Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Problemy z oddychaniem

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

19 maja 2018, o 21:04

domownik

C25 napisał(a):
Nie ma takiej możliwości żeby same kręgi kręgosłupa uległy zrotowaniu a żebra pozostały w tej samej pozycji jak u zdrowego człowieka.
Tutaj nie masz racji ....

C25 napisał(a):
Chciałabym zauważyć że sama nazwa skolioza Idiopatyczna oznacza skoliozę nieznanego pochodzenia.
Wiedza medyczna poszła do przodu. Od konferencji w Bostonie, w 2007 roku, zmieniło się właściwie wszystko w postrzeganiu przyczyn skoliozy.
W tej chwili nie ma skolioz idiopatycznych. Są co najwyżej tylko te, których nie umiemy leczyć .......

Fizkom

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

19 maja 2018, o 21:17

domownik

fizkom napisał(a):
C25 napisał(a):
Nie ma takiej możliwości żeby same kręgi kręgosłupa uległy zrotowaniu a żebra pozostały w tej samej pozycji jak u zdrowego człowieka.

C25 napisał(a):
Chciałabym zauważyć że sama nazwa skolioza Idiopatyczna oznacza skoliozę nieznanego pochodzenia.
Wiedza medyczna poszła do przodu. Od konferencji w Bostonie, w 2007 roku, zmieniło się właściwie wszystko w postrzeganiu przyczyn skoliozy.
W tej chwili nie ma skolioz idiopatycznych. Są co najwyżej tylko te, których nie umiemy leczyć .......

Fizkom

To bardzo prosiłabym o jakiegoś linka ze zdjęciami TK KLP pacjenta z rotacją kręgów kręgosłupa gdzie żebra pozostają nie przemieszczone, gdyż pomimo tego że szukałam takich zdjęć w internecie nic nie znalazłam.

Skoro nie ma skolioz idiopatycznych to widocznie w Polsce mamy niedouczonych lekarzy którzy nie są tego świadomi, gdyż ja mam na informacjach od specjalistów chirurgii ortopedycznej z którymi konsultowałam się np. w 2014 roku gdzie napisano mi że mam skoliozę idiopatyczną.

Mógłbyś mi przesłać jakiegoś linka z tymi nowymi dowodami naukowymi o tym że nie ma czegoś takiego jak skolioza idiopatyczna. Chętnie to pokażę tym lekarzom którzy wpisywali mi takie rzeczy do dokumentów.

Tutaj jest link do strony Internetowej firmy która zajmuje się leczeniem skolioz i wciąż piszą że 80% skolioz dziecięcych to skoliozy Idiopatyczne:

http://www.spinecor.com/ForPatients/Wha ... iosis.aspx

Jeżeli są skoliozy których lekarze nie umieją leczyć, to oznacza że przeprowadzają na swoich pacjentach eksperymenty medyczne na które jest wymagana prawem świadoma zgoda. Inaczej byłoby to przestępstwem.

Tutaj jest link do jednego z artykułów na temat jakiejś Dobrosiewicz's Method ( od nazwiska Polskiego lekarza który marzył a raczej marzyła o sławie na cały świat), co moim zdaniem jest dowodem na to że lekarze prowadzą doświadczenia lekarskie z udziałem chorych na skoliozy a potem omawiają sobie rezultaty swoich doświadczeń na zagranicznych konferencjach. Ciekawe tylko czy te doświadczenia lekarskie są prowadzone zgodnie z prawem.

Każdy naukowiec chce zapisać się w historii jako ktoś ważny kto dokonał czegoś przełomowego, chce sławy i pieniędzy. Miejmy nadzieję że testowanie na chorych nowych lub częściowo wypróbowanych metod leczniczych (czyli prowadzenie eksperymentów medycznych) nie odbywa się kosztem zdrowia pacjentów. Ja właśnie miałam przez około 6 miesięcy leżenia w szpitalu, codziennie ćwiczenia gdzie kazywano mi np. nabierać powietrze do jednego płuca i wypychać sobie w ten sposób żebra po zapadniętej stronie. Potem radiolog stwierdzał progresję skrzywienia i rotacji kręgów a lekarze którzy zlecali tę rehabilitację wpisywali do dokumentów że skrzywienie uległo zmniejszeniu. Rehabilitacja ta odbywała się w Instytucie medycznym, ale na zgodzie na leczenie nie było nic o uczestniczeniu w doświadczeniach lekarskich.

