Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza w wieku 25 lat, 47 stopni

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

14 cze 2014, o 09:34

świeżak

Witam,
wiem, że jest dużo podobnych tematów, ale zdecydowałam się założyć własny.
Mam około 47 stopni skrzywienia, mając naście lat chodziłam na rehabilitację, nic to nie dało - żałuję, że nie nosiłam gorsetu, ale rehabilitantka odradzała, że osłabia mięśnie etc. Byłam na konsultacji w Zakopanem i radzono mi operację, ale rodzice nie chcieli się zgodzić, ja również bałam się. Generalnie na codzień zupełnie nie czuję, że z kręgosłupem jest coś nie tak, mam asymetryczną talię i garbek z mięśni po jednej stronie, no ale to tyle. Czasami zdarzy się, że trochę boli mnie odcinek lędźwiowy, jeśli noszę coś ciężkiego albo jadę długo samochodem. W tym roku kończę 25 lat i zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas ból może stać się silniejszy. Na operację raczej się nigdy nie zdecyduję, bo funkcjonuję totalnie normalnie, czuję się zdrowa (miałam robioną spirometrię i pojemność płuc jest w normie). Nie wybaczyłabym sobie, gdyby w czasie operacji coś poszło nie tak, a nie była konieczna. I tu moje pytanie, jestem z Krakowa, czy ktoś może polecić jakieś formy "leczenia" a raczej zajmowania się skoliozą w tym wieku? Wiadomo, że kręgosłup się nie wyprostuje, ale może będzie poprawa choć w granicach paru stopni?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

14 cze 2014, o 09:54

domownik

Hmmm , może metoda FED chyba ja nawet posiadają w Krakowie, sporo osób ją sobie chwali no ale niestety jest dość droga z tego co czytałam w internecie. Ja osobiscie jestem 2 lata po operacji we Wrocławskiej klinice, czuje sie swietnie nic nie boli, zabieg bez zadnych komplikacji i powiklań bo mają najnowoczesniejszy sprzet ktory zapewnia maksymalne bezpieczenstwo. Nie byla przeprowadzona w Zakopanym chociaz na pierwszej konsultacji tam byłam i od razu sie zrazilam do tego szpitala. Po pierwsze brak sprzetu typu: tomograf śródoperacyjny o-arm, brak nawigacji i neuromonitoringu. Poza tym stara metoda CD. W dodatku lekarze w Zakopcu opryskliwi :facepalm:

Góra Góra

14 cze 2014, o 10:00

świeżak

W operacji przeraża mnie ta świadomość, że kręgosłup jest już na zawsze usztywniony, że nigdy nie będę mogła uprawiać niektórych sportów itd. Na tą chwilę żyję zupełnie normalnie i chyba bym się nie zdecydowała :(

Góra Góra

14 cze 2014, o 11:51

domownik

Ja normalnie uprawiam sport tak jak przed operacją. Gram w siatkówkę, pływać zaczełam 2 miesiace po operacji (zalecenie mojego lekarza), jeżdzę na rowerze. Schylam się normalnie dotykam placami podłogi. Jestem operowana nowatorską metodą implanty Legacy/Horizon VCM z wykorzytaniem odrotowania kręgosłupa.

Góra Góra

14 cze 2014, o 11:53

domownik

Moje wyczyny po 2 letniej rekowalescencji

Załączniki:
Komentarz: Taki sobie szpagacik
10175981_666425320092833_3498885268618758841_n.jpg
10175981_666425320092833_3498885268618758841_n.jpg [ 33.75 KiB | Przeglądane 5238 razy ]

Góra Góra

22 sie 2016, o 09:51

świeżak

ja mam 24 lata, skolioze i kifoze. skoliozy 28 stopni ale kifozy 47 moze 50. jako nastolatka mialam gorset (2 razy gipsowy i plastik). nikt mnie nie zoperuje bo za mala wada i ze za duza odpowiedzialnosc. chyba ze prywatnie ale wiadomo ze to kosztuje. mam prace stojaca troche dzwigam i boli kregoslup ale juz sie do tego przyzwyczailam. tez jestem zainteresowana jakimis cwiczeniami zabiegami ktore mi usprawnia plecy

Góra Góra

22 sie 2016, o 09:58

świeżak

mysle ze wyprostowac sie nie da jak mamy te 24-25 lat. jest na to juz za pozno, proces kostnienia dawno sie zakonczyl, moze sie myle nie wiem. moim zdaniem mozemy cwiczyc miesnie zeby wydawalo sie ze jestesmy prostsze bo wtedy nie bedziemy sie garbic.
ja jezdzilam kiedys do poznania do dr kotwickiego ktory zalecil mi gorset i powiem szczerze ze to nic nie dalo. zle mi dopasowali go. miesnie nie pracuja w gorsecie i moze byc pogorszenie wady

Góra Góra

22 sie 2016, o 23:23

domownik

pieg14 napisał(a):
mysle ze wyprostowac sie nie da jak mamy te 24-25 lat. jest na to juz za pozno, proces kostnienia dawno sie zakonczyl, moze sie myle nie wiem.
Wyprostować pewnie nie ale zatrzymać progres skrzywienia i skorygować go jeszcze tak. Wszystko zależne jest od tego w jaki sposób przeprowadzona zostanie terapia jak i przyczyn asymetrii ciała.

pieg14 napisał(a):
moim zdaniem mozemy cwiczyc miesnie zeby wydawalo sie ze jestesmy prostsze bo wtedy nie bedziemy sie garbic.
Silne mięśnie potrafią tylko zgnieść ciało. Tak powstaje właśnie jego deformacja (m.in. skolioza). Ustalenie programu ćwiczeń dla danej osoby wymaga wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki. Poprzedzone musi zostać dokładnym badaniem i ew. uzupełnione badaniem obrazowym. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie przez internet / z internetu lepiej, w przypadku skoliozy, zostawić tym, którzy z patologiczną asymetrią ciała nie maja problemu.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]