Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - operacja skoliozy po 40-tce

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

19 cze 2014, o 17:12

domownik

Dosiek patrzyłam na opinie Profesora Dragona i dr Urbańskiego co podałaś. Tam jest bardzo dużo zadowolonych ludzi ale przy endoprotezach lub operacjach zw. z kończynami. Operacje kręgosłupa dotyczą przede wszystkim ludzi bardzo młodych. Natomiast w przypadku gorszych problemów kręgosłupa nie widziałam opinii albo taką że ktoś nie został tam zoperowany. Ty jesteś młodziutka to tobie tam pomogli.Ale mimo wszystko dziękuję Ci bardzo. Pozdrawiam Cieszyn.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

19 cze 2014, o 17:48

domownik

Ze mną leżała pacjentka też ze skoliozą 36 lat i została zoperowana.Miała bardzo duże skrzywienie ok.100 stopni w odcinku piersiowym. A co do opinii to nie warto się nimi sugerować, mało kto coś daje. Koleżanka była operowana z mojej szkoły przez dr.Urbańskiego 4 lata temu ma się świetnie, ona wlasnie mi poleciła. Niedawno poznałam taką Beatę 35 letnią jak byłam na kontroli miała poprawkę po Zakopanym i super ją wyprostował pan doktor. Wszyscy sobie chwalą tą klinikę bo nowa metoda z USA i to tylko we Wrocławiu. Myślę że warto spróbować konsultacji u dr.Urbańskiego. Co do dr.Kłapća to wykonuje kilka operacji, stosuje leczenie etapowe a wg mnie to jest kiepskie rozwiązanie bo i narkoza osłabia serce, w dodatku blizna nieciekawie wygląda. Coraz więcej osob wlasnie sie mnie pyta o Wrocław . 2 dziewczyny juz mają wyznaczony termin operacji . Na konsultacji były w maju a operacja na wrzesien, bo wczesniej nie dało rady tyle pacjentów mają ze skoliozami.

Góra Góra

19 cze 2014, o 19:11

domownik

Skoro tak piszesz to spróbuję ! Napisz mi jak możesz, miałaś 75 stopni w odcinku piersiowym a w o. lędźwiowym też miałaś skrzywienie? Jak pisałaś o dr Bakalarku to miał usztywnić cz. piersiową i lędźwiową, dlaczego? We Wrocławiu też usztywnili cz. lędźwiową i piersiową. Chodzi mi o to żebyś napisała na czym polega nowa metoda i czym się różni od tej starej. Wprawdzie wysłałaś linki ale mój sprzęt jakoś nie umie ich odtworzyć. Z tego co piszesz to jeden etap i mniejsza blizna, jakim sposobem?

Góra Góra

19 cze 2014, o 19:24

domownik

Tylko w piersiowym mialam skrzywienie, dr.Bakalarek byle jak zanalizowal moje rtg i stwierdzil ze w ledzwiach kregi uciekają a to była rotacja jak sie we Wrocławiu okazalo. Miałam operację z dostepu tylnego stabilizacja th4-th12 (odc.piersiowy) implantami legacy/horizon VCM z wykorzystaniem derotacji kręgow.

Góra Góra

19 cze 2014, o 19:40

domownik

Kochany z Ciebie człowiek i bardzo dzielny. Szpagat jest rewelacyjny. Dobrze że napisałaś o Wrocławiu spróbuję, mam nadzieje że się uda i nie będzie dla mnie za późno.

Góra Góra

19 cze 2014, o 19:53

domownik

Myslę że się uda, co jak co ale dr.urbański to mega super specjalista, strasznie opiekuńczy, i młody :D :D

Góra Góra

19 cze 2014, o 20:15

domownik

No to rozumie, młody to się tobą opiekował, ciekawe jak traktuje Starsze Panie? żarty żartami ale strach jest czy lekarze zgodzą się zoperować i czy w moim wieku to pomoże. Dobrze że zoperowałaś się za młodu bo zaniedbana skolioza to ogromny ból.

