» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

28 kwi 2014, o 09:13

świeżak

Witam wszystkich.

Po pierwsze przyznam, że stan mojego kręgosłupa jak i psychiki jest moją winą. Zawsze byłem skrytym facetem i krytycznym wobec siebie, gdzieś w liceum z powodu chudość zacząłem unikać ludzi, oczywiście moją ostoją stał się komputer codziennie po powrocie ze szkoły do spania i tak od liceum minimum, wakacje to były całodzienne maratony po kilkanaście godzin w pozycjach łamiących wszelkie zasady ergonomii. Miałem marzenia, które wymagały prostego kręgosłupa, w wieku 15 lat poszedłem pierwszy raz do fizjoterapeuty, który powiedział, że nic nie da się zrobić, ale ćwiczyć mogę, nie muszę mówić, że załamało mnie to jeszcze bardziej przez co komputer stał się wybawieniem i przekleństwem jednocześnie. Teraz wiem, że tylko tym drugim.

Jako dziecko miałem problem z krótszą nogą, którą nasi specjaliści Polscy leczyli wkładkami, w końcu trafiłem do kręgarza z Ukrainy, który wyrównał moje grabie. Jako dziecko byłem za głupi żeby o to zadbać, Rodzice jak to Rodzice, szczupły nie wygląda że krzywy to niech biega. W liceum jak napisałem przyszła depresja. Nienawidzę siebie za to, zwłaszcza kiedy patrzę jakie ludzie mają problemy w tej materii, a walczą i robią wszystko od ćwiczeń po gorsety, a ja kawał matoła sam doprowadziłem siebie do tego stanu.

Przepraszam za ten lament, ale kiedy zacząłem czytać forum po prostu poczułem się jak totalne dno bez ambicji. Naprawdę przykro mi, że spotyka to Was. Ale jednocześnie podziwiam, że można być tak twardym.

Wstawiam swoje zdjęcia do oceny, bo na opis czekam, mam zamiar wybrać się do fizjoterapeuty chciałem chodzić na siłownię, a teraz nie wiem. co robić.

Czy znacie jakiś specjalistów z Opola czy Wrocławia może być nawet dalej. Czy Fed może coś pomóc?

Załączniki:
2.png
2.png [ 187.13 KiB | Przeglądane 3484 razy ]
1.png
1.png [ 193.3 KiB | Przeglądane 3484 razy ]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

28 kwi 2014, o 14:15

domownik

Masz ładny prosty kręgosłup, ale mogę ci polecić specjalistę z Wrocławia
prof.Szymon Dragan lub dr.n.med Wiktor Urbański. To bardzo dobrzy specjalisci

Góra Góra

28 kwi 2014, o 14:33

świeżak

Do końca nie jest, ale wiem o czym piszesz jest to forum dla osób mających pewien poważny problem (sam jestem uczestnikiem takiego w innym temacie) i wiem jak traktowani są ludzie, którzy coś wysmyślają, albo nie cieszą się z tego co mają. Jednak ja od czasów 3 gimnazjum nie uprawiałem żadnych sportów oprócz wf, do tego czasu jeździłem rowerem mtb i w tamtych czasach nawet lekarka mówiła, że mam umięśnione ciało w przeciwieństwie do rówieśników - no i bach co może zrobić z człowiekiem depresja.

Jeśli mówisz, że to sprawdzony człowiek.
Czy basen i pływanie kraulem coś pomoże? Siłownia to kiepski pomysł, ale z tego co wiem większość ludzi ma tak tragiczną technikę, że nawet ze zdrowym kręgosłupem nie powinni wykonywać np. martwego ciągu. Co z bieganiem? W końcu ja praktycznie w ogóle nie uprawiałem sportów od 8 lat... Co z punktu widzenia ludzi którzy się znają myślicie o krzesłach aktywnych - to nie będzie reklama, mam szczere pytanie. mianowicie chodzi mi o dziwy typu swopper czy spinalis. Zbierałem pieniądze długo na inny cel, ale cóż.

gdybym wygrał w tottka wejdę na to forum i postaram się pomóc, bo doszedłem do etapu w życiu, że nawet wielka kasa nie dała by mi szczęścia, nie takiego jak możliwość pomocy.

Góra Góra

28 kwi 2014, o 14:38

domownik

Basen bardzo pomaga na kręgosłup. Wzmacnia miesnie stabilizujace kregosłup, rozluznia napiecie miesniowe, lagodzi dolegliwosci bólowe. Co do metody FED to nie jestem dokonca do niej przekonana. Ja jestem pod stałą kontrolą pana dr. Urbańskiego po przebytej operacji skoliozy. Bardziej profesjonalnych lekarzy jak prof.Szymon Dragan i dr.n.med Wiktor Urbański nie znam. Dla mnie to najlepsi lekarze ktorzy pomogli mi powrócić do prostego kręgosłupa bez żadnych dolegliwości bólowych, a przed operacją bolało strasznie ciągle plastry , rehabilitacja. A teraz calkowita ulga, komfort życia powrócił.

Góra Góra

28 kwi 2014, o 17:11

domownik

Zgadzam się z dosiek143 b. ładny kregosłup sama chciałabym taki mieć :) . Tak 'na oko' raczej tu nawet 10 * nie ma , więc to to się nie nazywa skoliozą tylko wadą postawy . :)
Myśle że basen nie zaszkodzi (oczywiście pływanie odpowiednimi stylami ) , najbezpieczniejsza bd wizyta u fizjoterapeuty . Ale moim zdaniem nie ma czego tu robić bo masz naprawdę ładny kręgosłup :) !

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]