Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja u doktora Kłapcia po 40 roku życia

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

7 sty 2016, o 18:47

domownik

Witaj Kasiu :)) trzymam kciuki za Twoją operacje, ja operowana byłam przez Dr rok temu w styczniu ;)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 sty 2016, o 18:56

domownik

Dzięki Kasiu za szybką odpowiedź, ja również witam :) A tak z ciekawości zapytam, czy wszystko ok po operacji?

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:05

domownik

Kasia2016 napisał(a):
Gdy czytam Wasze wypowiedzi, jakoś robi mi się lżej. Jestem nowa na forum, może już nie zdążymy porozmawiać przed moją operacja /12.01.2016/, ale i tak bardzo podniosłyście mnie na duchu. Myślę , że mój wybór do leczenia skoliozy u Pana dr Kłapcia to ten właściwy. Boję się rzecz jasna i im bliżej tym strach narasta, ale to uważam za normalne. :)

Kasiu,ja mam miesiac po Tobie, boje się jak pierun, na luty Doktor nie ma jeszcze grafiku ale nie sądze,żeby aż tyle się zmieniło, pewnie termin zostanie,ten pierwotny 16.02

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:11

domownik

Ja też boję się okrutnie, a z tymi terminami jest różnie, ja miałam mieć operację pierwotnie 24.11.2015, ale coś się wydarzyło, nie wiem dokładnie co, ale doktor był zmuszony przełożyć na 12.01.2016. A moja pierwotna wizyta u doktora była we wrześniu 2014r. Teraz już mam skierowanie, czyli "pewniak".

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:21

domownik

Kasia2016 napisał(a):
Ja też boję się okrutnie, a z tymi terminami jest różnie, ja miałam mieć operację pierwotnie 24.11.2015, ale coś się wydarzyło, nie wiem dokładnie co, ale doktor był zmuszony przełożyć na 12.01.2016. A moja pierwotna wizyta u doktora była we wrześniu 2014r. Teraz już mam skierowanie, czyli "pewniak".

Ja mam zadzwonić 18.01, bo wtedy dopiero bedzie pierwszy raz przyjmował po świętach i się dowiem o dokładny termin mam nadzieję,że nic dalej niż pierwotny się nie przesunie, wtedy umówię się,kiedy po skierowanie podjadę,bo ja z Lublina jestem. Ja byłam się zapisać 29.01.2015r-lekko ponad rok czekania....

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:28

domownik

Zazdroszczę Ci, że masz tak bliziutko, ja jestem z Płocka, więc muszę dojechać /ok.3,5 h/. W niedzielę przenocuję a rano w poniedziałek o 7 mam się "stawić" :unsure:

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:31

domownik

Kasia2016 napisał(a):
Zazdroszczę Ci, że masz tak bliziutko, ja jestem z Płocka, więc muszę dojechać /ok.3,5 h/. W niedzielę przenocuję a rano w poniedziałek o 7 mam się "stawić" :unsure:

Napisz jeszcze,ile masz stopni? Ile masz lat? Ja wierze, ze wszystko sie uda i bedzie dobrze. Ile etapów ma być?

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:48

domownik

Głupio mi coś napisać, bo widzę czytając na forum, że wszyscy dokładnie znają swoje "parametry" skoliozy. Właściwie to nie wiem ile stopni, na skierowaniu mam napisane, że skolioza III stopnia. Doktor mówił o dwóch etapach. Zobaczymy. Mam teraz 49 lat, ale podobno nie wyglądam na tyle ;) Mam nadzieję, że jakoś przeżyję. A Ty Kasiu masz duże skrzywienie?

Góra Góra

7 sty 2016, o 19:53

domownik

Kasia2016 napisał(a):
Głupio mi coś napisać, bo widzę czytając na forum, że wszyscy dokładnie znają swoje "parametry" skoliozy. Właściwie to nie wiem ile stopni, na skierowaniu mam napisane, że skolioza III stopnia. Doktor mówił o dwóch etapach. Zobaczymy. Mam teraz 49 lat, ale podobno nie wyglądam na tyle ;) Mam nadzieję, że jakoś przeżyję. A Ty Kasiu masz duże skrzywienie?

100 stopni,też 3 stopnia, Doktor mówił pierwotnie o 3 etapach,mam 32 lata

Góra Góra

7 sty 2016, o 20:03

domownik

No, ja właśnie nie wiem ile mam tych stopni, Doktor na wizycie nie powiedział /miałam Rtg/. Faktycznie wcześniej w sprawie mojego skrzywienia byłam ostatnio u lekarza bardzo dawno, gdy operacje nie były na takim poziomie jak obecnie, gdyż nie przeszkadzało mi ono aż tak bardzo. O operacjach dr Kłapcia przeczytałam w necie przypadkiem i zdecydowałam się, że jednak pójdę, bo konsekwencje w późniejszym wieku to lepiej o nich nie rozmawiać, bo ciarki po plecach chodzą.

