Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza 26 lat, a operacja?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

15 kwi 2014, o 21:44

świeżak

Witam,
Mam 26 lat. W gimnazjum zdiagnozowano u mnie skoliozę. Chodziłam na rehabilitację do Konstancina, nosiłam gorsety, na pewno skrzywienie miałam powyżej 60' w odcinku piersiowo-lędźwiowym.
Aktualnie na pewno jest znacznie większe, często boli mnie kręgosłup, jedno biodro mam wyżej od drugiego plus gorzej mi się oddycha.
Czekam na razie na rentgen kręgosłupa by móc powiedzieć coś więcej.
Szukam dobrego specjalisty, już czytałam o doktorze Kłapeć z Lublina, polecano mi również doktora z Wrocławia.
Pytanie jednak mam do was, czy operacja w takim wieku dużego skrzywienia to bardzo duży problem? Ze względów bólowych i estetycznych chciałabym przeprowadzić ją jak najszybciej... Dodam, że mieszkam w Warszawie i w sumie przez większość życia nie spotkałam tutaj dobrego lekarza. Jeśli już to zazwyczaj mówili, że w moim wieku jest za późno na operację i nikt się tego nie podejmie.
Niedawno znalazłam to forum i jednak odzyskałam nadzieję, że możliwe jest zoperowanie, lub poprawa jakości życia.
Prosiłabym o porady dotyczące zarówno operacji samej, jak i przed i po, najlepiej osoby ww wieku lub starsze :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

15 kwi 2014, o 22:10

domownik

Młoda jesteś, nie martw się :D Spokojnie spotkasz tutaj osoby, które "dopiero" po 30-tce miały operację i mają się dobrze :) Ja mam 19 lat i już mi mówili, że jestem za stara na taką operację, więc wiesz ;p
A jeżeli masz już takie dolegliwości jak problemy z oddychaniem to tym bardziej trzeba się podjąć operacji, żeby nie było gorzej.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 kwi 2014, o 08:01

domownik

hej , mam 26lat i jestem 2tygodnie po 2 operacji wlasnie u dr. klapcia, mialam 62stopnie, dr wyprostowal mnie w 2etapach praktycznie do zera, jestem mu bardzo wdzieczna, czuje sie swietnie psychicznie i fizycznie. jedz na wizyte on napewno rozwieje twoje watpliwosci:) pozdrawiam.

Góra Góra

16 kwi 2014, o 09:33

świeżak

Gratuluję udanych operacji. Ostrzegam jednak przed zaniedbaniem obecnego stanu. Do gabinetu w którym pracuję trafiły aż trzy pacjentki( moim zdaniem o trzy za dużo) po operacji skoliozy z dużymi dolegliwościami kręgosłupa. Istotne jest to że po operacji uznały sprawę swoich pleców za rozwiązaną, a lekarz niestety nie poinstruował ich o dalszej pracy szczególnie nad wzmocnieniem gorsetu mięśniowego.Na stronie centrum-synergia.pl można znaleźć przykłady ćwiczeń stabilizacyjnych i artykuły dotyczące stabilizacji kręgosłupa. Zachęcam też do znalezienia gabinetu rehabilitacyjnego w swojej okolicy gdzie podstawą ćwiczeń jest wzmacnianie głębokich mięśni stabilizujących kręgosłup i w którym terapeuci mają doświadczenie w pracy ze skoliozami.

Góra Góra

16 kwi 2014, o 10:01

domownik

kinga27 napisał(a):
Ostrzegam jednak przed zaniedbaniem obecnego stanu. Do gabinetu w którym pracuję trafiły aż trzy pacjentki ......... po operacji uznały sprawę swoich pleców za rozwiązaną, a lekarz niestety nie poinstruował ich o dalszej pracy
Co do tego pełna zgoda. Dobrze przeprowadzona operacja to połowa sukcesu. Oczywiście jeśli skalpel nie poszedł w ruch zbyt szybko, a decyzja o operacji nie została podjęta bez konsultacji interdyscyplinarnej.

kinga27 napisał(a):
podstawą ćwiczeń jest wzmacnianie głębokich mięśni stabilizujących kręgosłup i w którym terapeuci mają doświadczenie w pracy ze skoliozami.
Czy możesz powiedzieć o których mięśniach piszesz?

Fizkom

Góra Góra

16 kwi 2014, o 18:48

domownik

http://www.ankietka.pl/ankieta/137496/j ... lioza.html

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety osoby chorujące na skoliozę. Ankieta jest mi potrzebna do pracy magisterskiej dotyczy Jakości życia osób mających skoliozę.

Góra Góra

30 kwi 2014, o 14:34

świeżak

Czy skrzywienie ponad 100 prawostronne ( dokładnie mam 111 stopni )da sie na prostować jeszcze w wieku 26 lat, czy są takie osoby.Czy na leczenie nie jes juz za póżno. Bardzo prosze o informacje gdzie i kto leczy takie skrzywienie.Czy mam wogóle jakieś szanse? no i niestety mam spory garb!

Góra Góra

14 maja 2014, o 10:27

domownik

Ja też ostrzegam (na własnym przykładzie) przed zaniedbaniem stanu po operacji. Udana operacja nie rozwiązuje problemu skoliozy. Odcinki nie usztywnione są bardzo obciążone, więc należy wzmacniać mięśnie. Ja przez 15 lat (gdy było wszystko ok) nie miałam pojęcia o wielu rzeczach. Lekarze po operacji nie zalecali żadnej rehabilitacji. Teraz gdy pojawiły się dolegliwości dopiero zaczęłam ćwiczyć, ale nie wiem czy nie jest za późno :/

Góra Góra

14 maja 2014, o 10:31

domownik

kinga27 czy orientujesz się czy jest jeszcze szansa dla tych osób na pozbycie się tych dolegliwości? Czy na wzmacnianie mięśni nie jest już za późno?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]