Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja u doktora Kłapcia po 40 roku życia

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

19 cze 2014, o 16:51

świeżak

Bardzo proszę o kontakt osoby, które miały lub będą miały operację u doktora w Lublinie i są w wieku około 40 r.ż. Zostałam zakwalifikowana i oczekuję na operację, mam 45 lat. Z każdym dniem mam mnóstwo pytań i wątpliwości. Zastanawiam się czy bóle, które mam faktycznie po operacji zmniejszą się. Problemy bólowe dotyczą nie tylko kręgosłupa, ale również kończyn górnych i dolnych. Najbardziej zależy mi na zniwelowaniu bóli niż korekcji sylwetki. Codziennie czuję się coraz gorzej, dlatego też podejmuję decyzję o operacji. Chciałabym prosić osoby, które w tym wieku ją przeszły o opinię na temat swoich doświadczeń z doktorem. Przede wszystkim chciałabym dowiedzieć się czy problemy bólowe zniknęły po operacji oraz po jakim czasie wróciliście do pracy?

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedzi :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

19 cze 2014, o 17:03

domownik

Dorcia nie odpowiem Ci na pytanie, ale podłącze się też do twojej prośby, ponieważ też mam taki problem. Mam 37 lat i jestem na etapie szukania doktora, który mnie zoperuje. Fizjoterapeuta już nic nie może zrobić. Obecnie jestem umówiona do dr Bakalarka na pierwszą wizytę ale zamierzałam także udać się do dr Kłapcia, ponieważ w naszym wieku to chyba on jest najlepszy i strasznie go chwalą na tych forach. Ja miałam z nim tylko rozmowę tel. i wydał się strasznie sympatyczny. Jak na razie to ja nie wiem czy w ogóle kogoś znajdę na operację a też mam straszne problemy bólowe i też nie zależy mi na sylwetce tylko .....te bóle. Dorcia czekam z tobą na odzew tych zoperowanych.
Pozdrawiam. Szkoda że nie mogę ci pomóc.

Góra Góra

20 cze 2014, o 21:34

świeżak

Droga Gabrielo, bardzo dziękuję za odzew.
Przepraszam, że się wcześniej nie odezwałam, ale miałam nieczynny komputer.
Chciałam się także wybrać do dr Bakalarka, lecz kiedy dzwoniłam w pierwszych dniach maja najszybsza wizyta możliwa była dopiero na 30 czerwca. Z powodu dokuczliwych bóli wybrałam się na wizytę do dr Kłapcia 15 maja. Faktycznie Pan dr to bardzo serdeczny człowiek. Była to moja pierwsza wizyta i otrzymałam propozycję operacji. Zostałam wpisana na listę pilnych oczekujących zabiegów. Mam czekać na telefon. Jeśli do września nie będę miała telefonu to ja mam się przypomnieć. Od trzech lat moje problemy zdrowotne narastają do tego stopnia, że mam problem z wejściem po schodach. Jednak lekarze u których byłam (a było ich nie mało, zarówno ortopedzi, neurolodzy oraz neurochirurdzy) nie potrafili mi pomóc. Wręcz słyszałam, że wymyślam swoje problemy. Inni twierdzili, że w tym wieku nie należy ruszać mojego kręgosłupa. Jedyny lekarz, który mnie zrozumiał do dr Kłapeć, i on jeden chce spróbować mi pomóc. Jednak z dnia na dzień mam dużo wątpliwości, dlatego szukam kontaktu z innym, którzy w tym wieku przeszli operację u Pana dr Kłapcia. Obecnie jestem cały czas na lekach, bez nich wcale nie mogłabym funkcjonować. Mam skoliozę dwułukową w odcinku piersiowo-lędźwiowym. Ile stopni? Niestety nie wiem. Proszę odezwij się jak będziesz po wizycie u dr Bakalarka. Sama zastanawiam się co ja bym usłyszała u dr Bakalarka. Jednak druga wizyta to dla mnie zbyt duży koszt. Zarówno do dr Bakalarka jak i do dr Kłapcia ma 600 km. Jestem spod Gorzowa Wlkp. Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.

