Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Jakie macie bóle przy dużej skoliozie (u mnie 62 stopnie)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

30 gru 2016, o 00:17

świeżak

Mam 33 lata i skoliozę idiopatyczną rozwijającą się od 2 klasy podstawòwki. Rehabilitowałem się intensywnie do ok 16 roku życia. Po czym z tego powodu że skolioza coraz bardziej się powiększała zacząłem coraz bardziej zaniedbywać rehabilitację. Do 30 roku życia można powiedzieć że żyłem bez bólów. Potem przydażyła się dyskopatia w części th11 i wtedy zaczęły się problemy zdrowotne. Przez 3 lata mój stan ustawicznie się pogarsza i kręgosłup coraz bardziej mi doskwiera. A kąt skoliozy w części lędźwiowej z 32 w 2013 zmienił się do 41 w 2016. W piersiowym mam aktualnie 62 stopnie. Chciałem się zapytać jakie macie bóle przy tak dużych skoliozach. U mnie aktualnie jest tragedia. Bóle korzeniowe promieniujące do nóg i ręki oraz głowy. No i bardzo duże bóle w samym kręgosłupie i takie okalające klatkę piersiową. Czasem boli mocno nawet jak wezmę tramal. Czy też tak macie?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

30 gru 2016, o 21:20

domownik

Ja mam akurat hiperkifozę, skoliozę też ale mniejszą i przesuniecie pionu o 2 cm chyba i też mnie boli jak jestem bez gorsetu przy chodzeniu. Umowiłem się do lekarza, który leczy przewlekłe bole kregoslupa, po wszystkich podstawowych czynnościach czyt. rehabilitacja itd. Może poszukaj w internecie lekarzy ktorzy sie specjalizują w mało inwazyjnym leczeniu kregosłupa itd. w swoim mieście, wiem co to znaczy bol kregosłupa, dlatego trzymam kciuki! :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]