Kiedy zostałam kaleką w wyniku zbyt późnego skierowania mnie na operację, lekarze z tego Instytutu dziecięcego zamiatali całą sprawę pod dywan, nawet stawiając mi kilka diagnoz mówiących o przyczynie powstania u mnie 2 garbów z przodu i z tyłu klatki piersiowej tak żeby uniemożliwić mi dowiedzenie w sądzie zaniedbania w leczeniu skoliozy.

https://scoliosisjournal.biomedcentral. ... 61-2-S1-S5

Ostatnio edytowano 19 maja 2018, o 21:45 przez C25, łącznie edytowano 2 razy

Góra Góra

19 maja 2018, o 21:18

domownik

C25 napisał(a):
fizkom napisał(a):
C25 napisał(a):

C25 napisał(a):

Fizkom

To bardzo prosiłabym o jakiegoś linka ze zdjęciami TK KLP pacjenta z rotacją kręgów kręgosłupa gdzie żebra pozostają nie przemieszczone, gdyż pomimo tego że szukałam takich zdjęć w internecie nic nie znalazłam.

Skoro nie ma skolioz idiopatycznych to widocznie w Polsce mamy niedouczonych lekarzy którzy nie są tego świadomi, gdyż ja mam na informacjach od specjalistów chirurgii ortopedycznej z którymi konsultowałam się np. w 2014 roku gdzie napisano mi że mam skoliozę idiopatyczną.

Mógłbyś mi przesłać jakiegoś linka z tymi nowymi dowodami naukowymi o tym że nie ma czegoś takiego jak skolioza idiopatyczna. Chętnie to pokażę tym lekarzom którzy wpisywali mi takie rzeczy do dokumentów.

Jeżeli są skoliozy których lekarze nie umieją leczyć, to oznacza że przeprowadzają na swoich pacjentach eksperymenty medyczne na które jest wymagana prawem świadoma zgoda( ciekawe czy ją pobierają). Inaczej byłoby to przestępstwem.

Góra Góra

19 maja 2018, o 22:46

domownik

C25 napisał(a):
..."Mógłbyś mi przesłać jakiegoś linka z tymi nowymi dowodami naukowymi o tym że nie ma czegoś takiego jak skolioza idiopatyczna...."
Tutaj znajdziesz wszystko czego oczekujesz. : http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/ ... an-partner

F.

Góra Góra

20 maja 2018, o 10:13

domownik

Dziękuję, ale jak wynika z treści opisu tej książki zawiera ona wyjaśnienie zagadnień, przedstawienie roli powięzi, omówienie znaczenia powięzi, opis nowych metod obrazowania,nowe wiadomości z dziedziny medycyny alternatywnej, pisze o terapiach ukierunkowanych na powięź a nie o wynikach badań stosowania takich terapii.

Niestety nic nie piszą o wynikach badań naukowych potwierdzających założenia przedstawiane w tej książce. Po zapoznaniu się z opisem co zawiera ta książka, moim zdaniem porusza ona przypuszczenia codo których jednak nikt nie przedstawia dowodów jeśli chodzi np. o to że dane zjawiska dotyczące powięzi wywołują rotację kręgów czy deformowanie się ciała a takie stwierdzenie byłoby możliwe dopiero wtedy kiedy przeprowadzono by badania naukowe z odpowiednio dużą ilością chorych, dotyczące rezultatów leczenia ukierunkowanego na zahamowanie progresji skrzywienia kręgosłupa i deformacji klatki piersiowej, dotyczącego właśnie tych wspomnianych w publikacji powięzi.

Książka ma być idealnym narzędziem dla profesjonalistów do czego, do przeprowadzania na jej podstawie doświadczeń lekarskich? Pisze w niej o badaniach naukowych powięzi i metodologicznych wyzwaniach i nowych kierunkach (co potwierdza moje przypuszczenia że nie ma na razie wyników badań naukowych opisywanych terapii a więc są to na razie tylko teorie do sprawdzenia ( przetestowania na pacjentach), które mogą się sprawdzić albo nie, tak jak każde teorie). Ty piszesz tak jakbyś przyjmował te założenia za pewnik i tak samo pewnie jak na tym forum mówisz do swoich pacjentów, podobnie inni zwolennicy tej teorii.

