Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - kifoskolioza, skolioza, gaaarb

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

31 mar 2016, o 19:31

domownik

Cynamonek, a w jaki to sposób pacjent ma odbyć zarazem operację korekcji kręgosłupa oraz korekcję garbu żebrowego podczas jednej operacji, skoro lekarze odmawiają tego drugiego na NFZ?

Czyli wygląda w takiej sytuacji że pacjent musi wtedy zapłacić zarówno za operację kręgosłupa jak i korekcję garbu żebrowego i zrobić wszystko razem podczas jednego zabiegu ale prywatnie. Innego wyjścia w takiej sytuacji nie widzę. Problem, czy oby zbieranie pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia nie będzie wiązało się np. z progresją skrzywienia, postępem dojrzałości kostnej itp.

Jeszcze raz gratuluję, że dla ciebie taki wydatek z własnej kieszeni to nie problem- ale nie wszyscy tak mają.

Tak wiem że każdy ma wybór, albo czekać wiele miesięcy na konsultację z NFZ (i w tym czasie skrzywienie które kwalifikuje się do leczenia chirurgicznego dalej postępuje), lub też wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni. Ot, taki to właśnie mamy wybór. Ciekawe jaki mają wybór rodzice dzieci które mają też inne problemy zdrowotne np. są niepełnosprawne i mają związane z tym problemy finansowe ( ktoś musi zrezygnować z kariery zawodowej żeby zająć się opieką nad takim dzieckiem, jeśli nie zarabia na tyle aby pokryć koszty wynajmu opieki do niepełnosprawnych), a których to często nawet nie stać na wiele zwyczajnych rzeczy.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

31 mar 2016, o 21:36

domownik

C25 - póki co wiem tylko o dr Kłapciu, że robi tę plastykę prywatnie - więc nie mówmy o innych lekarzach. Część dziewczyn miała za jednym razem robioną plastykę garba i wsadzany implant na NFZ! Gdybyś czytała ze zrozumieniem forum wiedziałabyś, że o tym, że Kłapeć robi prywatnie plastykę garba - ja nie jestem jego pacjentką ale wiem to z forum :facepalm: Po co te nerwy i gdybanie ? Lepiej mieć wybór aniżeli nie mieć go wcale.
Wszystko widzisz w czarnych barwach... Twój wybór :)

Góra Góra

31 mar 2016, o 22:27

domownik

to nieprawda, że resekcję lekarze robią tylko prywatnie. nie będę robił reklamy, ale znam przynajmniej kilku co robią na NFZ.
nie zawsze robi się to jednoczasowo, bo żebra są plastyczne i gdy jest korekcja derotacyjna, zazwyczaj po roku lub dwóch układ żeber się zmienia. wykonuje się więc resekcję garbu po tym okresie. jedynie w dużych skoliozach robi się to jednoczasowo, co jest związane z większym ryzykiem zabiegu.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 08:09

domownik

A gdzie ja napisałam że wszyscy lekarze robią resekcję garba tylko prywatnie? Możecie zacytować? Czy może jest to ta tradycyjna już na tym forum forma "dyskusji", w której wmawia się komuś że napisał coś czego nie napisał a potem "przystępujemy do ataku".

Cynamonek, ty widzisz wszystko jako różowy cukierek i nie rozumiesz różnych rzeczy bo się one tobie nie przytrafiły, a twoim zdaniem skoro się one tobie nie przytrafiły to znaczy że są to rzeczy nie ważne i nie należy o tym pisać. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z oskarżeniami z twojej strony o pesymizm itp.

Z tego co widzę wielu zakładających różowe okulary ludzi, twierdzi iż należy zwracać uwagę tylko na rzeczy pozytywne i nie zwracać uwagi na negatywne strony różnych rzeczy, wtedy one sobie znikną.(żałosne).

Nie będę więcej wypowiadać się na ten temat bo nie ma sensu, i tak temat dotyczy czego innego.
Nie ma sensu pisać czegokolwiek na tym forum, gdyż zawsze chęć pomocy jest postrzegana negatywnie, a człowiek traci przy tym mnóstwo czasu w którym mógłby robić coś innego.

