Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - operacja skoliozy po 40-tce

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

21 cze 2014, o 11:46

domownik

Moim zdaniem ból odcinka szyjnego kręgoslupa może promieniować od odcinka piersiowego wyczytałam ze stan zapalny, mogą to być objawy zbyt silnego napiecia miesniowego albo ucisk na nerw. Jeżeli był wykonany rezonans magnetyczny czy został dołaczony opis do badania?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

21 cze 2014, o 12:07

domownik

RTG:
szyjny -zniesiona lordoza szyjna z ustawieniem w kifozie w dolnym odcinku C Tarcza m/k C5/C6 nieco niższa w części tylnej. Wysokość trzonów i pozostałych tarcz m/k w normie

Góra Góra

21 cze 2014, o 12:11

domownik

piersiowy - lewoboczne skrzywienie w dolnym odcinku Th Drobne wyostrzenie krawędzi trzonów Th. Wysokość trzonów i tarcz m/k w normie
lędxwiowy -lewoboczne skrzywienie z rotacją trzonów w lędźwiowym odcinku kregosłupa. Wysokość trzonów i tarcz m/k odpowiednia do skrzywienia

RM lędźwiowy-lewoboczna skolioza lędźwiowego kręgosłupa z rotacją trzonów kręgowych.

Góra Góra

21 cze 2014, o 12:21

domownik

To wychodzi na to że najlepszą opcją będzie wrocław, zeby zooperować z wykorzystaniem detoracji kręgosłupa implantami Legacy/Horizon w innych osrodkach tylko prostują kręgosłup a rotacja zostaje. sama korekcja skrzywienia moze nie dać takich efektów a bóle mogą pozostać. Rotacja kręgów może powodować ucisk na nerw kulszowy i stąd te bóle.

Góra Góra

21 cze 2014, o 13:12

domownik

Gabriela napisał(a):
Dobra to odwiedzę doktora Bakalarka bo już mam wizytę ustaloną i po drodze po maleństwo które jest u dziadków, dr Urbańskiego mam na 8 lipca a do dr Kłapcia też? Ja mam już stary kręgosłup więc więcej problemów, sama nie wiem jak by mnie musieli operować co szyję najpierw ( mam wzniesioną lordozę ) no i skoliozę zaczynającą się n dole odcinka piersiowego i lędźwiowy z rotacją. To jak można mnie zoperować? Dosiek fajnie że jesteś bo potrafisz podnieść na duchu. Witam też Zozolka czytałam twoje wpisy miałaś chyba 4 operacje. Napisz jak się czujesz?

Liczba moich operacji jest ponad dwa razy większa :P A czuję się bardzo dobrze :)

Góra Góra

21 cze 2014, o 13:41

domownik

W Lublinie dr. Kłapeć także zajmuje się rotacjami ;)

Góra Góra

21 cze 2014, o 15:01

domownik

Wspaniałe i mocne z Was charakterki. Dosiek robi szpagaty a Zozolek po ośmiu operacjach piesze że czuje się dobrze ! Ja to już z bólu i strachu tak schudłam że gacie z pupy lecą. Zozolek jak możesz to napisz dlaczego ty tyle operacji musiałaś mieć. Może pisałaś gdzieś ale wszystkiego nie doczytałam. Pozdrawiam.

Góra Góra

21 cze 2014, o 16:12

domownik

Gabriela napisał(a):
Wspaniałe i mocne z Was charakterki. Dosiek robi szpagaty a Zozolek po ośmiu operacjach piesze że czuje się dobrze ! Ja to już z bólu i strachu tak schudłam że gacie z pupy lecą. Zozolek jak możesz to napisz dlaczego ty tyle operacji musiałaś mieć. Może pisałaś gdzieś ale wszystkiego nie doczytałam. Pozdrawiam.

Tak właściwie to jestem po 9 ;p ale mój przypadek jest o wiele bardziej skomplikowany ;) Wada wrodzona, rozszczep kręgosłupa, 125 stopni skrzywienia.. Dr. Kłapeć jako jedyny podjął się mojego przypadku ;) Świetny specjalista ;)

Góra Góra

21 cze 2014, o 16:44

domownik

No to rzeczywiście nie zły miałaś kręgosłup. Ale teraz po operacji jak jest, piszesz że dobrze, ale co znaczy dobrze? lepiej niż wcześniej ? jesteś prostsza? bóle się zmniejszyły, możesz chodzić? Skoro będziesz uważać że moje pytania są wścibskie to nie odpowiadaj.