Góra Góra

7 sty 2016, o 23:00

domownik

Czesc obydwie Kasie :) Podziwiam Was za odwage i trzymam kciuki, zeby plecy jak najlepiej sie Wam wyprostowaly i zebyscie szybko doszly do siebie ! Pewnie widzialyscie na innym watku, ze ja waham sie nad zrobieniem operacji, raczej jestem na nie. Ale nie o tym chcialam bo u Was to nie czas na takie dywagacje. Mam pytanie, szczegolnie do starszej z Kaś :) czy taką sporą skolioze macie juz od dawna? Czy od okolo 30 roku zycia zauazylyscie zeby sie poglebiala, jesli tak to w jakim stopniu ? Czy skolioza przeszkadza Wam w normalnym funkcjonowaniu: praca, poruszanie, oddychanie ? I jeszcze jestem ciekawa czy doktor zaklada o ile po operacji powinna sie zmniejszyc skolioza ? Pozdrawaim Was serdecznie !

Góra Góra

8 sty 2016, o 17:21

domownik

Kasia2016 napisał(a):
Dzięki Kasiu za szybką odpowiedź, ja również witam :) A tak z ciekawości zapytam, czy wszystko ok po operacji?

tak, jak najbardziej ok :) jak się cos zmienilo to tylko na plus ! plecki w ogole nie bolą, nie dokuczają nawet przy kiepskiej pogodzie, czy też dłuższym staniu. No i oczywiście wyglądają o niebo lepiej niż wcześniej :) wiem, co czujesz, ja przed operacja bylam kłębkiem nerwów.. poźniej zresztą tez, ale nadejdzie taki czas, jak i u mnie, ze będziesz miała to w końcu za sobą... Nawet nie wiesz, jak to wspaniale czasami uświadomić sobie, że to koniec, ze ten koszmar dzięki operacji się skończył. życzę powodzenia :) odezwij się jak będzie już po wszystkim :)

Góra Góra

8 sty 2016, o 19:17

domownik

sylwkasylwka napisał(a):
Czesc obydwie Kasie :) Podziwiam Was za odwage i trzymam kciuki, zeby plecy jak najlepiej sie Wam wyprostowaly i zebyscie szybko doszly do siebie ! Pewnie widzialyscie na innym watku, ze ja waham sie nad zrobieniem operacji, raczej jestem na nie. Ale nie o tym chcialam bo u Was to nie czas na takie dywagacje. Mam pytanie, szczegolnie do starszej z Kaś :) czy taką sporą skolioze macie juz od dawna? Czy od okolo 30 roku zycia zauazylyscie zeby sie poglebiala, jesli tak to w jakim stopniu ? Czy skolioza przeszkadza Wam w normalnym funkcjonowaniu: praca, poruszanie, oddychanie ? I jeszcze jestem ciekawa czy doktor zaklada o ile po operacji powinna sie zmniejszyc skolioza ? Pozdrawaim Was serdecznie !

Nie odczuwam dyskomfortu, jedyny to w galerii, gdy mam ochotę na mały dopasowany żakiecik. Moje dolegliwości są bliskie zeru, może dlatego, że nie prowadzę inwazyjnego trybu życia wobec mojego kręgosłupa. Komu nie powiem nikt nie wie co mi jest. U mnie zdiagnozowano skrzywienie tradycyjnie , czyli ok. 14 roku życia/wtedy był to I / II stopień/. Ćwiczyłam, ale do pewnego momentu i dobrze. Gdy czytam współczesne opinie to ówczesne ćwiczenia nie pomagały a działały zupełnie odwrotnie. Ja też miałam taką opinię, więc ich zaniechałam. Nie przejmowałam się moją wadą do chwili sprzed kilku lat, gdy przeprowadziliśmy się i więcej zaczęłam chodzić a nie jeździć. Kręgosłup dał znać o sobie. Dostałam leki i szybko przeszło, ale wróciły wątpliwości i rozpoczęłam poszukiwania w internecie. "Znalazłam" dr Kłapcia. To tyle, cieszę się i jednocześnie strach na maksa :O

Góra Góra

8 sty 2016, o 19:23

domownik

Kasia f napisał(a):
Kasia2016 napisał(a):

tak, jak najbardziej ok :) jak się cos zmienilo to tylko na plus ! plecki w ogole nie bolą, nie dokuczają nawet przy kiepskiej pogodzie, czy też dłuższym staniu. No i oczywiście wyglądają o niebo lepiej niż wcześniej :) wiem, co czujesz, ja przed operacja bylam kłębkiem nerwów.. poźniej zresztą tez, ale nadejdzie taki czas, jak i u mnie, ze będziesz miała to w końcu za sobą... Nawet nie wiesz, jak to wspaniale czasami uświadomić sobie, że to koniec, ze ten koszmar dzięki operacji się skończył. życzę powodzenia :) odezwij się jak będzie już po wszystkim :)

A dla Ciebie szczególne pozdrowienia. No, taka wypowiedź jak Twoja Kasiu dodaje skrzydełek maksymalnie. Dzięki na pewno odezwę się, gdy będzie już po.... Dzięki Ci raz jeszcze....

Góra Góra

8 sty 2016, o 22:26

domownik

Pewna szalenie mądra kobieta dawno dawno temu ... ok 25 lat temu zawsze mówiła "tylko głupi się nie boi". Więc dziewczyny strach rzecz ludzka - Wam życzę pozytywnego myślenia. Optymiści szybciej dochodzą do siebie!!!
Kasiu2016 - nie tylko Ty nie znasz swoich dokładnych parametrów skoliozy ;) Ja ich nie znam też.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]