» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

24 lip 2013, o 13:52

domownik

Witam , mam skolioze typu C. Nie wiem doklanie ile stopni ale mam lekki garb zebrowy i klate nierowna. Mam rowniez nerwice serca juz od dawna. Czy skolioza moze powodowac takie objawy? Wlasnie sercowe , czasem dusznosci albo sam to sobie wymyslam bo jestem mega hipochondrykiem. Serce mialem badane 3xekg , holter , ekg wysilkowe po czym lekarz mowil, ze po prostu nie mam kondycji. Prowadze raczej siedzacy tryb zycia od kilku lat.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

24 lut 2014, o 19:20

domownik

http://www.ankietka.pl/ankieta/137496/j ... lioza.html

Piszę pracę mgr na temat Jakości życia osób ze skoliozą. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety

Góra Góra

24 lut 2014, o 21:26

domownik

Arejen,
Kiedyś był to jeden układ sercowo-naczyniowo-oddechowy. Przy obecnie wąskich specjalizacjach wszystko zostało podzielone i zaszufladkowane. Stąd kłopoty z przyczynowo-skutkowym odniesieniem do problemu.

Jeśli diagnostyka układu sercowego nie wykazała żadnych patologii to koniecznie nalezy zwrócić uwagę w kierunku uładu oddechowego a dokładniej w kierunku tego co jest siłą napędową dla wdechu i wydwchu. Myślę o Przeponie Klatkowej. Na jej lewej kupule leży serce okryte workiem osierdziowym (Koniuszek Serca). Bardzo często zła praca przepony generuje napięcia w sródpiersiu. Nasila się to szczególnie w syt. stresowych stąd najczęściej diagnoza idzie w kierunku nerwicy.
Reasumując: poszukaj osteopaty lub fizjoterapeuty, który oceni Twój rytm/wzorzec oddechowy.
Nieprawidłowy oddech -----> mała ilość tlenu (uczucie zmęczenia/osłabienia) ---> przyspieszenie akcji serca (tachykardia) ------> niepokój/uczucie kołatania/ trzepotania serca (nerwica?)

Fizkom

Góra Góra

24 lut 2014, o 21:45

domownik

Wydaje mi się, że takie rzeczy są raczej typowe dla osób z większymi skrzywieniami w odcinku piersiowym. Albo oboje jesteśmy takimi dziwnymi przypadkami :D Ja miałam (a może nadal mam? w sumie nie wiem na chwilę obecną) problemy z ciśnieniem (było niskie), ciągle byłam osłabiona, często mdlałam, miałam problemy z oddychaniem (jakby płuca nie działały tak jak należy, tj. nie wykorzystywały swojej pełnej pojemności). Z moich różnych problemów zdrowotnych te właśnie były/są z przyczyn niewiadomych. Trochę przeleżałam w szpitalu na badaniach - neurolodzy i kardiolodzy nic a nic nie znaleźli. Zresztą wydaje mi się to sensowne, że kręgosłup nienaturalnie skrzywiony uciska na nerwy, żyły, tętnice, płuca, nawet serce.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 lut 2014, o 22:15

domownik

ladybird napisał(a):
……. "ciągle byłam osłabiona, często mdlałam, miałam problemy z oddychaniem (jakby płuca nie działały tak jak należy, tj. nie wykorzystywały swojej pełnej pojemności)

Opisywany przez ciebie problem jest bardzo częsty równiez u osób z prostym kręgosłupem. Przyczyna leży nie w układzie oddechowym (płuca) ale systemie mięsniowo-powięziowym, który pracując nieprawidłowo, generuje złe zasysanie i wyrzut powietrza z płuc.

ladybird napisał(a):
…….."Zresztą wydaje mi się to sensowne, że kręgosłup nienaturalnie skrzywiony uciska na nerwy, żyły, tętnice, płuca, nawet serce……"
To najczęstsze wytłumaczenie ale nie znajduje odzwierciedlenia w objawach klinicznych u pacjentów i badaniach obrazowych. Słabe efekty terapii i leczenia też temu przeczą. O tym ostatnim, można poczytać na tym i innych forach internetowych ...…..

Fizkom

Góra Góra

25 lut 2014, o 20:02

domownik

Na dotlenienie rozniez ma wplyw budowa nosa oraz nierówność przegrody nosowej..pzdr

Góra Góra

25 lut 2014, o 23:05

domownik

Tutaj także masz rację, ale jeśli przegroda jest znacznie skrzywiona to najczęściej laryngolog od razu proponuje operację. Przynajmniej tak powinno być.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 lut 2014, o 23:11

domownik

On24,
Oczywiście, że na dotlenienie naszego organizmu, wpływ ma budowa nosa i nierówność jego przegrody. Podobnie jak stopień zawartość tlenu w powietrzu. To są prawdy oczywiste.

Fizkom

Góra Góra

26 lut 2014, o 18:07

domownik

Nie do konca oczywiste i nie dla wszystkich..sam dowiedzialem sie o fakcie nierownej przegrody kiedy mialem zabieg podczas zapalenia gardla..,a o fakcie budowy nosa wpadlem kiedy unioslem koncowke swojego nosa lekko do gory zauwazylem poprawe w oddychaniu o 50%:D wiec na te 2 czynnki my mamy wplyw(mozna je zoperowac), natomiast na zawartosc tlenu w atmosferze raczej wplywu nie mamy;P (chodz z drugiej strony...;)

Góra Góra

26 lut 2014, o 21:18

domownik

On24,

Dobry chirurg, wie kiedy ciąć ale tylko bardzo dobry chirurg wie, kiedy tego nie robić.
I dotyczy to nie tylko krzywej przegrody …….

F.

Góra Góra

27 lut 2014, o 17:04

domownik

:)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]