» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

6 lip 2013, o 11:22

domownik

Witam, mam 22 lata. Skoliozę wykryto u mnie w wieku 10 lat, trochę poćwiczyłem jednak później to olałem. Od jakichs 2 lat mam bóle kręgosłupa byłem u ortopedy który powiedział, że mam małe skrzywienie i powinienem pływać. Ból nieco się pogorszył więc udałem się do kolejnego ortopedy. Na zdjeciach wyszła jak to on powiedział (lekka skolioza) typu C z rotacją kręgów przez co mam nieco przechyloną klatkę, i lekki garb żebrowy który widac jak się pochylam. Zarówno on jak i moja fizjoterapeutka (do której mnie skierował) mówią, że skoliza w tym wieku już się nie powiększy bo jest niewielka. Ja natomiast czytałem, że garb żebrowy pojawia się powyżej 30 stopni skoliozy a taka powiększa się przez całe życie.
Stąd mam kilka pytań a mianowicie:

1.Czy skolioza będzie dalej się powiększać, powinienem udac się do innego lekarza?
2.Czy ten mały garb może jakoś znacząco wpływać na uklad oddechowy, sercowy?
3.Czy w ogóle pojawienie się garbu żebrowego oznacza, że skolioza będzie dalej się pogłebiać?

Dodam, że cierpię na nerwicę, i niekiedy bóle kręgosłupa wędrują też do klatki piersiowej co dodaje mi strachu i paniki.
Co do tej skoliozy dodam, że nikt o tym nie wiedział, dopiero jak się zgarbie i pokażę komuś plecy to zauważy tego garba. Skrzywienia klatki także nikt nie zauważa. Mieszkam w Niemczech więc porady co do odwiedzenia Polskich lekarzy są nie do spełnienia.

Dziekuje za porady z gory.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

7 lip 2013, o 21:52

domownik

Witam, wiec tak:
Ad 1. Nie sluchaj i odrzuc z gory tekst typu " spokojnie,skolioza sie nie powiekszy" - gowno prawda, bez solidnych cwiczen i gimnastyki powiekszy sie stuprocentowo ( wiem z doswiadczenia i z opinii wielu innych ludzi ktorych poznalem) zmien lekarza na tego ktory Cie nie bedzie zbywal.
Ad. 2. Oczywiscie ze moze i to w duzej mierze, masz tez zaburzona ogolna dynamike i koordynacje ruchowa.
Ad. 3. tak jak ad1

PS. jestesmy w podobnym wieku i mamy BARDZO podobny problem, moze nawiazalibysmy wspolprace i razem sprobowali pokonac ta pieprzona chorobe?? ja duzo czytam, i generalnie przeciwdzialam skoliozie od pewnego czasu.. Ty w Niemczech znajdziesz wielu bardzo dobrych i znakomitych lekarzy ktorych tu w Polsce zostalo malo a dodatkowo tam masz o wiele wiekszy wachlasz mozliwosci technologicznych i nie tylko, co Ty na to:)?? pozdro

Góra Góra

8 lip 2013, o 09:18

domownik

Skolioza jest zawsze z rotacją (niemożliwe jest trwałe wygięcie kręgosłupa bez rotacji).

Nie za bardzo wynika z twojego postu jakie masz skrzywienia i jaką rotację.

Góra Góra

8 lip 2013, o 10:51

domownik

Cytuj:
Skolioza jest zawsze z rotacją (niemożliwe jest trwałe wygięcie kręgosłupa bez rotacji).

Nie za bardzo wynika z twojego postu jakie masz skrzywienia i jaką rotację.

Ile stopni napisze po wizycie u innego lekarza ktorego o to zapytam. Mam garba po lewej stronie i lewa strona klatki jest wieksza niz prawa. Zawsze myslalem, ze to przez jakies dysproporcje miesniowe, jednak to przez skolioze. W miejscu garba odczuwam rowniez bol.

Góra Góra

8 lip 2013, o 22:19

domownik

musisz zrobic zdjecia gornego i dolnego odc. kregoslupa i pojsc do specjalisty ktory para sie kregoslupami bo uwierz mi na slowo ze nie kazdy ortopeda umie czytac i wyliczyc kąt skrzywienia ;)

Góra Góra

16 kwi 2014, o 18:55

domownik

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety pt. Jakość życia osób chorych na skoliozę. Ankieta jest mi potrzebna do pracy magisterskiej, jej wypełnienie zajmie Wam ok 5 min. Z góry dziękuje.
http://www.ankietka.pl/ankieta/137496/j ... lioza.html

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]