» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

30 mar 2016, o 23:10

świeżak

hejjj.. szukam kogoś kto miałby może podobną sytuację zdrowotną.. Urodziłam się z wrodzonym zespołem wiotkości ( Ehlers-Danlos), kifoskoliozą piersiowo-lędżwiową ze skrzywieniem w granicach 70-80 stopni. W wieku 10 lat miałam operację w Poznaniu przez dr Kotwickiego. W sumie stopnie zeszły do ok 50. Ktoś operował się może po tak długim czasie od pierwszej operacji czy miał jakieś inne zabiegi typu resekcja? Dodam,że została ta odstająca łopatka prawa tzn garb.. , i z tym trochę ciężko żyć. Ktoś poleca jakiegoś doktora, szpital odnośnie konsultacji?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

31 mar 2016, o 11:38

domownik

Moźe dr Kłapeć z Lublina? Słyszałam, że on ma dobrą metodę na usuwanie garbów itp. Słyszałam, że dr Klapeć ma fajną metodę operacji np. z jednej strony usuwa garb, a z drugiej strony wypełnia zapadniętą stronę pleców. Możesz sie skonsultować i zapytać co lekarz ma do zaoferowania, nie trzeba od razu pchać sie na operację

Góra Góra

31 mar 2016, o 12:09

domownik

Alicja25 tak dr Kłapeć jest całkiem dobry w resekcjach ale niestety resekcje wykonuje podobno tylko prywatnie,

Alekasandra95 ile masz lat? Może prof. dr hab. med. Maciej Głowacki
http://www.mojaskolioza.pl/gabinet.html

lub http://www.kolban.ifg.pl/kontakt.php

Góra Góra

31 mar 2016, o 12:22

domownik

Ja od razu uprzedzam, że jak już ktoś miał operacje na kręgosłup, to np. we Wrocławiu, Poznaniu, Piekarach Śląskich czy Trzebnicy nie zrobią drugiego prostowania kręgosłupa. To sprawdzone na 100%. Ja byłam np. w USK na Borowskiej we Wrocławiu i jak już ktoś raz miał prostowany kręgosłup, to jest 100% pewności że ten szpital drugi raz nie będzie prostować kręgosłupa, tak samo np. Trzebnica koło Wrocławia-ten szpital też nie bierze się za ,,drugie prostowanie kręgosłupa", tylko jak już ktoś raz miał prostowany kręgosłup, to oni drugi raz nie będą prostować, nie będą drugi raz ruszać kręgosłupa, tylko co najwyżej mogą wycinać garba (ale nie wypełniają zapadniętej strony pleców). Tak samo kontaktowałam sie ze szpitalem z Poznania-jak ktoś raz miał prostowany kręgosłup, to lekarz nie będzie prpstować drugi raz. Rozmawiałam z lekarzem z Piekar Śląskich-jak już raz prostowano kręgosłup i wkładano implanty, to nie będzie drugiego prostowania. W Warszawie też ortopedzi będą się bali, bo jak raz się prostowało kręgosłup, to drugi raz będą sie bali. Jak ja pytałam o kolejne prostowanie kręgosłupa, to np. we Wrocławiu, Trzebnicy, Poznaniu, Piekarach, Warszawie czy Trzebnicy lekarze nie chcieli tego robić, bo powiedzieli, że jest tzw. blok kostny, mówiąc prostym językiem trzeba rozdzielać kręgi, prostować kręgosłup, trzeba zakładać implant itp., a lekarze się boją takiego czegoś, bo jest za duże ryzyko. W tych szpitalach mówili, że oni zawsze odmawiają jak ktoś chce robić ,,drugie prostowanie kręgosłupa"

Góra Góra

31 mar 2016, o 12:47

domownik

Alicja25 napisał(a):
Moźe dr Kłapeć z Lublina? Słyszałam, że on ma dobrą metodę na usuwanie garbów itp. Słyszałam, że dr Klapeć ma fajną metodę operacji np. z jednej strony usuwa garb, a z drugiej strony wypełnia zapadniętą stronę pleców. Możesz sie skonsultować i zapytać co lekarz ma do zaoferowania, nie trzeba od razu pchać sie na operację

Ja z kolei slyszalam, ze Doktor Klapec, już w ogole nie robi resekcji...

Góra Góra

31 mar 2016, o 14:22

domownik

HDMI, jak już sie wypowiadasz w tym temacie, to powiedz czemu nie umiesz odpowiedzieć czemu u mnie kilka razy złamały się implanty. Ty twierdzisz, że implanty sie nie łamią, że lekarze kłamią itp., a jak u mnie kilka razy złamały sie implanty, to Ty nie umiesz wyjaśnić czemu tak się stalo i uważasz, że to nieprawda co tutaj pisze lekarz: http://www.skolioza.org/edukacja/leczen ... owiklania/

Góra Góra

31 mar 2016, o 14:45

domownik

od lat wiadomo, że do Poznania nie jeździ się operować kręgosłupów, bo tam tego nie potrafią. ot czasem coś tam im się uda. umieją za to bardzo dobrze gorsety zakładać.

hmm, kifoskolioza, a przed operacją było 80 stopni skoliozy? bo jeśli skorygowali na 50 to efekt fatalnie marny. Natomiast jeśli było 80 stopni kifozy, to koryguje się to do 40-50 stopni.

są ośrodki w polsce, które podejmują się naprawy po nieudanej operacji. oczywiście ryzyko jest większe, ale przykładem jest Alicja25, że jednak warto.

