Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - szukam lekarza, ktory przeprowadza operacje na dorozłych oso

» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Lekarze

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte w opiniach, które są własnością ich autorów.

3 lip 2008, o 09:40

domownik

Operacje u dorosłych przeprowadzane są w Zakopanym. Tylko należy liczyć się z tym że taka operacja jest bardzo skomplikowana i ryzykowna i może skończyć się niedowładem kończyn górnych lub dolnych.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

3 lip 2008, o 10:28

domownik

mimoza - to było strasznie pocieszające :)

Góra Góra

3 lip 2008, o 14:04

domownik

przeszukałam chyba wszystkie fora..:)
Zakopane - dr Zarzycki
Katowice - dr Tomaszewski
Trzebnica - dr Łukaniec
Poznań - dr Kotwicki
Warszawa - dr Michalski
Poznań -dr Kotwicki
Wrocław - prof. Dragan
Świebodzin - nie wiem kto:)
Pozytywnie pacjenci odbierają w każdej placówce personel. Parę negatywnych wniosków było z Zakopca. W Trzebnicy wiem, że robią operacje kręgosłupa i resekcję garba i większość chwali tę placówkę, a dr Paweł Michalski w Wawie podobno czyni cuda. Prostuje plecki (operacja i resekcja jednocześnie). Przyjmuje jednak prywatnie 500 zł.-pierwsza wizyta, następne po 300 zł. Podobno sama operacja od 40.000 do 100.000. W sumie nie wiadomo czy można u niego zrobić operkę na FZ. Termin wybrany przez pacjenta - nawet do miesiąca czasu. Jeśli chodzi o FZ trzeba czekać od 1 do 2 - 2,5 lat w zależności od stopnia zaawansowania choroby.
Myśle o konsultacji w Trzebnicy. Przyjmują tam także dorosłych.
Jeśli chodzi o skolioze dzieci - jest o wiele większy wybór.
Albo Michalski - tylko sprawdzę zasób konta :)
co myslicie?

Góra Góra

3 lip 2008, o 16:31

:)
domownik

Napisz do mnie na maila, wymiana informacji nigdy nie zawadzi moze pomoc. pozdrawiam serdecznie i czekam na info od Ciebie

Ostatnio edytowano 23 paź 2008, o 08:10 przez madziulinek, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

6 lip 2008, o 17:51

domownik

Wiem niezdecydowana że to co pisałam jest niepocieszające ale taka jest prawda. Ja sama niedawno miałam operacje która była bardzo ryzykowna i mogła się tym skończyć. Ale normalnie chodzę i ruszam rękami :mrgreen: i zadowolona po operacji :D. Zabieg miałam w Zakopanym.

Góra Góra

6 lip 2008, o 20:51

domownik

jestes zadowolona? o zakopanem slyszalam różne opinie. wiekszosc pozytywnych, ale także zdarzały sie negatywne. nie mam wiec przekonania do tego ośrodka. jak sie czujesz po?

Góra Góra

7 lip 2008, o 10:50

domownik

Po zabiegu czuję się dobrze, ale jeszcze trochę bolą mnie plecy i czuję się sztywna, lecz do niedługo mi minie :). Niezdecydowana ja mam 20 lat, i bardzo dobrze ukostniony kręgosłup, ale się zdecydowałam na operacje i stwierdzam że było warto :)

Góra Góra

7 lip 2008, o 11:24

domownik

Jak na razie to wszyscy jesteście pozytywnie nastawieni.
To duży plus dla niezdecydowanych:)

A tak wogóle to prosze sie nie dziwić trudnosci w podejmowaniu decyzji :) jestem już stara:) To znaczy mój organizm jest starszy i pewnie dłużej się bedzie rehabilitował :(

Góra Góra

7 lip 2008, o 13:24

domownik

Rozumiem Cię :) a dużo masz stopni niezdecydowana że myślisz nad kolejną operacją po tak długiej przerwie?

Góra Góra

9 lip 2008, o 12:20

domownik

Mimoza - cóż..chyba nie potrafię odpowiedzieć na z twoje pytanie. W obecnej chwili nie wiem ile mam stopni. Zaniedbałam sprawę kręgosłupa już dawno temu. Teraz chyba nadszedł czas na "zrobienie porządków":) I zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie miałam jeszcze żadnej operacji, wiec tym bardziej jestem czasem przerażona. Choć musze przyznać, że pozytywne nastawienia niektórych osób bardzo mi pomogło w decyzji.
Pozdrawiam. :)

Góra Góra

9 lip 2008, o 18:00

domownik

Zanim się namyślisz niezdecydowana do którego szpitala pojedziesz i czy podejmiesz decycje warto by było trochu poćwiczyć, aby wzmocnić mięśnie, co bardzo pomaga po operacji, łatwiej jest się poprostu pozbierać :D

