yumeiho z Krakowa?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

11 mar 2008, o 12:24

domownik

Kar8585 napisał(a):
jak dla mnie dość kontrowesyjny, ponieważ wszytsko mi chrupało i trzaskało w kościach

Jak pisałam - Yumeiho jest kontrowersyjne. Choćby dlatego, że nadmiernie rozciąga więzadła. A to chrupanie i trzaskanie to niby w jakim celu? Owszem, trzeba przywrócić ruchomość w stawach kręgosłupa. Ale lepiej jest to zrobić w miarę stopniowo. Lepiej - bo bezpieczniej, a w dodatku efekt będzie trwalszy. Konsultowałam wybór Yumeiho z ludźmi, którzy mają jakie takie pojęcie o terapii manulanej. Miałaś moim zdaniem dużo lepsze namiary. Choćby Jacka Piechowicza.
Ja wiem, że Yumieho ma dobrą reklamę, także w Internecie. Ale i bez yumeiho można wyrównać miednicę (moja córa już ma). A co najważniejsze - na tym się nie kończy terapia.

Sama się zastanawiałam nad yumieho - stąd moje wypowiedzi na ten temat także na tym forum. Ale teraz jestem pewna swojej opinii. Ty też spróbuj wyrobić swoją własną. W tym celu wybierz się też do innych rehabilitantów. I pytaj, pytaj, a odpowiedzi rozważ i ew. skonsultuj. Skolioza wymaga długiej pracy i warto trochę czasu (i pieniędzy) poświęcić na znalezienie naprawdę dobrego terapeuty.

Pozdrawiam
Jola

Góra Góra

11 mar 2008, o 12:25

domownik

Ja nie byłam na zabiegu Yumeiho, ale byłam juz kilka lat temu na podobnym. Taki pan nastawiał mi miednice i wogóle całą mnie nastawiał- własnie też tak na chrupiąco :) . Nie byłam po nim zadowolona bo nie czułam się dobrze, a poza tym miednica mi sie ustawiła tak jak dawniej juz po 1 dniu :( - czyli zrobiła sie krzywa. Teraz chodze do takiego rehabilitanta masażysty, który masażem a nie chrupaniem :) mi to wszystko nastawia itp i jestem zadowolona :D no i miednica trzyma sie na miejscu :D
pozdrawiam :)

PS. Radze sie poważnie zastanowic nad tymi wizytami Yumeiho, bo słyszałam o nich wieeele negatywnych opinii :(

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 mar 2008, o 22:03

domownik

ale przeciez wszyscy tak pisza na forum ze tylko yumeiho im pomaga!? ja juz nic nie rozumiem. to zle samopoczucie ponoc jest normalne po 1wszym zabiegu, bo mobilizuje sie organizm do walki! a czy ktos zna kogos komu yumeiho naprawde zaszkodzilo?

Góra Góra

14 mar 2008, o 13:41

domownik

Wiesz, mi się wydaje, że każdy organizm reaguje inaczej na dany zestaw ćwiczeń itp., więc moim zdaniem yumeiho nie pomoże na każdą skoliozę

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

28 mar 2009, o 18:27

domownik

miałam operację w czerwcu i chyba jakieś siedem miesięcy wcześniej zaczęłam chodzić do yumieho. bywałam tam dwa razy w tyg.
plan był taki: jeżeli pomoże, rezygnuje z operacji, jeżeli nie to nic, napewno nie zaszkodzi.
myślę, że pobudziło to mięśńie, "rozruszało" kręgosłup.
wcześniej chodziłam przez parę lat na zwykłą rechabilitację, intensywny basen i to wszystko przyczyniło sie do pozytywnego efektu operacji.

Góra Góra

6 wrz 2009, o 12:54

świeżak

ja byłam już na 15 zabiegach yumeiho i na początku czułam się znurzona ale teraz jest już ok mi to pomaga :)

Góra Góra

2 mar 2010, o 15:26

domownik

Wiem, że dawno nie ruszany temat, ale może ktoś do niego zagląda... Jeździłam przez parę lat do Yumeiho do Lęborka. Fakt nie było to przyjemne i mam wrażenie, że jestem troszkę bardziej podatna na lekkie skręcenia, ale zawdzięczam temu naprawdę dużo. W 2003r. miałam operację (w Sosnowcu, szpital im św. Barbary, dr. Nowak). Miałam ponad 70 stopni skrzywienia w górnym łuku. Efekt zabiegu zszokował lekarzy. Miałam ok. 20 stopni i praktycznie zero bólu po operacji. Dziś mam już jakieś 30 stopni, ale nie żałuje wizyt u Yumeiho, bo naprawdę było warto.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]