Pozdrawiam.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 09:32

domownik

C25 napisał(a):
Cynamonek, a w jaki to sposób pacjent ma odbyć zarazem operację korekcji kręgosłupa oraz korekcję garbu żebrowego podczas jednej operacji, skoro lekarze odmawiają tego drugiego na NFZ?

Liczba mnoga w Twojej wypowiedzi świadczy, że wszyscy tak lekarze robią... kiedy akurat wątek tyczył się Kłapcia.

C25 - ja patrzę na życie optymistycznie a nie przez różowe okulary to różnica :) Zostałam tak wychowana, że z każdej sytuacji jest wyjście i zostało mi wpojone od dzieciaka, że zawsze mam wybór. Nie mam zamiaru przyjmować na klatę bolączków wszystkich ludzi w Polsce bo i tak nigdy się ludziom nie dogodzi wiecznie coś będzie nie tak.
C25 napisał(a):
Nie ma sensu pisać czegokolwiek na tym forum, gdyż zawsze chęć pomocy jest postrzegana negatywnie, a człowiek traci przy tym mnóstwo czasu w którym mógłby robić coś innego.

Świetnie to podsumowałaś :) Chęć pomocy Tobie przez dziewczyny, zawsze traktowałaś negatywnie w innym wątku. :facepalm:

Góra Góra

1 kwi 2016, o 10:08

domownik

Liczba mnoga świadczy o tym że więcej niż jeden lekarz w Polsce, a nie że napisałam że wszyscy tak robią.

Zmuszanie do przyjmowania punktu widzenia obcych ludzi którzy nie znają mnie, nie znają mojej historii choroby, nigdy nie widzieli jak wygląda problem z jakim się borykam, oraz grzebanie się w moim życiu prywatnym? A cóż to jest za "pomoc"? :facepalm:

Gdyby w rzeczywistości tak było że z każdej sytuacji jest wyjście, ludzie ( w tym dzieci )nie umieraliby na różne choroby, ba nie starzeliby się nigdy i nie umieraliby nigdy, no bo przecież z każdej sytuacji jest wyjście i ma się wybór.

Życzę Ci aby w twoim życiu było zawsze tak jak wpajali Ci twoi rodzice.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 10:46

domownik

Zmuszanie ? Przestań. Pisanie na forum jest dobrowolne. Piszesz tyle ze swojego życia prywatnego ile chcesz. Więc o co pretensje ? Sugerowanie specjalisty, który mógłby Ci pomóc uważasz za grzebanie w swojej prywatności ? No to cóż robisz na forum ???? Każdy tu się otworzył na tyle ile chciał bez przymusu, zadają pytania i odpowiadasz albo grzecznie odmawiasz odpowiedzi.
C25.... abstrakcyjne problemy podajesz "nigdy by się nie starzeli" - to zapodaj od razu po co rodzić skoro i tak za 80 lat umrze. Chory ma wybór w leczeniu.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 11:01

domownik

Specjalisty który może mi pomóc??? A w jaki to sposób owy specjalista sprawi że potencjalni pracodawcy przestaną wymagać ode mnie rzeczy których nie dam rady zrobić, w jaki sposób sprawi że nie będę musiała leczyć się na zasadzie "od Iwana do Pogana", że będę mieć pieniądze na liczne konsultacje specjalistyczne, w jaki sposób sprawi że przestanę być osobą niesprawną fizycznie i zależną od cudzej pomocy w różnych rzeczach, w jaki sposób sprawi że moja mama będzie miała emeryturę z której będzie mogła opłacić życie?

Mówisz, że mówienie do obcego człowieka który siedzi na stołku i nic nie robi, ani nie daje żadnych rad to ma być pomoc??

Ludzie którzy dają takie "oferty pomocy", najwyraźniej nigdy nie mieli dostatecznie mocno skopanego przez życie t***a , toteż wydaje im się że mówienie do obcego człowieka siedzącego na stołku coś w życiu poprawi. To jest po prostu śmieszne.

Zaraz pewnie uzyskam w odpowiedzi, że np. nie powinnam się martwić tym czy zarówno ja jaki i moi najbliżsi mamy się z czego utrzymać, czy moja mama ma na leki itp.