Góra Góra

31 mar 2016, o 14:48

domownik

radzę pojechać na wizytę do zakopanego. w poznaniu powiedzą, że mają kolejkę na 7 lat. tak mówią, jak kogoś nie chcą operować.

Góra Góra

31 mar 2016, o 17:33

domownik

ortho za dużo ludzi chce być operowanych w Poznaniu, a kasa z NFZ ma swój limit nie da się go rozciągać na coraz to więcej ludzi. W innych szpitalach krócej się czeka bo mało chętnych :) Druga sprawa jest taka, że część ludzi zapisuje się do szpitala a potem nie odmawia wizyty/pobytu i tworzy się "sztuczna" kolejka.
Ah i co do operacji w Poznaniu... 20 lat temu faktycznie lipa była z operacjami i gorsety tylko polecali :) jednak od ok 13 lat są zmiany na plus :) Gdyby fatalnie operowali nie byłoby takich kolejek.... logiczne.

Góra Góra

31 mar 2016, o 18:36

domownik

Dla mnie to jest dziwne że lekarz wykonuje tylko prywatnie zabiegi typu usuwanie garba itp.

Zgodnie z Rozporządzeniem
Ministra Zdrowia 1)
z dnia 22 listopada 2013 r.

w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego cyt:

§ 3.

2. Zabiegi chirurgii plastycznej lub zabiegi kosmetyczne są świadczeniami gwarantowanymi określonymi w części I załącznika nr 1 do rozporządzenia wyłącznie, jeżeli są udzielane w przypadkach będących następstwem wady wrodzonej, urazu, choroby lub następstwem ich leczenia.

3. Świadczenia gwarantowane są udzielane zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, z wykorzystaniem metod diagnostyczno-terapeutycznych innych niż stosowane w medycynie niekonwencjonalnej, ludowej lub orientalnej.

To jest bardzo przykre, że wielu lekarzy patrzy tylko na to jakby tu zarobić na cudzej tragedii.

Góra Góra

31 mar 2016, o 18:55

świeżak

mam 20 lat.. jeśli chodzi o Zakopane, to jaki doktor konkretnie?

Góra Góra

31 mar 2016, o 18:57

domownik

U innego lekarza jest na NFZ, ale jak ktoś się uprze na jednego a tenże lekarz nie ma umowy podpisanej z NFZ no to o co chodzi ? Nie chcesz dać zarobić swojemu stałemu lekarzowi idź na NFZ do innego lekarza. Problemu nie widzę ;] Jest tylu lekarzy na NFZ a jednak ludzie idą prywatnie.

Góra Góra

31 mar 2016, o 19:04

domownik

Cynamonek cieszę się, że twoja sytuacja materialna jest tak dobra że dla Ciebie zapłata z własnej kieszeni za leczenie to nie problem. Nie wszyscy tak mają, jest wielu ludzi którzy leczą się latami i borykają się przez to z problemami ekonomicznymi.

Nie rozumiem też dlaczego zmuszanie kogoś do odbywania operacji 2 krotnie tzn. korekcja kręgosłupa na NFZ a korekcja garbu osobno prywatnie ma rzekomo nie być żadnym problemem.

Każda operacja i znieczulenie niesie za sobą ryzyko powikłań, oraz wiąże się z cierpieniem, a rady typu cyt. " problemu nie widzę" możesz dawać swojemu dziecku i ryzykować jego zdrowiem i życiem skoro dla Ciebie to nie problem.

Ostatnio edytowano 31 mar 2016, o 19:14 przez C25, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

31 mar 2016, o 19:14

domownik

Aleksandra95 napisał(a):
mam 20 lat.. jeśli chodzi o Zakopane, to jaki doktor konkretnie?

dr Tomasz Potaczek, przyjmuje chyba prywatnie w Nowym Targu i tam w ciągu miesiąca można się umówić.

Góra Góra

31 mar 2016, o 19:23

domownik

C25 nie wiem kto na forum korzystał z lekarza na NFZ. Co czytam to TYLKO prywatnie. Poczytaj troszkę forum najpierw a potem krytykuj moje wypowiedzi :)
Tak ja problemu nie widzę. Nikt nikogo nie zmusza do pójścia prywatnie do lekarza, każdy ma wybór albo NFZ albo prywatnie. Zmuszanie do operacji ? no proszę Cię.... pacjent to jeleń czy co ? Wybacz ale lekarz nie jest w stanie zmusić kogoś do operacji... masz prawo odmówić ;]

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]