Góra Góra

22 cze 2014, o 08:34

domownik

Mieszkając w Gorzowie próbowałaś bliżej Poznań,Świebodzin. Tam jest chyba dr Kotowski. Byłaś u niego?

Góra Góra

23 cze 2014, o 07:39

świeżak

Tak, byłam w Świebodzinie. Leczona byłam tam również jako nastolatka. Ówczesne leczenie to kiepskie masaże wodne na które jeździłam po zajęciach szkolnych około 70km. Wielokrotnie z racji opóźnienia pociągów (możliwość dojazdu tylko PKP) już było za późno na zabieg (umyte i wyłączone wanny). Więc bez potrzeby jechałam zmęczona po szkole (szkoła średnia) i wracałam do domu. Jak wyjeżdżałam z domu o g.7 rano to wracałam zmęczona o g.18 do domu. Oczywiście bez obiadu i zabiegu. Takie było wtedy moje leczenie. Wiem, że gdy miałam 17 lat rodzice dostali propozycje operacji, ale nie chcieli podjąć za mnie decyzji. Chcieli, żebym podjęła decyzje sama jak będę pełnoletnia. Ale niestety tak czas szybko mknął (w międzyczasie małżeństwo i dwoje dzieci po roku), że dopiero od trzech lat szukam pomocy ( z powodu narastających problemów). Nigdy nie byłam konkretnie leczona (np. sanatorium, pobyt w szpitala na zabiegach). Do tej pory jakoś sobie radziłam z problemami, dzisiaj jest kiepsko.
W zeszłym roku gdy byłam w Świebodzinie lekarz stwierdził, że za późno dla mnie na operacje. Stwierdził, że chyba za mało mam ruchu. Otrzymałam tylko zalecenie uprawiania "wymyślnych" sportów i zabiegów rehabilitacyjnych. Wszędzie gdzie pójdę to wychodzę ze łzami w oczach bez pomocy. Mam wrażenie,że wszystkich przerasta mój problem więc najlepiej mnie traktować jak hipochondryczkę!!!!
W Poznaniu niestety u dr Kotowskiego nie byłam. Wcześniej o nim nie słyszałam, a moja kuzynka, która jest pielęgniarką w Poznaniu, gdziekolwiek nie zasięgała opinii w mojej sprawie to słyszała, że to nie wiek (45 lat) na operację. Nie miałam nawet ochoty jechać do Poznania. Choć byłam wcześniej u neurologa, który nie pomógł mi. Z tego co czytałam w internecie to powiedziałabym, że dr Kotowski leczy tylko dzieci i młodzież. Jeśli osoby po 20 r.ż. mają kłopot z uzyskaniem pomocy w Poznaniu, to co ja tam mam szukać? Z internetu wyczytałam, że najbardziej otwarty dla osób w moim wieku jest Pan dr Kłapeć, więc dlatego do niego się wybrałam. A bóle tak się nasilają, że szukanie pomocy przy odległości 600 km nie stanowi problemu. Oby tylko mnie ktoś zrozumiał i pomógł. Codzienne problemy w funkcjonowaniu sprawiają, że całkowicie jestem gotowa poddać się temu co powie Pan dr Kłapeć. Więc dlatego też potrzebuję opinii osób po operacji skoliozy (dwu łukowa) w Lublinie w podobnym wieku. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy tu szukają pomocy :)

Góra Góra

23 cze 2014, o 22:08

domownik

To miałyśmy bardzo podobnie. Nie wiem ile lat mają twoje dzieci, ale mi dodatkowo jest ciężko z myślą o operacji bo mam małe dzieci (10 lat i drugie 10 miesięcy) Kiedyś myślałam że rehabilitacja do końca życia wystarczy. A teraz trzeba się zmagać z bólem i podjąć decyzję o operacji, gdzie nikt ci nie daje gwaranci,, że będzie lepiej. Ale parę dziewczyn w naszym wieku pisało pozytywnie o decyzji o operacji i nie żałowało.Mam nadzieje że dalej nie żałują. Szkoda że się nie odzywają. Dzisiaj też miałam wizytę u ortopedy zwykłego i znowu mnie następny nastraszył, że nie ma gwaranci , ze będzie lepiej i że będę usztywniona itd. Ale chyba lepiej być usztywnionym i żeby nie bolało. Pozdrawiam!

