» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

30 sie 2015, o 22:08

domownik

Bardzo Ci dziękuję za informację :)
Pozdrawiam.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

28 paź 2015, o 09:57

domownik

Za miesiąc mam operację u dr Kłapcia w Lublinie, oczywiście bardzo się boje ... co radzicie? jak się przygotować do szpitala itd? czy w jakiś sposób radziliście sobie z bólem po operacji? wszystkie informacje będą dla mnie cenne :)

Góra Góra

28 paź 2015, o 12:15

domownik

strasia napisał(a):
Za miesiąc mam operację u dr Kłapcia w Lublinie, oczywiście bardzo się boje ... co radzicie? jak się przygotować do szpitala itd? czy w jakiś sposób radziliście sobie z bólem po operacji? wszystkie informacje będą dla mnie cenne :)

Hej, hej ja co prawda czekam (wskazany pierwotnie termin 16.02.2016), ale skoro odgrzebałaś wątek, to powiedz mi proszę, czy lekarz do Ciebie dzwonił wcześniej przed operacją? jak tak, to ile wcześniej? czy masz po prostu ten termin, który wyznaczył Ci na pierwszej wizycie?
Ile masz lat?

Góra Góra

28 paź 2015, o 12:58

domownik

hej, zgodnie z wątkiem: Operacja u dr Kłapcia po 40 , mam 42 lata:) we wrześniu 2014 byłam na pierwszej wizycie i doktor określił termin listopad 2015, w sierpniu tego roku pojechałam znowu na wizytę i dostałam już skierowanie na 26-11-2015 , z tego co wiem doktor dzwoni do pacjentów ja byłam niecierpliwa i zrobiłam sobie wycieczkę do Lublina w wakacje. Mam daleko jestem ze Śląska i tu kolejne pytanie: jak wracać w samochodzie ok 5 godzin podróż?

Góra Góra

28 paź 2015, o 13:32

domownik

strasia napisał(a):
hej, zgodnie z wątkiem: Operacja u dr Kłapcia po 40 , mam 42 lata:) we wrześniu 2014 byłam na pierwszej wizycie i doktor określił termin listopad 2015, w sierpniu tego roku pojechałam znowu na wizytę i dostałam już skierowanie na 26-11-2015 , z tego co wiem doktor dzwoni do pacjentów ja byłam niecierpliwa i zrobiłam sobie wycieczkę do Lublina w wakacje. Mam daleko jestem ze Śląska i tu kolejne pytanie: jak wracać w samochodzie ok 5 godzin podróż?

wyczytałam na forum, że ludzie jak najbardziej wracają samochodami do domu po operacjach, lepiej niż pociągiem czy autobusem, pociągiem bardziej trzęsie i jesteś zależna od nich a samochodem (oczywiście jako pasażer) zawsze możesz wygodnie się ułożyć , dostosować sobie fotel jak zechcesz albo zrobić przystanek, żeby się przejść.

P.S też bardzo się boję, ale czas niesamowicie szybko biegnie, czuję jakbym to wczoraj była u lekarza zapisać się na operację, była zima - styczeń a tu już kolejna zima nadchodzi i termin bardzo blisko - czekam na telefon od lekarza. Ja mam 32 lata.

Góra Góra

28 paź 2015, o 15:02

domownik

Nie wyobrażam sobie siedzieć w samochodzie osobowym 5 godz w kilka dni po operacji. Ja wracałam karetką.

Góra Góra

28 paź 2015, o 16:59

domownik

Zdecydowałaś się jednak :) będę trzymać kciuki!

Góra Góra

28 paź 2015, o 17:20

domownik

Kasia108 napisał(a):
strasia napisał(a):

wyczytałam na forum, że ludzie jak najbardziej wracają samochodami do domu po operacjach, lepiej niż pociągiem czy autobusem, pociągiem bardziej trzęsie i jesteś zależna od nich a samochodem (oczywiście jako pasażer) zawsze możesz wygodnie się ułożyć , dostosować sobie fotel jak zechcesz albo zrobić przystanek, żeby się przejść.

P.S też bardzo się boję, ale czas niesamowicie szybko biegnie, czuję jakbym to wczoraj była u lekarza zapisać się na operację, była zima - styczeń a tu już kolejna zima nadchodzi i termin bardzo blisko - czekam na telefon od lekarza. Ja mam 32 lata.

w wątku "czy operować się przed 40 " napisałam, szerzej o moich doświadczeniach z ostatnich lat, do 38 roku życia nie miałam żadnych dolegliwości ze strony kręgosłupa mimo dużej deformacji, ostatnie lata to zmiany z miesiąca na miesiąc... oczywiście na gorsze co chwile nowe rodzaje bólu, przykurcze, drętwienia ... mam wrażenie ,że jakby nic nie bolało to bym chyba nie wiedziała co się dzieje ;)) a ćwiczę codziennie i jestem pod stałą opieką fizjoterapeuty... także jeśli mogłabym mieć znów 32 lata poddałabym się operacji już wtedy,
choć są pewne plusy mojej sytuacji ... mam tak serdecznie dość tego jak teraz się czuje, że mimo strachu czekam na operacje z optymizmem bo gorzej to już sobie nie wyobrażam, że może być... 10 lat to bardzo dużo dla naszych pleców, nie dopuścisz do tego co ja mam obecnie :) powodzenia w oczekiwaniu życzę

a TY jesteś z Lublina tak?