Góra Góra

20 cze 2014, o 07:45

domownik

Pan doktor wszystkie pacjentki traktuje jednakowo, dba o komfort swoich pacjentów żeby ich nie bolało. Wszystko bardzo dokładnie analizuje co do leczenia. Jest przemiły, stara się rozwiać wszystkie wątpliwości jeśli jakieś pacjent ma. Co do zszywania blizn to mistrzostwo swiata, mojej wogóle nie widać. Żadnych zgrubień, cieniutka, równa. Bardzo szybko do siebie doszłam w 2 tygodnie bo potem czesciowo wrocilam do szkoly zeby zaliczyc sprawdziany to był czerwiec a brakowało ocen. Wiem jakie są bole skoliotyczne, bo sama już je miałam. W nocy czasami pojawiały mi się duszności, bóle ramion przy dłuzszym spacerze i silny ból odcinka lędzwiowego. Używałam plastrów rozgrzewających ale nic nie pomagały. Najbardziej przerazilo mnie to co dzialo mi sie ze stopami przed operacją, zaczęły fioletowieć gdy było chłodno a gdy było gorąco to były strasznie czerwone. Teraz wszystko ustąpiło naszczescie, to było okropne wstydziłam się zeby klapki zalozyc albo sandały bo wygladalo to nieza ciekawie.
Można powiedzieć że taka operacja diametralnie odmieniła całe moje życie na lepsze :) . Psychika nie pozwalała mi na to zeby chodzic w bluzkach na ramiaczkach, nie potrafiłam przełamać wstydu zeby isc na basen. A teraz... wszystko super, 2 po operacji chodziłam po plaży w stroju kąpielowym, wszystkie bluzy w kapturami poszły w odstawkę i zaczelam nosić normalne bluzki nawet lekko obcisłe

Góra Góra

20 cze 2014, o 18:06

domownik

dosiek143 napisał(a):
Ze mną leżała pacjentka też ze skoliozą 36 lat i została zoperowana.Miała bardzo duże skrzywienie ok.100 stopni w odcinku piersiowym. A co do opinii to nie warto się nimi sugerować, mało kto coś daje. Koleżanka była operowana z mojej szkoły przez dr.Urbańskiego 4 lata temu ma się świetnie, ona wlasnie mi poleciła. Niedawno poznałam taką Beatę 35 letnią jak byłam na kontroli miała poprawkę po Zakopanym i super ją wyprostował pan doktor. Wszyscy sobie chwalą tą klinikę bo nowa metoda z USA i to tylko we Wrocławiu. Myślę że warto spróbować konsultacji u dr.Urbańskiego. Co do dr.Kłapća to wykonuje kilka operacji, stosuje leczenie etapowe a wg mnie to jest kiepskie rozwiązanie bo i narkoza osłabia serce, w dodatku blizna nieciekawie wygląda. Coraz więcej osob wlasnie sie mnie pyta o Wrocław . 2 dziewczyny juz mają wyznaczony termin operacji . Na konsultacji były w maju a operacja na wrzesien, bo wczesniej nie dało rady tyle pacjentów mają ze skoliozami.

Co do dr. Kłapcia to robi etapówki ze względu na bezpieczeństwo i mniejszy ból.. niektórym nie da się zrobić jednej operacji żeby było wszystko świetnie super itd.. ;)

Góra Góra

20 cze 2014, o 18:21

domownik

Dobra to odwiedzę doktora Bakalarka bo już mam wizytę ustaloną i po drodze po maleństwo które jest u dziadków, dr Urbańskiego mam na 8 lipca a do dr Kłapcia też? Ja mam już stary kręgosłup więc więcej problemów, sama nie wiem jak by mnie musieli operować co szyję najpierw ( mam wzniesioną lordozę ) no i skoliozę zaczynającą się n dole odcinka piersiowego i lędźwiowy z rotacją. To jak można mnie zoperować? Dosiek fajnie że jesteś bo potrafisz podnieść na duchu. Witam też Zozolka czytałam twoje wpisy miałaś chyba 4 operacje. Napisz jak się czujesz?

