Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Czy w moim wieku jest możliwa reesekcja garba

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

31 sie 2011, o 18:50

domownik

no to mnie zaskoczyłaś! a gdzie będziesz operowana? ja miałam stabilizację robioną w Trzebnicy i tam tez jadę w poniedziałek. jakieś 3 lata temu jeszcze robili resekcję bo spotkałam dziewczynę na korytarzu, która własnie była po takiej operacji. może się coś od tamtego czasu zmieniło...

ps. długo czekałaś na termin i czy miałaś spirometrię? mogłabyś jeszcze napisać kiedy miałaś operację skoliozy i ile miałaś stopni. przed i po?
przepraszam, że tak Cię atakuję pytaniami ale chciałabym sie dowiedzieć jak najwięcej

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

31 sie 2011, o 20:40

domownik

moi napisał(a):
ika napisał(a):
Byłam tez u Kołtowskiego we Wrocławiu. Ma dobre opinie, lecz niechętnie robi starszych pacjentów.

Mam 37 lat i w ogóle nie było problemu z zakwalifikowaniem się do operacji u doktora Kołtowskiego. Nie zniechęcał mnie, ani nie namawiał. Właściwie decyzję podjęłam sama, jednak doktor Kołtowski nie robił żadnych utrudnień.

Pozdrawiam.m.

moi to tylko moje subiektywne odczucia :)

Góra Góra

1 wrz 2011, o 14:34

domownik

[quote="ika"
moi to tylko moje subiektywne odczucia :)[/quote]

A to przepraszam - z kontekstu trudno było to wyczytać :)

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

30 gru 2011, o 16:14

domownik

Piszę z nadzieją,że odświeżę trochę zapomniany tych "najstarszych" scoliotyków . Przejrzałam posty i... nie ma wiadomości od Zdzisława, który z tego co pamiętam wybierał się chyba w październiku na operację do dr.Kłapcia.
Jestem ciekawa czy zdecydował się na zabieg?

Góra Góra

30 gru 2011, o 18:44

domownik

A co u Ciebie Gabi? Jak terminy?
Ja nadal czekam.

Góra Góra

31 gru 2011, o 08:46

domownik

Pytasz o terminy,sama nie wiem co mam zdecydować...
Konsultuję ew.operację z innymi lekarzami (dodatkowe schorzenia) i zdania są podzielone.
80% z nich twierdzi,że w moim wieku jest to zbyt ryzykowne.
Nie jestem też w najlepszej kondycji psychicznej z tego i innych powodów.
Pozdrawiam G.

Góra Góra

31 gru 2011, o 11:58

domownik

Panie Skoliotyk :(( tak jak bym czytał swoją historię, też z tego powodu mam straszny uraz psychiczny :((
Wiem jak jest ciężko samemu, czuję że mnie już wiele życia nie zostało :(( bardzo rzadko płaczę ale teraz mi się chce płakać jak słyszałem od Pana historię :((
Pozdrawiam Was

Góra Góra

31 gru 2011, o 20:18

domownik

Gabi57 napisał(a):
Pytasz o terminy,sama nie wiem co mam zdecydować...
Konsultuję ew.operację z innymi lekarzami (dodatkowe schorzenia) i zdania są podzielone.
80% z nich twierdzi,że w moim wieku jest to zbyt ryzykowne.
Nie jestem też w najlepszej kondycji psychicznej z tego i innych powodów.
Pozdrawiam G.

Ja tez mialam podobne problemy. Bylam na paru konsultacjach przed podjęciem ostateczej decyzji. Wiek powoduje to że lekarzom ciezej sie operuje i istnieje mozliwosc dodatkowych komplikacji więc nie sa zbyt chetni do przeprowadzania takich operacji. Jednak okazuje sie, ze jest to mozliwe. Ja bylam zdeterminowana, poniewaz psychika mi siadla i wiedzialam ze to jedyna sluszna decyzja. W innym przypadku meczylabym sie juz do konca zycia i co jakis czas wracalby problem niepodjetej decyzji. Faktem jest, ze to jedna z najciezszych decyzji zyciowych. W moim wypadku okazala sie sluszna, choc przezylam wszystko bardzo ciezko. Dodatkowe schorzenia rowniez powodowaly dodatkowy strach, wiec rozumiem Cie doskonale i przypominasz mi ile łez wypłakałam. Wszystko poszło jednak dobrze i cierpienie nie poszło na marne. Zdaję sobie sprawę, że nigdy juz nie będzie idealnie, ale psychicznie jestem silniejsza i bardziej odważna w stosunku do ludzi. Poznałam ludzi, którzy borykają się z takimi samymi problemami i wiem, że można życ lepiej.
Pozdrawiam i zycze do siego roku :)