Chory ma wybór w leczeniu? Nie zgadzam się z tym iż zawsze tak jest. Spotkałam się z wieloma sytuacjami w których lekarze najpierw stosowali leczenie nie informując o wielu istotnych rzeczach.

Chciałabym też zauważyć że forum jest narzędziem przede wszystkim służącym do wymiany doświadczeń i informacji, a to że są na nim obecni też ludzie którzy lubią się grzebać w cudzej prywatności to już inna kwestia.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 11:29

domownik

C25 w innym wątku pisałam Ci jak pomaga psycholog :) Rad to Ci może udzielać przyjaciółka czy mama. Psycholog nie jest od udzielania rad. Nigdy nie byłaś u psychologa a już jesteś wrogo nastawiona na pomoc. Nie będę się licytowała z Tobą kto miał gorzej w życiu bo to sensu nie ma i nie o to tu chodzi. Jak ktoś z forum pyta się co Ci dolega to jest wg Ciebie grzebanie w Twojej prywatności ?? Bo moim zdaniem chce poznać Ciebie i zaproponować pomoc np. w postaci zasugerowania pójścia gdzieś do specjalisty. Gdyby była na forum osoba, która ma problemy z utrzymaniem właściwej wagi czy inne problemy metaboliczne oczywiście zaproponowałabym pójście do lekarza dietetyka. Forum jest do wymiany doświadczeń i informacji jasne... ale żeby gadać o doświadczeniach bez jak ty to nazywasz "grzebania w prywatności" no nie da się.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 11:46

domownik

asllan80 napisał(a):
to nieprawda, że resekcję lekarze robią tylko prywatnie. nie będę robił reklamy, ale znam przynajmniej kilku co robią na NFZ.
nie zawsze robi się to jednoczasowo, bo żebra są plastyczne i gdy jest korekcja derotacyjna, zazwyczaj po roku lub dwóch układ żeber się zmienia. wykonuje się więc resekcję garbu po tym okresie. jedynie w dużych skoliozach robi się to jednoczasowo, co jest związane z większym ryzykiem zabiegu.

Asllan80, to oznacza, ze po roku lub 2 od operacji ukald zeber może wrocic do stanu pierwotnego? To znaczy,ze wszystkie korekty pięknych plecków po operacji, to efekt niedługotrwały? ja miałam po operacji plecki mega proste, a dziś no trochę odstaje prawa łopatka i zastanawiam się nad resekcja :( Wiec jakbyś mógł polecić lekarzy, którzy znają się na resekcji, byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :)

Góra Góra

1 kwi 2016, o 13:05

domownik

Cynamonek, właśnie że byłam u psychologa i więcej tam nie pójdę, chyba że nie będę miała wyboru.

No wybacz, ale dla mnie siedzenie na stołku i wypytywanie o osobiste sprawy, a przy tym nie dawanie żadnych rad itp. to nie jest żadna pomoc. Moim zdaniem tu wcale nie chodzi o pomoc tylko tak jak wszystkim innym, o pieniądze. Wygląda to tak, że człowiek ma przychodzić i opowiadać osobiste sprawy obcemu człowiekowi i ma za to jeszcze płacić ( albo on, albo ubezpieczyciel). Sorry, ale jak dla mnie to jest szukanie frajerów a nie pomoc. Jak dla mnie Ci ludzie nie mają do zaoferowania nic konkretnego.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 14:04

domownik

A uważasz, że CI ludzie siedzący 8godzin na stołku powinni to robić za darmo ? To mają być filantropi ? NIe zapominaj, że to ludzie tacy jak my. Muszą utrzymać rodziny, też mają swoje problemy, swoje choroby. W jednym nie masz absolutnie racji, psychologię wybierają z reguły osoby po przejściach lub nadwrażliwe lub nieradzące sobie i szukające w ten sposób rozwiązania również dla siebie. To akurat niedobrze, ale bardzo często tak jest. Podobnie jak są lepsi i gorsi lekarze, lepsi i gorsi sprzedawcy, tak samo są lepsi i gorsi psycholodzy. Może kiepsko trafiłaś, a może jesteś zbyt negatywnie nastawiona żeby spróbować sobie pomóc. Ja miałam bardzo ciężkie doświadczenia życiowe i korzystałam z pomocy psychologa, szukałam jakiejkolwiek pomocy żeby przetrwać, nie zwariować, żeby dać radę żyć. Najłatwiej powiedzieć, że to i tak nic nie da, skrytykować i użalać się nad sobą. Jeśli psycholog jest w stanie sprawić że weźmiemy się w garść, że będziemy w stanie uporać się z pewnymi sprawami to super. Nie zawsze to się uda, ale można chociaż spróbować. Jedna wizyta i to nieudana to za mało żeby wyrabiać sobie pogląd i tak się najeżać.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 14:09