Góra Góra

21 cze 2014, o 20:26

domownik

Gabriela napisał(a):
No to rzeczywiście nie zły miałaś kręgosłup. Ale teraz po operacji jak jest, piszesz że dobrze, ale co znaczy dobrze? lepiej niż wcześniej ? jesteś prostsza? bóle się zmniejszyły, możesz chodzić? Skoro będziesz uważać że moje pytania są wścibskie to nie odpowiadaj.

Teraz mam o wiele mniejsze skrzywienie, właściwie nie wiem dokładnie ile bo zapomniałam zapytać xD pewnie coś koło 50.. tak myślę.. Jest o wiele lepiej, właściwie to doktor uratował mi życie ;) moje pojemność płuc z 10 % zwiększyła się diametralnie. Boli po większym wysiłku ale bardzo rzadko ;) ale co to za ból w porównaniu z tym sprzed operacji ;) Chodzić? Mogę robić wszystko :) Chodzę na koncerty, imprezy, wycieczki.. :) Wszystko jest okej ;)

Góra Góra

21 cze 2014, o 21:29

domownik

To cieszę się że po takich męczarniach teraz dobrze się czujesz. Napisz coś więcej o doktorze. Czy on jest wyłącznie chirurgiem kręgosłupa i super spec. od prostowania czy także diagnozuje inne schorzenia kręgosłupa powstałe przez skoliozę ( mam na myśli np. moją bolącą szyję ). Skąd u Ciebie tyle odwagi? Ja na samą myśl o operacji robi mi się słabo i pewnie za nim do niej dojdzie to serce mi stanie ze strachu. Dziewczyny jesteście super dodajecie mi odwagi , przy Was to mi głupio że jestem takim straszkiem.

Góra Góra

22 cze 2014, o 15:40

domownik

Gabriela napisał(a):
To cieszę się że po takich męczarniach teraz dobrze się czujesz. Napisz coś więcej o doktorze. Czy on jest wyłącznie chirurgiem kręgosłupa i super spec. od prostowania czy także diagnozuje inne schorzenia kręgosłupa powstałe przez skoliozę ( mam na myśli np. moją bolącą szyję ). Skąd u Ciebie tyle odwagi? Ja na samą myśl o operacji robi mi się słabo i pewnie za nim do niej dojdzie to serce mi stanie ze strachu. Dziewczyny jesteście super dodajecie mi odwagi , przy Was to mi głupio że jestem takim straszkiem.

Doktor zajmuje się wszystkimi schorzeniami kręgosłupa ;) nie tylko leczy skoliozy ;) Jeżeli boli Cię przez skrzywienie to po takiej operacji powinno być o wiele lepiej ;) Odwagi? Hmm w sumie to nie miałam wyboru :P Też się bałam wiadomo, ale doktor to wspaniały człowiek i dał mi nadzieję na lepsze jutro ;) Każdy się boi to normalne. W końcu to zabieg chirurgiczny z narkozą itd.. ale jeżeli pomaga to czemu by nie zaryzykować :)

Góra Góra

25 cze 2014, o 19:42

świeżak

Obawiam się operacji a właściwie tego, że coś pójdzie nie tak i spędzę długie miesiące ma chorobowym, aż w końcu mnie zwolnią i każą iść na rentę :(

Góra Góra

25 cze 2014, o 19:55

domownik

Witam Yodin? Napisz coś więcej. Jesteś starsza czy młodsza, kiedy będziesz mieć operację i gdzie ? Pozdrawiam.

Góra Góra

22 cze 2015, o 18:29

świeżak

Gabriela,

Czytałam ostatnio dużo postów na forum, pytam Ciebie (bo jesteś chyba w podobnym wieku tzn już w tzw. "starszym" ;) - ja 30 lat i podobnym st. skrzywienia (40 st) i nadal aktywna na forum :)
Jeżeli byłabyś uprzejma odpowiedzieć byłobym bardzo wdzięczna (może być na prv oczywiście).
Z tego co przeczytałam nie zdecydowałaś się w końcu na operację. Jak się czujesz teraz? jak z bólem? czy fizjoterapia pomaga? czy dalej myslisz o operacji?
U mnie ostatnio pojawiły się pewne dolegliwości (ból i mrowienie) i też sugestia jednego z lekarzy aby to zoperować. Do tej pory wszyscy odradzali...

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]