Góra Góra

2 lut 2012, o 14:59

domownik

No i stało się...podjęłam decyzję o rezygnacji z operacji.
W poniedziałek dzwonił do mnie dr Kłapeć rozmowa dot.
potwierdzenia terminu operacji.
Zrezygnowałam bo:
- w moim wieku jest to trudny zabieg,
- bo może być wiele powikłań,
- bo inni specjaliści mi odradzali,
- bo teraz chodzę.
Bo..................

Góra Góra

2 lut 2012, o 18:49

domownik

Gabi57

Jak się z tym czujesz ?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

2 lut 2012, o 19:29

domownik

Gabi57 napisał(a):
No i stało się...podjęłam decyzję o rezygnacji z operacji.
W poniedziałek dzwonił do mnie dr Kłapeć rozmowa dot.
potwierdzenia terminu operacji.
Zrezygnowałam bo:
- w moim wieku jest to trudny zabieg,
- bo może być wiele powikłań,
- bo inni specjaliści mi odradzali,
- bo teraz chodzę.
Bo..................

:) Gabi,ja też jestem w podobnym wieku co Ty i nie dziwię się Twojej decyzji.W końcu jak obserwuję ludzi i słyszę jakie mają problemy,to powiem Ci ,że ja od urodzenia z wadą kręgosłupa ,takich nie mam.A po operacji nikt nie zagwarantuje,że dolegliwości nie będzie.Pozostaje nam pokochać siebie i tyle.Pozdrawiam .

Góra Góra

2 lut 2012, o 19:32

domownik

A "skoliotyk"Zdzisław,to coś mi się zdaje,że się zawieruszył.

Góra Góra

2 lut 2012, o 23:50

domownik

Na waszym miejscu podjęłabym ryzyko operacji. A zwłaszcza operacji prowadzonej u doktora Kłapcia. U niego nie ma czegoś takiego jak powikłania. Ale to Wasza decyzja.

Góra Góra

4 lut 2012, o 13:51

domownik

zozolek

Nie patrz na wszystkich przez pryzmat swojego przypadku. Skoro Gabi rezygnuje to ma na pewno solidne podstawy żeby to zrobić i to jej osobista decyzja.
Co do powikłań to Era pisała już coś na ten temat i wcale nie jest jak Ci się wydaje, bo lekarz o którym mówisz sam opowiadał jej o powikłaniach, z którymi miał do czynienia przy operacjach które wykonywał.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

4 lut 2012, o 17:46

domownik

bik_25 napisał(a):
zozolek

Nie patrz na wszystkich przez pryzmat swojego przypadku. Skoro Gabi rezygnuje to ma na pewno solidne podstawy żeby to zrobić i to jej osobista decyzja.
Co do powikłań to Era pisała już coś na ten temat i wcale nie jest jak Ci się wydaje, bo lekarz o którym mówisz sam opowiadał jej o powikłaniach, z którymi miał do czynienia przy operacjach które wykonywał.

biku, nie przekrecaj mojej wypowiedzi, klapec mi nie opowiadal o powiklaniach. gdy bylam na rehabilitacji w lublinie miala tam akurat operacje jedna dziewczyna u ktorej doszlo do krwotoku do opłucnej, na korytarzu przy sali dziewczyny zrobilo sie male zamieszanie i lekarz powiedzial, ze to drugi taki przypadek (krwotoku) jaki mu sie do tej pory zdarzyl.

aczkolwiek twierdzenie "U niego nie ma czegoś takiego jak powikłania" jest z deka smieszne. Klapec to tylko czlowiek, swietny specjalista ale TYLKO czlowiek i to, ze 1500 razy nic powaznego mu sie nie przytafilo nie oznacza, ze 1501 pacjentowi rowniez sie nie przytafi. Na przebieg i efekt operacji wplyw ma wiele czynnikow, nie tylko umiejetnosc i doswiadczenie lekarza. Nie ma czegos takiego jak 100% brak ryzyka, nawet operujac wyrostek mozna zejsc na stole. Ryzyko, chocby niewielkie istnieje ZAWSZE.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]