Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ucisk przy prostowaniu się [21 lat]

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

24 mar 2016, o 18:15

świeżak

Witam,

Mam 21 lat i problem ten się pojawił w wieku ~18lat, gdy urosłem (w krótkim czasie sporo urosłem). Od tamtego czasu przy prostowaniu się czuje ucisk z prawej strony pleców i ciągnie do kręgosłupa. Wtedy po aktywności fizycznej (piłka nożna itp.) to przechodziło na pewny okres czasu. Teraz obecnie jestem po operacji kolana i takich sportów nie uprawiam, bo nie dam rady.
Ćwiczę na siłowni brzuch i to trochę to łagodzi ten objaw, ale nie niweluje tego całkowicie.

Teraz tak mam przez jakieś ostatnie pół roku bez przerwy, raz mniej raz więcej. Dodam, że to nie jest ból. Z rok temu byłem u lekarza rodzinnego i stwierdził niewielkie skrzywienie kręgosłupa (mniej niż 5 stopni) i powiedział, że to jest przyczyna tego uciskania. Później byłem u ortopedy i w zasadzie powiedział to samo i aby uprawiać sporty.

Czytałem już w internecie o przepuklinie, dyskopatii itp, ale ich objawy są takie, że pojawia się ból i promieniuje na inne kończyny. Ja tak nie mam.

Obecnie znów się zapisałem do ortopedy i czekam i mam zamiar zapisać się do fizjoterapeuty.

Jakie są wasze przypuszczenia? Co to może być? Czy to może być np.spięty mięsień?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

24 mar 2016, o 18:28

domownik

Dyskopatia może dawać różne objawy. Tak samo od skoliozy można mieć różne problemy. Ale najlepiej poprosić lekarza o skierowanie na jakieś specjalistyczne badania typu tomograf czy rezonans. Lepiej też pójść do bardziej ,,kumatego" lekarza. Jak poprzedni lekarz powiedział tylko o uprawianiu sportu i nie sprawdził tego dokładnie, to lepiej zmienić lekarza. Jeżeli te Twoje kłopoty ciągną się od dłuższego czasu, to lekarz powinien zlecić specjalistyczne badania i powinien wysłać np. na jakąś rehabilitację, żebyś mógł lepiej funkcjonować. Jesteś młody, masz wiele lat przed sobą, więc lepiej poszukać bardziej kumatego lekarza, żeby zlecił badania i żeby wymyślił co zrobić, żebyś poczuł sie lepiej

Góra Góra

24 mar 2016, o 19:25

domownik

Koles342 myślę, że powinieneś o pomoc zwrócić się do osteopaty - popatrzy na Ciebie całościowo a nie tylko na kręgosłup :) i zdiagnozuje całościowo bez skupiania się na jednym elemencie. 5 stopni to tyle co nic, może być, że mięśnie źle są napięte w poszczególnych partiach na ciele. Takie objawy jak Ty opisujesz można przypisać wielu schorzeniom - nie tylko odkręgosłupowych. W końcu organizm to nie tylko kręgosłup :) Dlatego ja bym stawiała na osteopatę.

Góra Góra

24 mar 2016, o 21:53

świeżak

A czy to możliwe, że to może być np. spięty mięsień?

Góra Góra

24 mar 2016, o 21:56

domownik

Może być.

Góra Góra

25 mar 2016, o 00:50

domownik

koles342 napisał(a):
Jakie są wasze przypuszczenia? Co to może być? Czy to może być np.spięty mięsień?

Napisz parę słów o swoim kolanie:
1. które kolano (prawe/lewe)
2. przyczyna operacji
3. metoda operacyjna i zalecenia pooperacyjne (usztywnienie/kule asekuracyjne/ )
4. kiedy rozpocząłeś rehabilitację pooperacyjną (jaka konkretnie, jej cele wyznaczone przez fizjoterapeutę, efekty końcowe rehabilitacji)
5. jak oceniasz obecnie pod względem funkcjonalnym kolano i całą kończynę dolną (piszesz, że pewnych sportów nie możesz uprawiać......).

Opisz precyzyjniej miejsce bólu w obrębie pleców.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]