Pozyskiwanie pacjentów do doświadczeń lekarskich jest dopuszczalne prawem jedynie po uzyskaniu od nich świadomej zgody. Samo przekonywanie że wiadomo że jest tak jak pisze w tej książce ( chociaż tak na prawdę nie wiadomo) nie legalizuje prowadzenia doświadczeń lekarskich zwanych badaniami klinicznymi.

Czy w tej publikacji są zamieszczone jakieś ryciny na których widać jak ktoś ma zrotowane kręgi kręgosłupa mając np. 50 stopni skoliozy z rotacją a żebra nie zostały przemieszczone?

Na prawdę kręgosłup może wygiąć się w bok np. 70 stopni a klatka piersiowa wyglądać w takim stanie jak u kogoś kto nie ma skrzywienia kręgosłupa? Brzmi to dla mnie wprost zadziwiająco, dlatego chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia takiej osoby.

Góra Góra

20 maja 2018, o 11:13

domownik

C25 napisał(a):
.... "Niestety nic nie piszą o wynikach badań naukowych potwierdzających założenia przedstawiane w tej książce. Po zapoznaniu się z opisem co zawiera ta książka, moim zdaniem porusza ona przypuszczenia codo ....."
Mylisz się i to w sposób zasadniczy. Książka oparta jest na 20-letnich wynikach badań. Wyznaczają one obecny, światowy trend w leczeniu zachowawczym narządu ruchu .....
https://www.medicon.pl/powiez-badanie-p ... owej/24259

Pozdrawiam,
Fizkom

Góra Góra

20 maja 2018, o 16:38

domownik

Z tego co zauważyłam pisze tutaj że opisuje ona NOWĄ dziedzinę dotyczącą terapii i badań zaburzeń dotyczących układu mięśniowo-szkieletowego. Pisze też że opisane są w niej mechanizmy patofizjologiczne i POTENCJALNE miejscowe oraz odległe skutki takich zmian (potencjalne czyli takie które mogą ale nie muszą nastąpić).

Pytanie czy te 20 letnie badania o jakich wspominasz dotyczą leczenia skolioz z rotacją kręgów owymi terapiami ukierunkowanymi na powięzi, oraz czy publikacja omawia te badania naukowe, czy przedstawia jakieś dowody (uwzględniając kontrolne badania obrazowe pacjentów, a nie dowody "ustne" że ktoś sobie tak jak w mojej sytuacji powiedział coś czy napisał w dokumentach) na to że owe terapie ukierunkowane na powięzi doprowadzają do zatrzymania postępu deformacji klatki piersiowej i kręgosłupa i nie chodzi o pojedyncze przypadki, tylko o bardzo dużą ilość chorych którzy byli tak leczeni.

Widzisz, z mojego punktu widzenia duża ilość osób biorących udział w takich badaniach i opieranie ich wyników na podstawie przebadania dużej ilości chorych na daną chorobę, ma znaczenie jeśli chodzi o ewentualne błędy. Obliczenia matematyczne służące do badań naukowych mogą być prowadzone w różny sposób. Tu poniżej jest link dotyczący metody statystyki medycznej, gdzie opisane jest jak się prowadzi obliczenia do badań. Przypuszczam że jeżeli ktoś np. zbadał 30 osób i na podstawie tych 30 osób wyciąga wnioski dla 200 000 innych chorych, to owe wnioski są obarczone dużym ryzykiem itp.

https://www.biostat.com.pl/img/UserFile ... nych_1.pdf

Jeżeli jest tak jak piszesz, i że badania naukowe dowiodły już że te terapie są skuteczniejsze od dotychczasowego leczenia jakie stosowano u chorych, i jeśli polscy lekarze dalej leczą tak jak dawniej, na pewno jest to podstawą do wejścia na drogę sądową przez osoby które zostały kalekami, gdyż pomniejszono im szanse na skuteczne zahamowanie skrzywienia i uniknięcie kalectwa.

Góra Góra

20 maja 2018, o 19:21

domownik

C25 napisał(a):
Jeżeli jest tak jak piszesz, i że badania naukowe dowiodły już że te terapie są skuteczniejsze od dotychczasowego leczenia jakie stosowano u chorych, i jeśli polscy lekarze dalej leczą tak jak dawniej, na pewno jest to podstawą do wejścia na drogę sądową przez osoby które zostały kalekami, gdyż pomniejszono im szanse na skuteczne zahamowanie skrzywienia i uniknięcie kalectwa.