Góra Góra

28 paź 2015, o 17:24

domownik

Gabriela napisał(a):
Zdecydowałaś się jednak :) będę trzymać kciuki!

tak, rok zleciał ...

dziękuję i pozdrawiam :)

Góra Góra

28 paź 2015, o 17:29

domownik

strasia napisał(a):
Kasia108 napisał(a):
strasia napisał(a):

w wątku "czy operować się przed 40 " napisałam, szerzej o moich doświadczeniach z ostatnich lat, do 38 roku życia nie miałam żadnych dolegliwości ze strony kręgosłupa mimo dużej deformacji, ostatnie lata to zmiany z miesiąca na miesiąc... oczywiście na gorsze co chwile nowe rodzaje bólu, przykurcze, drętwienia ... mam wrażenie ,że jakby nic nie bolało to bym chyba nie wiedziała co się dzieje ;)) a ćwiczę codziennie i jestem pod stałą opieką fizjoterapeuty... także jeśli mogłabym mieć znów 32 lata poddałabym się operacji już wtedy,
choć są pewne plusy mojej sytuacji ... mam tak serdecznie dość tego jak teraz się czuje, że mimo strachu czekam na operacje z optymizmem bo gorzej to już sobie nie wyobrażam, że może być... 10 lat to bardzo dużo dla naszych pleców, nie dopuścisz do tego co ja mam obecnie :) powodzenia w oczekiwaniu życzę

a TY jesteś z Lublina tak?

Tak,jestem z Lublina, nie moge sobie darować,że wcześniej nie słyszałam o doktorze,na pewno wcześniej zrobiłabym operacje i teraz już byłabym po wszystkim. Z jednej strony czekam z utęsknieniem, z drugiej strony tak bardzo chcę,żeby to było jeszcze odległe w czasie....

Góra Góra

30 lis 2015, o 09:47

domownik

Strasia, czekam na wieści pooperacyjne. Daj znać jak będzie już po :)

Góra Góra

1 gru 2015, o 16:32

domownik

Gabriela napisał(a):

Hej , wróciłam już do domu :) wczoraj , operacja była w zeszła środę 25 listopada wszystko sprawnie, szybko , nie zdążyłam się "bać" :) efekty bardzo dobre doktor zadowolony bo o 50 stopni zmniejszyło się skrzywienie, i być może będzie tylko jeszcze jeden etap. Plecy proste ! ładne choć jeszcze boli .... :( Wielkie podziękowania dla doktora B.Kłapcia jak i młodszego syna dr Wojciecha Kłapcia fantastyczny lekarz i wspaniały człowiek. :))

Góra Góra

1 gru 2015, o 16:58

domownik

strasia napisał(a):
Gabriela napisał(a):

Hej , wróciłam już do domu :) wczoraj , operacja była w zeszła środę 25 listopada wszystko sprawnie, szybko , nie zdążyłam się "bać" :) efekty bardzo dobre doktor zadowolony bo o 50 stopni zmniejszyło się skrzywienie, i być może będzie tylko jeszcze jeden etap. Plecy proste ! ładne choć jeszcze boli .... :( Wielkie podziękowania dla doktora B.Kłapcia jak i młodszego syna dr Wojciecha Kłapcia fantastyczny lekarz i wspaniały człowiek. :))

ja też strasznie czekałam na Twoje wieści.
Operowali Cię wspólnie? Może, proszę, coś napisz więcej, jestem bardzo ciekawa szczegółów, mnie to już czeka w lutym, a czas tak szybko biegnie...

Góra Góra

2 gru 2015, o 07:55

domownik

Bardzo się cieszę. Strasia wracaj do pełnego zdrowia :) Mam nadzieję, że będziemy w kontakcie. Pozdrawiam.

Góra Góra

7 sty 2016, o 18:32

domownik

Gdy czytam Wasze wypowiedzi, jakoś robi mi się lżej. Jestem nowa na forum, może już nie zdążymy porozmawiać przed moją operacja /12.01.2016/, ale i tak bardzo podniosłyście mnie na duchu. Myślę , że mój wybór do leczenia skoliozy u Pana dr Kłapcia to ten właściwy. Boję się rzecz jasna i im bliżej tym strach narasta, ale to uważam za normalne. :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]