domownik

A dlaczego to mam komuś płacić za to że on chce siedzieć na stołku? Filantropi? a co oni w zamian dają?

Proszę jeszcze o odpowiedź, skoro jesteście bardziej doświadczone ode mnie w kontaktach z psychologami w jaki sposób owy psycholog może spowodować poprawę czyjegoś życia w takich kwestiach jak opisałam w poście wyżej. Podobno ma tu w końcu chodzić o pomoc. Weźmiemy się w garść? tzn. podejmiemy pracę która pogłębi nasze schorzenia? zrezygnujemy z opieki medycznej żeby pójść do pracy, albo zrezygnujemy z kariery zawodowej żeby się leczyć? Weźmiemy się w garść? Co to znaczy w takich sytuacjach jakie podałam?

Góra Góra

1 kwi 2016, o 16:47

domownik

C25Nie musisz płacić :facepalm: psycholodzy są też na NFZ. Tak tak zaraz będzie marudzenie, że długo się czeka. Otóż trzeba się troszkę wysilić poobdzwaniać poradnie i wybierasz tę gdzie jest najkrótszy czas oczekiwania. Ja na swoją psychoterapię na NFZ czekałam aż 2 tygodnie ;]
Wyjaśniłam Ci obszernie w innym wątku co robi psycholog, sylwkasylwka z resztą też.
Widzę, że pomocy Ty nie potrzebujesz bo jakąkolwiek pomoc odrzucasz. Cóż Twój wybór, jak Ci to odpowiada wieczne narzekanie na wszystko i wszystkich i przyjęta poza roszczeniowa to OK. Lubisz być na garnuszku Państwa? Spoko. Twój wybór. Jednak bądź świadoma, że ludzie stronią od takich ludzi jak Ty :) Dla świętego spokoju będą Ci mówić "rozumiem Cię", "współczuję Tobie" a jak się oddalą odetchną z ulgą, że nie muszą już być w Twoim towarzystwie. Na dłuższą metę z takim podejściem jak Twoje nikt nie wytrzyma w relacji z Tobą. Sama od takich ludzi stronię, którzy są ze wszystkim na "nie" - dlaczego? Bo szanuję swoją strefę osobistą i psychiczną.

Góra Góra

1 kwi 2016, o 16:55

domownik

Ja za to stronię od ludzi takich jak ty, "różowych optymistów" chcących zarażać wszystkich swoją różową zarazą, bo każdy musi myśleć tak samo jak oni, i oceniających wszystkich z własnej perspektywy ( skoro ja nie mam takich problemów, to znaczy że takie problemy nie istnieją). Z takimi ludźmi można porozmawiać tylko o "różowym cukierku", nic innego przecież według nich na świecie nie istnieje i o niczym innym nie wolno rozmawiać.

Co do rzekomego bycia na utrzymaniu Państwa z własnego wyboru, to najpierw poczytaj sobie o tym jakie konsekwencje zdrowotne ( i ile ) niesie za sobą leczenie onkologiczne pediatryczne, a dopiero potem wypowiadaj się na temat tego jak to ma się wybór.

Możesz zatrzymać dla siebie swoje cyt " Jednak bądź świadoma, że ludzie stronią od takich ludzi jak Ty", gdyż tak się składa iż nie żyję po to aby zadowalać innych ludzi i im się podlizywać i jest mi to na prawdę obojętne co myślą o mnie jacyś obcy ludzie.

Kończę tę bezsensowną rozmowę.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]