Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - szukam lekarza - resekcje garbu żebrowego u dorosłych

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

10 lip 2014, o 13:16

domownik

Witam.
Proszę o podpowiedzi w sprawie resekcji garbu żebrowego u osób dorosłych.
Jestem wciąż na etapie poszukiwania najlepszego wyjścia ...
Na razie doszukałam się takich informacji:
Dr Kłapeć Lublin - nie przeprowadza resekcji garbu na NFZ (koszt to ok. 25 tys.)
Dr Urbański Wrocław - czas oczekiwania pół roku, ostatnio bardzo chwalony na forum
Dr Bakalarek - słyszałam różne opinie ...
Każdy z nich operuje inną metodą. I tu zaczynają się schody, ponieważ najlepiej zminimalizować komplikacje, które pojawiają się przy okazji resekcji. jestem po trzech operacjach stabilizacji, więc to ważne. Chciałabym poznać osoby, które są po resekcji, być może mają jakieś osobiste spostrzeżenia...
Pozdrawiam serdecznie:)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

11 lip 2014, o 08:44

domownik

Czy oni powariowali z takimi cenami. 25 tysiecy zloty za resekcje żeber to jest chore. Tyle to kosztuje sama stabilizacja, a gibbektomia to zabieg typowo kosmetyczny poprawiajacy wyglad pleców jak i samopoczucia psychicznego pacjenta.
Dziwne czasami prywatnie jak sie robi operacje to jest gorzej zrobione niz na nfz bo sporo czytałam opinii w internecie. Wiecej osob sobie chwali resekcje wykonywaną w ramach NFZ niż prywatnie, poniewaz efekt wizualny jest o wiele lepszy

Góra Góra

14 lip 2014, o 06:57

domownik

Dziekuję Ci serdecznie za odpowiedź. Skontaktuję się z Panią,na która dałaś mi namiar :)))
Cena 25 tys jest rzeczywiście kolosalna, dlatego pomimo, ze miałam stabilizacje u dr. Kłapecia w Lublinie szukam innego lekarza, który przeprowadzi resekcje na NFZ. Okazuje się, ze każdy lekarz wykonuje ją inna metodą, więc nam jako laikom bardzo ciężko dokonać odpowiedniego wyboru. Z resekcją wiążą się także komplikacje typu odma płucna, więc to także kwestia przemysleń ...

Góra Góra

30 paź 2015, o 01:08

świeżak

Witam :DD
Podnoszę temat, ponieważ właśnie szukam lekarza, który przeprowadza resekcje i mam podobne typy co Ika, z jednym wyjątkiem:
Jestem po 3 operacjach u doktora Kłapecia, bardzo cieszę się z efektu, jednak ze względu na cenę nie zdecydowałam się na resekcję u niego..

Może znajdzie się tu jakaś dobra duszyczka, która przechodziła przez coś takiego, miała do czynienia z którymś z powyższych lekarzy, zna się na tym lepiej ode mnie i podpowie do kogo najlepiej z tym iść..
Czym się różnią metody resekcji tych lekarzy? Jakich efektów mogę się spodziewać po operacji? Czy możliwe jest w jakiś sposób wyrównanie też tej wklęsłej strony (mam dość sporego garba :( )?

Góra Góra

1 lis 2015, o 21:23

domownik

kasiasia napisał(a):
Witam :DD
Podnoszę temat, ponieważ właśnie szukam lekarza, który przeprowadza resekcje i mam podobne typy co Ika, z jednym wyjątkiem:
Jestem po 3 operacjach u doktora Kłapecia, bardzo cieszę się z efektu, jednak ze względu na cenę nie zdecydowałam się na resekcję u niego..

Może znajdzie się tu jakaś dobra duszyczka, która przechodziła przez coś takiego, miała do czynienia z którymś z powyższych lekarzy, zna się na tym lepiej ode mnie i podpowie do kogo najlepiej z tym iść..
Czym się różnią metody resekcji tych lekarzy? Jakich efektów mogę się spodziewać po operacji? Czy możliwe jest w jakiś sposób wyrównanie też tej wklęsłej strony (mam dość sporego garba :( )?

Niestety Kłapeć nawet za pieniądze nie robi już resekcji, rozmawiałam z nim tydzień temu.

Jest to dla mnie bardzo zła wiadomość także dołączam się do Twoich pytań.

Pzdr ! ;)

Góra Góra

7 lis 2015, o 12:12

świeżak

Hej! Podnosze temat. Jestem po operacji skoliozy 30 lat i tak żyje z garbikiem przez ten cały czas. Mam cudownego męża i dzieci (proste!!!! Hurrrrra!!!!) ale moj garb mnie drażni i mi przeszkadza. Ciagle kombinuje z ubraniami jakby go zakryc, ale same wiecie ze szczególnie latem niewiele da sie zrobic. Zaczęłam więc myśleć o plastyce pleców. Ale z tego co czytam tu na forum zrobił sie problem z tymi operacjami. Prywatnie drogo, na NFZ nie robią. Czy ktoś coś moze nam powiedzieć wiecej w tym temacie? Jaki lekarz wykonuje jeszcze resekcje garbu?
I ciekawa jestem opinii osób ktore sa juz po resekcji garbu dłuższy czas. Jak sie czujecie? Czy macie jakieś komplikacje?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]