» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

22 mar 2018, o 14:37

domownik

Przypomnę moją osobę jeszcze raz ponieważ jestem mało aktywny na forum :)
Mam 33 lata. Jako nastolatek przeszedłem prawdopodobnie scheuremanna. Jest pogłębiona kifoza. To było zawsze moim problemem nr 1. W dodatku współtowarzyszyła mi bardzo łagodna skolioza.
Z tego co pamiętam to biodra były minimalnie nierówne. Przy chodzeniu nawet tego nie odczuwałem.Lewy mięsień piersiowy nieco bardziej rozbudowany, lewe żebro ciut większe od prawego jakby rotacja ale to było ledwo co wyczuwalne ale dysproporcja była.

Kilka lat temu zrobiłem sobie rtg dla samego siebie. Jednak skopali bo nie wiem czemu podzielili odcinek na 2 fotki. Tutaj jest odcinek lędźwiowy z około 2015 r.
https://zapodaj.net/ed549bd79dde6.jpg.html
Jest nierówność bioder tylko ja tego też nie odczuwałem przy chodzeniu.

Natomiast rok temu zaczęło boleć mnie kolano lewej nogi+ lewe żebro znacznie się wysunęło do przodu+ boli prawe biodro i odcinek lędźwiowy. Niestety zaczynam jakby utykać. Dopiero teraz czuję nierówne biodra i ta rotacja piersiowego się chyba powiększyła..

Byłem u fizjo.. robię jakieś tam ćwiczenia ale martwi mnie co się dzieje? tak nagle to się pogłebia? zacząłem nosić podpiętkę 1 cm. W miarę równy chód utryzmywał się może z tydzień. Natomiast teraz i podpiętka nic nie daje. Jakby nawet się pogorszyło...

Jaki jest sposób aby zbadać na 100% od czego to jest? czy krótsza noga czy skolioza się pogłębia?

fizjo sugerował abym zrobić rtg całej miednicy bo z tego poprzedniego niewiele widać oprócz nierównych talerzy.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

23 mar 2018, o 12:27

domownik

Rafii25,
Zanim zaczniesz się prześwietlać i oglądać kościec, idź do dobrego fizjoterapeuty pracującego metodą GDS. Myślę, że Metoda Łańcuchowa będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

4 kwi 2018, o 06:12

domownik

a więc mam wyniki rezonansu:
l4/l5 płaska, dokanałowa, pośrodkowo prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego, prowadząca do umiarkowanego ucisku struktur nerwowych prawego zachyłka bocznego kanału kręgowego. Minimalnie degeneracyjne spłaszczenie tego krążka.Drobne zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów i stawów międzykręgowych l4/l5
Guzki schmorla w przebytej chorobie Scheuermanna.

Czy ta przepuklina mogła powstać przez nierówno ułożone biodra?

Góra Góra

5 kwi 2018, o 17:13

domownik

Rafii, biodra, miednica i kręgosłup współpracują i jak jedna część źle działa, to może popsuć i inne. Ale tu chyba potrzebna by była wypowiedź fachowca?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]