Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza II st a operacja

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

14 maja 2014, o 09:01

świeżak

Hej. Mam w tym roku 20 lat, jakieś 9 zmagam się już ze skoliozą (tzn wtedy miałam już po 27st u góry i na dole- dwułukowa skolioza + rotacja). Po pierwszym pobycie w sanatorium dostałam gorset spinecor i po roku było chyba 31 i 17 stopni. Także się i poprawiło i pogorszyło. I tak co pół roku sanatorium, gorset ledwo rok, w koncu skrzywienie wzrosło do 39 i 37 z jeszcze większą rotacją w wieku 17 lat bodajże, po tym czasie juz nie wiem jak. Ale od pewnego czasu mam narastający ból pleców w części lędźwiowej, pod łopatkami, od kręgosłupa poszły mi kolana (chondromalacja rzepek) i jestem po artroskopii. Mimo skrzywienia nie jakoś bardzo dużego - tragicznego ból pleców robi sie coraz gorszy, czasami chodzić nie mogę, do tego doszły problemy żołądkowo-jelitowe które prawdopodobnie są konsekwencją skoliozy. Do tego mam zbytpłaski kręgosłup na dole. Barki układają się strasznie nierówno co za t idzie-glowa również... Garb żebrowy dosyć widoczny...
Lekarza ortopede spytałam się o operację bo rozmawiałam juz o tym z mamą. A on tylko powiedział że mam się zastanowić nad tym i gdzie chce być operowana : Poznań, Świebodzin, Zakopane i mam przyjsc wtedy i napisze mi skierowanie. Poczułam się trochę olana (?) i zdezorientowana, nie wiem co mam teraz myśleć... :(

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

14 maja 2014, o 09:40

domownik

Hej, wybierz Akademicki Szpital Kliniczny we Wroclawiu. Operują najnowocześniejszą metodą autorstwa dr.Lenke z USA. 2 lata temu byłam nią operowana i efekt jest super. To jedyna klinika w Polsce która operują tą metodą. Krótko czeka się na operację, ja czekałam 1.5 miesiaca na operację. Przed operacją miałam 70 stopni w odcinku piersiowym z duża rotacją kręgów i dośc sporym garbem żebrowym. Wyprostowali mnie do 19 stopni, z dostepu tylnego od Th4-Th12. Garb zniknął prawie cały nic nie widać na ubraniach. Wróciłam do normalnej aktywnosci fizycznej, biegacz,pływam, jezdze na rowerze, schylam się normalnie bez oporów.
Umów się na konsultację do dr.Wiktora Urbańskiego , możesz prywatnie bo jest szybciej w Centrum Medycznym Golden Care ul.Jerzego Kukuczki 5/6 we Wrocławiu, lub na NFZ poradnia Pulsantis ul.Ostrowskiego 3

Góra Góra

14 maja 2014, o 10:58

świeżak

A w okolicach pomorskiego może jakiś dobry jest?

Góra Góra

14 maja 2014, o 12:31

domownik

Dosiek a czy wiesz może czy tą nową metodą którą cię operowali można przeprowadzić reoperacje , czyli drugą operację , może gdybyś mogła to zapytaj swojego lekarza, Ja byłam operowana już bardzo dawno ale teraz bóle powróciły i krzywi się dalej, jak czytam twoje wypowiedzi to zaczynam mieć nadzieję że może też jeszcze i mnie mogliby jakoś pomóc

Góra Góra

14 maja 2014, o 12:41

domownik

Hej, a ile masz lat? Ile stopni masz teraz? Jaka stabilizacja i jaki odcinek usztywniony, gdzie była wykonywana pierwsza operacja i przez jakiego lekarza?

Góra Góra

14 maja 2014, o 13:14

domownik

Ja mam 41 lat a operację miałam metodą harringtona w Konstancinie, cały czas mam to całe instrumentarium, operował mnie Doktor Tabian i Szymanik, czuję się nie tak źle ale było lepiej, tylko ostatnio widzę po sobie że wygląda to dużo gorzej, nie miałam mierzone ile to się pogorszyło, ale sama widzę że jest gorzej, po operacji miałam 44 stopnie w odc. piersiowym i ok.20 w lędźwiowym, zdaję sobie sprawę że mój przypadek jest ciężki bo to bardzo stara metoda ale skoro są teraz takie cuda to narobiłam sobie nadzieji, gdybyś mogła zapytać czy w moim przypadku też mogliby coś pomóc, proszę

Góra Góra

14 maja 2014, o 13:20

domownik

Postaram się dowiedziec czego kolwiek, bo akurat jutro jadę na wizytę kontrolną to przy okazji spytam.

Góra Góra

14 maja 2014, o 13:26

domownik

będę wdzięczna, napisz jeśli czegoś się dowiesz, jeśli będzie jakaś nadzieja to sama pojadę do tego lekarza którego polecasz

Góra Góra

14 maja 2014, o 20:12

świeżak

Czy znacie jakichś dobrych specjalistów w okolicach Gdańska?

Góra Góra

16 maja 2014, o 09:25

domownik

Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u pana doktora, spytałam się o tą reoperację i powiedział, że nie wykonuje takiego czegoś. Po pierwsze to bardzo stara metoda, po drugie taka operacja jest masakrą bo trzeba robić osteotomię, mówi jednym słowem że to jest straszny zabieg. Szkoda co kolowiek ruszać bo mogłoby być gorzej niż jest

Góra Góra

16 maja 2014, o 13:37

domownik

Piszę pracę magisterską na temat: Jakość życia osób ze skoliozą. Bardzo proszę o pomoc i wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/137496/j ... lioza.html

Góra Góra

20 maja 2014, o 12:09

domownik

Dzięki Dosiek że zapytałaś , nie spodziewałam się zbytnio dobrych wiadomości ale uważam że zawsze lepiej rozmawiać niż gdybać, w moim przypadku już chyba nic nie da się zrobić ale cieszy mnie że są już takie nowe metody jak ta którą Ciebie operowali

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]