Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza w o. lędźwiowym. Czy operacja pomogła na ból ?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

9 lut 2015, o 15:47

domownik

Mam nadzieję, że z takim przypadkiem ktoś się zjawi i opisze. Kiedy rehabilitacja za bardzo nie pomaga to wraca myśl o operacji.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

11 lut 2015, o 14:14

domownik

Pomogła. Przez 5 lat było ok, zero bólu. Teraz ból czasami się pojawia, ale słabszy.

Góra Góra

12 lut 2015, o 17:08

świeżak

Nazywam się Klaudia . Mam 14 lat.
W październiku przeszłam operację skoliozy piersiowo-lędźwiowej w prawo 79 stopni w Zakopanem z dostępu przedniego . Gdy przyjechałam do Kliniki przez tydzień trwały przygotowania do operacji, a następnie to najgorsze bałam się strasznie ale nie było wcale tak źle. Na oiomie gdy się wybudziłam to praktycznie nic mnie nie bolało , bo byłam na środkach przeciwbólowych , ale miałam straszne problemy z oddychaniem bo podczas operacji miałam wyłączane jedno płuco , na oiomie również uczyli mnie powoli chodzić po tygodniu przewieźli mnie na oddział normalny gdzie po 2 dniach zostałam wypisana do domu .
Cieszę się ze mam to za sobą :) . Wszystkim którzy wachaja się czy poddać się operacji kręgosłupa naprawdę polecam aby się poddali , bo to nie takie straszne dało się przeżyć :)
Przed 79 stopni
Po 29 stopni :) :hyhy:

Ostatnio edytowano 15 lut 2015, o 20:54 przez Klaudia :), łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

14 lut 2015, o 07:56

domownik

Na chwilę obecną stwierdzam, że operacja nie tyle nie pomogła co nawet pogorszyła mój stan, bo ból większy, muszę się ograniczać np. z ukochaną jogą (tego co prawda się spodziewałam w stu procentach), estetycznie też na korzyść nic się nie zmieniło, bo i garb żebrowy się nie zmniejszył, i biodro mi po operacji niesamowicie "wywaliło", gdzie przed operacją biodra miałam idealnie symetryczne. No ale ja siebie uważam za jakiś osobliwy przypadek :P No i gdybym teraz miała zaproponowaną operację to na pewno nie pojechałabym do Bydgoszczy, wolałabym jechać parę dobrych godzin np. do Wrocławia, ale przynajmniej miałabym tam pewność, że zoperują mnie fachowcy. Na pewno bym z niej nie zrezygnowała.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

18 lut 2015, o 09:30

domownik

Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi.

Najbardziej obawiam się powrotu do pracy i siedzenia przez 8 godzin. Teraz mam problem, a jak są ostrzejsze bóle to pół godziny nie daje rady.

Jak jest z siedzeniem po operacji, gdy operowana jest cz. lędźwiowa?

Ladybird mam nadzieję, że w końcu będzie z twoim kręgosłupem lepiej. Jak to ci wywaliło biodro ?
P.S. Który miesiąc?

Pozdrawiam.

Góra Góra

18 lut 2015, o 13:50

domownik

U mnie przy dłuższym siedzeniu pojawia się ból w dolnej części pleców i miednicy oraz muszę po wstaniu dłuższy czas się rozchodzić, bo na początku się pochylam jak moja babcia po siedemdziesiątce :P Ale ogólnie po samej operacji (mniej więcej miesiąc po) już musiałam wytrzymywać siedzenie bez przerwy po 2 godziny przez szkołę i wtedy spokojnie dawałam radę. Co do biodra to w tym wątku wrzuciłam jego zdjęcie: viewtopic.php?f=125&t=2583. Teraz się trochę schowało, ale nadal jest spora asymetria. A miesiąc to odnośnie czego? :P

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

19 lut 2015, o 12:28

domownik

Właściwie to nadal nie wiem czy operacją mogę swój stan poprawić czy pogorszyć ????? :help:

Góra Góra

19 lut 2015, o 15:53

domownik

Gabriela napisał(a):
Właściwie to nadal nie wiem czy operacją mogę swój stan poprawić czy pogorszyć ????? :help:

Gabriela myślę, że nikt tu nie jest w stanie udzielić Ci odpowiedzi na to pytanie. Bo to, czy ból się pojawi po operacji, czy może operacja sprawi, że minie, to kwestia bardzo indywidualna. Ja jestem 14lat po stabilizacji lędźwiowego odcinka, natomiast w listopadzie miałam restabilizację z ponownym usztywnieniem (finał bólu) i w karcie informacyjnej ze szpitala czytam wręcz o "zakazie długiego siedzenia". Jak dla mnie to zakaz czysto teoretyczny. Ale może tylko dla mnie. To żywy organizm, tu nic się nie da przewidzieć.
Niemniej jednak życzę Ci dobrego wyboru.

Pozdrawiam

Góra Góra

20 lut 2015, o 11:03

domownik

Dzięki, masz rację. Jednak więcej ludzi zadowolonych daje większe nadzieje.

P.S.
Cholewka. Dlaczego nie ma implantów usztywniających na boki, a ruchomych w przód i w tył ;) :))) ?

Góra Góra

20 lut 2015, o 11:19

domownik

Kto wie ;) może kiedyś, ktoś wpadnie na pomysł, stworzenia tak wrzechstronnych implantów :DD

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]