Twoje rozważania idą w całkowicie błędnym kierunku.
Terapia asymetrii ciała w oparciu o model powięziowy, jeśli zostanie wprowadzona szybko i konsekwentnie, daje dużą szansę na uniknięcie skalpela. Leczenie zachowawcze i leczenie operacyjne dotyczą różnych etapów leczenia skoliozy. Nie ma więc sensu, stawiania ich naprzeciw siebie.

Fizkom

Góra Góra

20 maja 2018, o 19:39

domownik

Dziękuję Ci za kolejną odpowiedź, jednak ja jestem z natury po tych doświadczeniach jakie mam sceptyczna do różnych nowości. Jeżeli nie ma dowodów że to działa na skoliozę, to nie można twierdzić że działa i że daje dużą szansę na uniknięcie skalpela. Powinni swoją drogą napisać w takiej publikacji ile osób dzięki tej metodzie uniknęło skalpela z powodu skoliozy.

Nie przedłużając już tej dyskusji,mam nadzieję że owa publikacja zawiera takie informacji. Dla mnie i tak tą metodą nie dałoby się już nic zrobić jeśli chodzi o korekcję skrzywienia czy deformacji.

Osobiście przypuszczam jednak że jest to kolejny zestaw jakiś specjalnych ćwiczeń czy masaży, które mają zatrzymać postęp skrzywienia, ale nie mają wpływu na jego zmniejszenie.

Co do niemożności stawiania przeciw sobie leczenia zachowawczego i leczenia operacyjnego to tak się składa że Pacjent ma prawo wyboru alternatywnej metody leczenia jeśli taka jest jego wola. Może też się w swojej decyzji kierować względami pozamedycznymi. Istnieje nawet prawny obowiązek informowania przez lekarzy o alternatywnych możliwościach leczenia choroby pacjenta, którego z moich doświadczeń polscy lekarze nie przestrzegają. W razie czego, trzeba się z nimi sądzić.

Pozdrawiam.

Góra Góra

21 maja 2018, o 22:38

domownik

C25 napisał(a):
Osobiście przypuszczam jednak że jest to kolejny zestaw jakiś specjalnych ćwiczeń czy masaży, które mają zatrzymać postęp skrzywienia, ale nie mają wpływu na jego zmniejszenie.

Jesteś w błędzie. To nie instruktaż ćwiczeń. To naukowa praca.

Też pozdrawiam,
Fizkom

Góra Góra

22 maja 2018, o 15:25

domownik

A czy j gdzieś napisałam że to nie jest praca naukowa? Przecież piszę o tym że to jest metoda która jest obiektem badań naukowych.

Tutaj np. pisze że terapeuta poddaje pacjenta głębokiemu masażowi:
https://ctmrakowski.pl/dla-pacjentow/ma ... wiezi.html

Niestety nie piszesz o tym czy i ile badanych osób ze skoliozą uzyskało dzięki tej metodzie zatrzymanie postępu deformacji, lub czy w tej książce autorzy omawiają te wyniki badań, a z opisu i spisu treści trudno jest wyciągnąć wnioski że książka ta odnosi się do takich dowodów naukowych. Niestety nie zamierzam spędzić kilku miesięcy na czytaniu kilkuset stron tej publikacji po to aby się dowiedzieć czy są w niej takie rzeczy.

Jeżeli skuteczność tej metody jest udowodniona naukowo jeśli chodzi o skoliozy, to myślę że osoby które rozważają takie leczenie powinny zainteresować się bliżej, co to były za badania, jakie, ile osób w nich uczestniczyło itp. i dopiero podjąć decyzję.

Co do rotacji kręgów bez przemieszczenia się żeber to patrząc na różńego typu ryciny anatomiczne, niestety bardzo trudno jest mi uwierzyć jedynie na słowo że można mieć rotację kręgów i nie przemieszczone żebra. No, może jeśli rotacja kręgów jest niewielka to może tak, ale w innym przypadku jest mi ciężko uwieżyć że to możliwe.:

https://clinicalgate.com/thoracic-dorsal-spine/

Pozdrawiam.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]