Góra Góra

10 lip 2008, o 08:45

domownik

wiem.wiem:)
Czytałam, słyszałam i zaczynam się stosować :) Ważna jest przede wszystkim systematycznośc i mam nadzieję, że dam radę przy wszystkich obowiązkach. Jestem dobrej mysli :)

Góra Góra

20 lip 2008, o 00:13

domownik

niezdecydowana napisał(a):
witam.
Wszyscy mówia, ze operacja jest najcięższcym przeżyciem w chorobie. Ale czy warto ? Czy po operacji nie ma żadnych dolegliwości ? Podziwiam osoby, które się zdecydowały na operkę. Niesie ona za sobą duże niebezpieczeństwo. Można przecież wylądować na wózku.
Mam 36 lat i ciagle nie mogę się zdecydować. Podobno jeszcze nie jest za późno. Mam męża, dzieci przyjaciół i garba. Jestem ogólnie szczęsliwą osobą, ale czasem nie radze sobie psychicznie z problemem skoliozy.
Nie boję się bólu, obawiam się komplikacji.

Witaj niezdecydowana!
Rozumiem Cie dobrze. Mam 34 lata, skolioza nie jest wielka, ale mam bardzo drobne kosci, takze garb widac, wszystkie ubrania mnie ciagna, no i te bole, ograniczenia w kondycji. Kiedy sie leczylam, nie proponowano mi operacji, poniewaz skolioza byla ponizej 40 st, tak ok 30 st. Rodzice nie nalegali, poniewaz bardzo sie obawiali ryzyka i w takim przekonaniu wyroslam. Medycyna od tego czasu duzo sie zmienila, takie operacje nadal zwiazane sa z ryzykiem, ale raczej jesli chodzi o rozleglosc zabiegu i sam rodzaj operacji, to przeciez nie cesarka, ani zabieg trzustki. Potrzeba duzo dokladnosci, precyzji i troche czasu aby dojsc do sprawnosci po operacji. Pomimo tego w dzisiejszych czasach takie operacje nie udaja sie niezwykle rzadko. W zasadzie to juz o tym sie nie slyszy! I nie nalezy sie bac, mysle ze ryzyko jest podobne jak przy innych zabiegach ortopedycznych tego typu. I jesli poprawienie wygladu zmieniloby komfort Twojego zycia to napewno warto sie zdecydowac! NIE BOJ SIE! Ja wczesniej rowniez mialam obawy, ale teraz jestem juz zdecydowana. Myslalam tylko aby przed jeszcze urodzic dziecko, jesli mi sie uda! :roll: Po operacji 2, 3 lata nie powinno sie planowac ciazy. Takze glowa do gory, pporozmawiaj z wprawnym ortpopeda, ktory operuje skoliozy, aby rozwiac swoje ewentualne watpliwosci. pozdrawiam

Ostatnio edytowano 20 lip 2008, o 10:48 przez agnes1_23, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

20 lip 2008, o 08:04

domownik

[quote="agnes1_23"][quote="niezdecydowana"]witam.
Myslalam tylko aby przed jeszcze urodzic dziecko, jesli mi sie uda! :roll: po operacji 2, 3 lata nie powinno sie planowac ciazy. pozdrawiam[/quote
Kto powiedział że nie powinno planować się ciąży??? Ja byłam całkiem niedawno operowana i mój lekarz mówi że nie ma problemu, w końcu trzeba żyć normalnie. Jedyna rzecz która różni się z osobami o zdrowym kręgosłupie jest taka, że trzeba więcej leżeć, odpoczywać ale to nie jest tak że nie powinno się planować ciąży!.

Góra Góra

20 lip 2008, o 10:44

domownik

Kto powiedział że nie powinno planować się ciąży??? Ja byłam całkiem niedawno operowana i mój lekarz mówi że nie ma problemu, w końcu trzeba żyć normalnie. Jedyna rzecz która różni się z osobami o zdrowym kręgosłupie jest taka, że trzeba więcej leżeć, odpoczywać ale to nie jest tak że nie powinno się planować ciąży!.[/quote]

Magdalenik, nie mowie ze w ogole nie planowac! bo to bylaby wielka przesada :shock: , ale jeden z lekarzy wspominal, ze po zabiegu lepiej odczekac 2, 3 lata. Mowil mi tez ze przy ciazy zdarza sie ze skolioza sie powieksza. Widac rozne sa opinie lekarzy, ale ostroznosc nie zaszkodzi, mysle ze 2 lata jest ok.
Magdalenik, a czy moge wiedziec, dawno mialas operacje, w jakim jestes wieku? Gdzie bylas operowana?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]