Góra Góra

24 cze 2014, o 06:40

domownik

Nie którzy ortopedzi mają wiedzę na temat operacji zza czasów ,,kamienia łupanego" i chyba nie wiedzą jakie teraz mają techniki. Teraz mają taki sprzęt oczywiscie nie wszedzie bo nie kazdy szpital na to stać, ale taka klinika jak wrocław posiada nowatorski sprzet i metody leczenie nietylko schorzen kregoslupa, ale takze stawu biodrowego czy kolanowego. Wiem bo mój sąsiad miał tam operację 2 stawów biodrowych i śmiga już bez kul. A sąsiadka która była operowana na ortopedii w cieszynie minelo 2 lata nadal chodzi o kuli w dodatku źle jej to zrobili bo nogę ma ustawioną bardziej do środka. Teraz czeka na poprawkę w Czechach.

Góra Góra

27 cze 2014, o 19:41

domownik

piszcie..chetnie poczytam jak po operacjach u dorosłych osób.ja tez nie moge sie zdecydowac.w kwietniu zrezygnowałam,nast termin koniec pazdziernika,wciaz wierze w jakis cud..

Góra Góra

2 lip 2014, o 19:50

domownik

Jestem po wizycie u dr Bakalarka. Na razie na operację mnie nie pokierował. Zaproponował blokady, Po przeczytaniu jego strony internetowej nie zdziwiłam się. Przy skoliozach u dorosłych próbują takiego leczenie. Kręgosłupa mi to nie wyprostuje, ale zobaczymy może trochę pomoże i pewnie odwlecze w czasie operację. W każdym razie zgodziłam się, ale jeszcze mam wizytę u innego lekarza i zobaczę co on powie. Trochę mnie podłamał operacją, ponieważ powiedział że nie zawsze operacja może pomóc. Dla mnie, gdyby blokada trochę pomogła to mogłabym korzystać na razie ( Rozumiesz małe dziecko, przynajmniej jeszcze na ręce czasami można wziąć i przytulić, a po operacji już nie). Interesuje mnie co Tobie powiedział dr Kłapeć odnośnie zmniejszenia bólów. Jak będę po następnej wizycie to napiszę. Pozdrawiam.

Wizytę miałam o 23 w nocy i nie byłam ostatnia. Poślizg z powodu operacji. Doktor zrobił na mnie dobre wrażenie, po mimo zmęczenia wszystkich przyjął i każdemu poświęcił sporo czasu. Jak na razie wielki szacunek, jeśli chodzi o traktowanie swoich pacjentów. :)

Góra Góra

3 lip 2014, o 11:18

świeżak

Pan dr Kłapeć zapewniał, że nie tylko zmniejszą się bóle, ale obiecał także poprawę sylwetki. Sam podkreślił, ze przecież każda kobieta chce dobrze wyglądać. Zastanawiam się czy inni, też maja problemy ze stomatologiem. Czy Pan dr Kłapeć mówił coś o wyleczeniu zębów przed operacją? Niby to oczywiste, ale mój stomatolog czepia się zębów, które były leczone 15-20 lat temu. Każe je na nowo otwierać i leczyć kanałowo. Oczywiście zęby zaplombowane i nie bolą. Twierdzi, że były leczone dawno temu, starymi metodami i nie wiadomo co tam się dzieje. Uważa, że to duże ryzyko w przypadku takiej operacji. Sugeruje wręcz ich usunięcie. Co o tym sądzicie?

