Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza u mamy i u mnie

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

18 wrz 2016, o 08:14

domownik

Witam. Mam skoliozę od 6 klasy podstawówki wtedy było 15 stopni;p. Od 5 lat mamie tż robi się skolioza też prawo stronna, czy to oznacza,że jest to genetyczne?? Wcześniej nie miała problemow z kręgoslupem. I po drugiee nie wiem jak jej pomóc gdzie się z nią udać?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

19 wrz 2016, o 15:13

domownik

czy nikt nic nie wie?

Góra Góra

19 wrz 2016, o 20:04

domownik

klara085 napisał(a):
Witam. Mam skoliozę od 6 klasy podstawówki wtedy było 15 stopni;p. Od 5 lat mamie tż robi się skolioza też prawo stronna, czy to oznacza,że jest to genetyczne?? Wcześniej nie miała problemow z kręgoslupem. I po drugiee nie wiem jak jej pomóc gdzie się z nią udać?

Wg mnie jest prawdopodobieństwo że skolioze się dziedziczy, choć nie jest to poparte naukowo, jednak z obserwacji, znam kilka przypadków. Moglobyc tak ze twoja mama skolioze ma od dawna, po prostu dopiero teraz ja zdiagnozowano, bo raczej skolioza rzadko powstaje w wieku dorosłym. Np bóle mogły się ujawnić dopiero teraz, a jeśli jest to skolioza poniżej 30 st to przez wiele lat, mogłabyc po prostu niewidoczna. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na rtg i ortopedy. Do ortopedy udałabym się takiego, który zajmuje się głównie kręgoslupem. Z jakiego regionu Polski jesteś? Może będę mogła podpowiedzieć CI do którego lekarza się udać.
Czytam ze w 6 klasie miałaś 15 st, teraz ile masz lat? Jesteś pod stałą opieką lekarza?

Góra Góra

20 wrz 2016, o 06:27

domownik

mamm 22 lata i 60 st, w kwietniu operka. A tak poza tym też miewaliście takie chwilwe "palenia" między żebrami w klatce? obstawiam ,że to jakies stany zapalne

Góra Góra

20 wrz 2016, o 20:50

domownik

Klara, a którego dokladnie kwietnia bedziesz miała operacje?

Góra Góra

21 wrz 2016, o 13:06

domownik

6.04 lublin

Góra Góra

21 wrz 2016, o 14:23

domownik

To się miniemy, ja mam planowo na 13 kwietnia.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]