Góra Góra

20 cze 2014, o 18:54

domownik

Ja bym sie długo nie zastanawiała i wybrałabym Wrocław. Fachowa opieka, profesjonalizm, nowoczesna klinika, i sprzet zapewniajacy bezpieczenstwo. w pozostałych osrodkach wkrecają sroby na wyczucie bez zadnego wglądu tomografu, jak sie po wybudzeniu rusza palcami to jest ok.

Góra Góra

20 cze 2014, o 20:15

domownik

To nie jest też tak że ja sobie tu siedzę i wybieram gdzie tu jechać po operację. Mam nadzieje że w ogóle ktoś mnie zoperuje. Dlatego też tak się poumawiałam, żeby nie tracić czasu gdyby się nie udało (ponieważ bardzo boli). Jeżeli uda mi się dostać do Wrocławia i będą w stanie mi pomóc to jak najbardziej, skoro tam są tak wyszkoleni lekarze i nowoczesna technologia no i niedługie terminy. Ale to się okaże dopiero. Z całym szacunkiem także podchodzę do dr Kłapeć. Jak zauważyłam na forum robi nieraz bardzo beznadziejne przypadki i jest człowiekiem któremu ludzie potrafią zaufać. Nie widziałam go ale 5 minut rozmawiałam przez telefon. Przy całej znieczulicy lekarskiej pierwszy raz w życiu ktoś się zainteresował i podszedł do mnie jak do człowieka. Wszyscy lekarze z mojego miasta powinni się do niego udać i nauczyć ludzkiego podejścia do chorego i empatii. Ludzie pisali że przy operacjach też taki jest. Czytałam o nim tu same pozytywy więc jest dla mnie także nadzieją.

Góra Góra

21 cze 2014, o 09:04

domownik

Wiem, wiem sama objechałam pół Polski. Znalezienie super fachowca nie jest takie proste. Ale jakimś cudem znalazłam dr.Urbańskiego. I dzięki niemu mam super proste niebolące plecki. Mogę sport uprawiać tak jak przed operacją.

Góra Góra

21 cze 2014, o 09:55

domownik

Dosiek ty mój duchowy pocieszycielu. Wiesz zapewne nawet jak mnie zoperują to zdaję sobie sprawę że cudów nie będzie. Nie będę już skakać biegać, jeździć na rowerze. Mam nadzieje że chociaż będę mogła pójść w góry, czy z dzieckiem do kina ( teraz nie mogę - bo 2 godzin chyba bym nie wysiedziała). We wczesnych operacjach są większe efekty. No i jeszcze druga sprawa nie będzie lepiej tylko gorzej ( bez operacji) przecież skolioza ciągle się pogłębia. Boje się że zaraz nie będę mogła chodzić i tylko leżeć w bólach. Teraz z rana trochę mniej boli to coś mogę w domu zrobić.Potem po południu kładę się z tabletkami i odpoczywam. Sżkoda że ludzie nie opisują jak wygląda ich życie, co robią, jak żyją. Mam nadzieje że żyją lepiej niż przed operacją.

Góra Góra

21 cze 2014, o 10:24

domownik

Mam kilka pytań związanych ze skolioza:
1)Jakiego typu jest skolioza(1 łukowa, czy 2 łukowa) piersiowa, ledzwiowa, czy piersiowo-ledzwiowa
2) Jaki kąt skrzywienia, jeśli nieznany to chętnie zerknę na rtg bo umiem mierzyć kąt cobba. Zaraz po wypisie do domu po operacji sama sobie mierzylam w domu bo dostałam płytke i było 20 stopni, teraz mam 16 stopni
3) kiedy skolioza została zdiagnozowana?
4)Czy był używany gorset ortopedyczny?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]