» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

17 gru 2016, o 10:57

świeżak

Witam, mam 17 lat i mam skoliozę esowatą (odcinek lędźwiowy wykrzywiony w lewo, piersiowy w prawo) i pogłębioną lordozę lędźwiową. Leczyłam kręgosłup od 10 r.ż. u specjalistów z Bydgoszczy, mniej więcej w wieku 15 lat zaczęłam nosić gorset SpineCor (lekarze nie przejmowali się moją lordozą, która byłą dla mnie największym problemem), ale jednocześnie - z lenistwa - przestałam ćwiczyć. Mimo to skolioza bardzo ładnie się cofała. Wszystko się zmieniło rok później, kiedy zaczęłam chodzić do liceum - nie chciałam już nosić gorsetu do szkoły, bo wyglądał okropnie, a i ćwiczyć też mi się nie chciało. Z racji mojego lenistwa rodzice przestali chodzić ze mną do lekarzy, bo i po co. Teraz odczuwam tego skutki - moja skolioza lędźwiowa wyraźnie się pogłębiła, często miewam też bóle pleców. I tu moje pytanie - czy w tym wieku da się jakoś załagodzić skutki mojej ignorancji? Od moich lekarzy słyszałam, że generalnie skoliozy leczy się do 15 r.ż., potem już jest za późno. A co Wy sądzicie?

Ostatnio edytowano 17 gru 2016, o 15:04 przez Aglyss, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

17 gru 2016, o 11:10

domownik

może poszukaj jakiegoś kumatego rehabilitanta, który rozpisałby dobre ćwiczenia. Tylko nie idź do pierwszego lepszego rehabilitanta-trzeba poszukać kogoś kto się zna

Góra Góra

17 gru 2016, o 18:25

domownik

Aglyss napisał(a):
Witam, mam 17 lat i mam skoliozę esowatą (odcinek lędźwiowy wykrzywiony w lewo, piersiowy w prawo) i pogłębioną lordozę lędźwiową. Leczyłam kręgosłup od 10 r.ż. u specjalistów z Bydgoszczy, mniej więcej w wieku 15 lat zaczęłam nosić gorset SpineCor (lekarze nie przejmowali się moją lordozą, która byłą dla mnie największym problemem), ale jednocześnie - z lenistwa - przestałam ćwiczyć. Mimo to skolioza bardzo ładnie się cofała. Wszystko się zmieniło rok później, kiedy zaczęłam chodzić do liceum - nie chciałam już nosić gorsetu do szkoły, bo wyglądał okropnie, a i ćwiczyć też mi się nie chciało. Z racji mojego lenistwa rodzice przestali chodzić ze mną do lekarzy, bo i po co. Teraz odczuwam tego skutki - moja skolioza lędźwiowa wyraźnie się pogłębiła, często miewam też bóle pleców. I tu moje pytanie - czy w tym wieku da się jakoś załagodzić skutki mojej ignorancji? Od moich lekarzy słyszałam, że generalnie skoliozy leczy się do 15 r.ż., potem już jest za późno. A co Wy sądzicie?

idz do ortopedy od skolioz, który wyliczy Ci katy skrzywienia. W zaleznosci od stopnia skrzywienia, lekarz powie Ci co dalej

Góra Góra

18 gru 2016, o 21:24

świeżak

A czy orientuje się ktoś, czy mogę zapisać się do lekarza ortopedy sama, tj. bez obecności rodziców?

Góra Góra

18 gru 2016, o 23:29

domownik

zależy od lekarza, bo jedni proszę rodziców, bo jesteś nie pełnoletnia, a drudzy nie zwracają na to uwagi, zapytaj kogoś w rejestracji :)

Góra Góra

22 gru 2016, o 14:33

świeżak

Kurde ciężko będzie, ale może innym pomoże informacja, że na Śląsku w Tychach i Rudzie Śląskiej jest Centrum Leczenia Skolioz.Pozdrawiam.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]