Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Czy moge coś jeszcze z tym zrobić?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

26 mar 2015, o 21:00

świeżak

Skolioze (w odcinku piersiowym) mam odkąd pamietam raz wieksza raz mniejszą. Leczyłam się lata w Zakopanem, do 15 roku życia dokładnie, dziś mam 25. Lekarz wówczas oznajmił mi że stopień skrzywienia (nie pamietam już ile to było) jest na pograniczu operacji, ale że moja postawa jest dobra i jak mi to nie przeszkadza to lepiej nie ruszać... trochę poczułam się olana, ale z drugiej strony cieszyłam się że to już koniec strachu że wyląduję pod nożem...
Ale mineły lata, przestałam uprawiać sport (lekarz się zgodził a nawet zalecił, że każdy ruch jest potrzebny) i mam wrażenie że mój garb wygląda gorzej.... nienawidze go... i się tak zastanawiam czy ćwiczeniami mogłabym go jakoś cofnąć choć minimalnie, albo czy przez wyrzeźbienie mieśni grzbietu mogłabym go troszke przysłonic :)

Do lekarza nie mam w planach się wybierać tym bardziej że mój lekarz jest kilkaset kilometrów od mojego miejsca zamieszkania a do tego zakończyli mi tam leczenie... a poszukiwać lekarza u mnie do którego nie bedzie kolejek pół rocznych i bedzie konkretny nie mam czasu... bo już się jeden dziwił jak mógł mi lekarz inny pozwolić na sport który mi bardzo pomógł, że tylko basen mi wolno.... którego nienawidze....

Doskwierały mi bóle kregosłupa w łopatce swego czasu, ale od niedawna uczeszczam na zajecia grupowe na siłowni i w sumie te bóle odchodzą w zapomnienie co mnie cieszy :)

Więc wracajać do głównego problemu. DA się coś jeszcze w moim wieku bezinwazyjnie zrobić? by poprawić estetyke moich pleców? ZAniedbałam się w czasie studiów niestety i tego żałuje i chciałabym choć poczęści to naprawić :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

26 mar 2015, o 22:18

świeżak

Szansę na wizualną korekcję można ocenić po szczegółowym badaniu klinicznym, bardzo ciężko ocenić to na podstawie podanych przez Ciebie informacji. Najlepsza radę jaką mogę Ci udzielić to poszukać w swoim mieście wykwalifikowanego terapeuty, który przeprowadzi takie badanie i powie Ci jakie masz szanse na korekcje. Ja osobiście prowadzę kilka pacjentek po zakończonym wzroście kostnym i mogę powiedzieć, że oprócz technik manualnych, które mają na celu m.in. ułatwienie ruchu korekcyjnego, uelastycznienie struktur i często również pośrednio działanie uśmierzające dolegliwości bólowe, bardzo ważne jest zaangażowanie pacjenta, "przekodowanie" nawyków życiowych i sumienne ćwiczenia.

Pozdrawiam

Góra Góra

26 mar 2015, o 23:06

świeżak

co masz namyśli przez ułatwienie ruchu korekcyjnego? to chodzi o to że mi kręgosłup blokuje pewne ruchy? które na jedną stronę "wychodzą mi" łatwiej i lepiej. Np zapinanie tzw agrafki na plecach że lewa ręka dalej sięgnę niż prawą?

Ogólnie czuję się całkowicie sprawną osobą nieodstającą wiele od osób bez skoliozy może nawet momentami bardziej sprawniejsza (co było widoczne np na wf) przez rehabilitacje od najmłodszych lat i w późniejszym wieku treningi :)

Ja rozumiem że przez neta nie jest mi nikt powiedzieć że tak bedzie lepiej... Tylko chciałabym się dowiedzieć czy w ogóle jest to możliwe teoretycznie, czy po prostu to jest niemożliwe u nikogo.

A i jeszcze przekodowanie nawyków żywieniowych? na co mam zwracac uwagę?