Góra Góra

3 lip 2014, o 19:36

domownik

To dobrze, ze Ci tak powiedział, bo ja się przez to trochę wystraszyłam. W ostateczności liczę na operację, która zmniejszy bóle. Moim zdaniem to dr Bakalarek tak robi, najpierw blokady, a potem jak to nie pomoże może operacja. Ale próbuje innych metod, jeżeli jeszcze można. Nie wiem czy blokady pomogą i czy dla mnie nie będzie lepiej mieć jak najszybciej operację. Zobaczę co mi powie inny lekarz, ponieważ jestem umówiona w następnym tygodniu. Trzymam kciuki za operację i zmniejszenie dolegliwości. Pozdrawiam.

Góra Góra

5 lip 2014, o 10:49

domownik

Jestem po 40-tce i 5 lat temu operował mnie dr Kłapeć. Przed operacją też miałam bóle ze strony kręgosłupa, po operacji przez 4 lata było super, teraz czasami boli (głównie po "ciężkim" dniu), ale przyznam, że nie prowadzę oszczędzającego trybu życia. Sylwetka zaraz po operacji też była lepsza.

Góra Góra

5 lip 2014, o 11:16

domownik

Wybacz Dorcia, ze wepcham się na twój wątek, ale mamy podobny problem.
Nea-Nnea dzięki, że się odezwałaś. Wychodzi na to, że w Naszym wieku najlepiej spróbować operacji u dr Kłapcia. Chyba w końcu do Niego się udam. Czy byłabyś tak uprzejma i powiedziała co miałaś za bóle, ja mam bóle w części lędźwiowej ponieważ, kręgosłup bardzo napiera na lewą stronę i po prostu gniecie wszystko, oprócz bolącego kręgosłupa boli mnie w pachwinie i w nodze. To są bardziej bóle uciskowe, natomiast w części piersiowej mam stany zapalne. Wydaje mi się że po operacji problemy z bólem uciskowym powinny się zmniejszyć, a co ze stanami zapalnymi? zastanawiam się. Ja najpierw udałam się do dr Bakalarka i specjalnie optymistycznie nie przedstawił mi operacji. Powiedział też, że nie ma pewności, że jak mnie wyprostuje w cz. lędźwiowej to czy nie popsuje się w piersiowej ( tam mam w miarę prosty kręgosłup ). Zaczęłam przeglądać tutejsze wątki i faktycznie w paru przypadkach zdarzyła się taka sytuacja, że komuś wyprostowali lędźwiowy a skrzywił się piersiowy. Tak że trochę mnie nastraszył operacją. Teraz ja zastanawiam się jak by dr Kłapeć do tego podszedł. Od czego może zależeć taki problem, od kręgosłupa czy od źle przeprowadzonej operacji ? Dorcia chyba dobrze zrobiłaś, że udałaś się właśnie do tego doktora.
Nea co znaczy po ciężkim dniu? żyjesz tak jakbyś nie miała operacji, pracujesz, dźwigasz ciężkie siaty, pracujesz w ogrodzie????
Możesz też napisać coś więcej o swojej skoliozie i przeprowadzonej operacji.
Pozdrawiam.
Jeszcze raz przepraszam.

Góra Góra

10 lip 2014, o 13:03

domownik

nea-nea napisał(a):
Jestem po 40-tce i 5 lat temu operował mnie dr Kłapeć. Przed operacją też miałam bóle ze strony kręgosłupa, po operacji przez 4 lata było super, teraz czasami boli (głównie po "ciężkim" dniu), ale przyznam, że nie prowadzę oszczędzającego trybu życia. Sylwetka zaraz po operacji też była lepsza.

jestem 4 lata po operacji w Lublinie. Potwierdzam wszytsko dokładnie to samo powiedziała nea- nea.

Góra Góra

11 lip 2014, o 20:29

domownik

Ika czy teraz jesteś zadowolona z operacji?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]