Ps. Dziękuje za odpowiedz :)

Góra Góra

27 mar 2015, o 09:33

domownik

Nuada napisał(a):
Szansę na wizualną korekcję można ocenić po szczegółowym badaniu klinicznym, bardzo ciężko ocenić to na podstawie podanych przez Ciebie informacji. Najlepsza radę jaką mogę Ci udzielić to poszukać w swoim mieście wykwalifikowanego terapeuty, który przeprowadzi takie badanie i powie Ci jakie masz szanse na korekcje
.
Prawda jest niestety taka, że w większości miast nie znajdziesz terapeuty naprawdę znającego sie na skoliozach, szczególnie w wieku po zakończonym wzroście kostnym.
Cytuj:
Ja osobiście prowadzę kilka pacjentek po zakończonym wzroście kostnym i mogę powiedzieć, że oprócz technik manualnych, które mają na celu m.in. ułatwienie ruchu korekcyjnego, uelastycznienie struktur i często również pośrednio działanie uśmierzające dolegliwości bólowe, bardzo ważne jest zaangażowanie pacjenta, "przekodowanie" nawyków życiowych i sumienne ćwiczenia.

I bardzo dobrze, że prowadzisz pacjentki technikami manualnymi (robiłem to przez wiele lat z dobrym efektem). Znakomite efekty można osiągnąc także specjalnymi ćwiczeniami biernymi - ale niestety wymaga to stałej pracy znającego się na tym terapeuty :(
Pozdrawiam

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

27 mar 2015, o 09:38

domownik

shenzi napisał(a):

Życiowych, nie żywieniowych (chociaż może i te mają znaczenie) :)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

27 mar 2015, o 10:43

domownik

Hmm a skąd tą prawdę znasz? Skoro w większości nie ma....to podaj gdzie są.

Góra Góra

27 mar 2015, o 11:41

świeżak

dino napisał(a):
shenzi napisał(a):

Życiowych, nie żywieniowych (chociaż może i te mają znaczenie) :)

przeczytalam dobrze źle napisałam myśląc o tych życiowych :D późna pora i to że za dużo myśle o odżywianiu :D

Góra Góra

27 mar 2015, o 12:53

domownik

W sumie odżywianie też ma wpływ na funkcjonowanie organizmu....w tym bóle. Więc fajnie jak na to zwracasz uwagę.

Góra Góra

27 mar 2015, o 23:33

świeżak

Shenzi
Przez ułatwienie ruchu korekcyjnego mam na myśli to, aby prosto mówiąc ułatwić twojemu ciału korekcję, czyli jest to najczęściej w przypadku skoliozy piersiowej dużo pracy z klatką piersiową i żebrami, przeponą, trzewiami, miednicą. Czyli żeby "rozciągnąć" stronę wklęsłą i "skrócić" wypukłą. Do tego korekcja łopatek jeśli jest asymetria - to często bardzo wpływa na wizualny efekt.

Cieszę się, że jesteś sprawną osobą, to tylko dobrze rokuje;)

Korekcja w Twoim wieku jest teoretycznie możliwa, natomiast większe prawdopodobieństwo istnieje, że osiągniesz polepszenie wizualnie a nie na zdjęciu rtg (zmniejszenie kątu Cobba).

Pod hasłem "przekodowania" nawyków życiowych miałam na myśli, aby nauczyć się funkcjonować w autokorekcji, m.in. chodzi o prawidłowe obciążanie stóp, pośladków podczas siedzenia, ustawienie łopatek, głowy, prawidłowy oddech itp. Zwróć uwagę na to jak stoisz, czy obciążasz bardziej pięty czy palce, prawą czy lewą nogę, jak siedzisz to który pośladek jest bardziej obciążany? Sprawdź w lustrze czy ramiona są w jednej linii, jak wygląda twój profil (zwróć uwagę czy głowa nie jest ustawiona za bardzo z przodu (w protrakcji), czy nie masz tendencji do "wypinania" pupy). Zastanów się jak pracuje twoja klatka piersiowa, która część rusza się najbardziej a która najmniej, czy potrafisz pracować przeponą (nabrać powietrza w brzuch). A jak już to wszystko uda się ocenić, to trzeba nauczyć się pewne nawyki zmienić i wprowadzić do codziennego życia, pracy, szkoły, obowiązków domowych, sportu;))

Dino

Jeśli jest trudność w znalezieniu dobrego terapeuty w swoim mieście to należy udać się do innego, niestety pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Należy mieć nadzieję, że będzie Nas coraz więcej.

Cieszę się, że również miałeś dobre efekty pracy manualnej.

A odżywianie ma wpływ na całe nasze ciało, ale to na inny wątek;)

Pozdrawiam serdecznie,

Góra Góra

29 mar 2015, o 14:19

świeżak

Nuada można wiedziec w jakim mieście przyjmujesz?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]