» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Skolioza w późniejszym wieku

Zaloguj | Zarejestruj

10 lip 2011, o 18:19

domownik

scoliotyk napisał(a):
Witam wszystkich. Przeprasam że trochę zaniedbałem zajrzeć tutaj i napisać chociarz parę słów . U mnie nic ciekawego . Czekam cierpliwie na ten listopad tego roku . Bo w tym miesiącu wyznaczył mi dr.Kłapeć termin operacji . No wiadomo termin się może zmienić. A samopoczucie mam fatalne przede wszystkim oddech szybciej nie mogę chodzić bo się meczę. Ciekawi mnie czy Wy macie te same problemy z oddechem i czy nie były z tego powodu przeciw wskazania do wykonania operacji . Bo moi lekarze u których się leczę mówią mi że z taką spirometrią to nikt takiej poważnej operacji nie zrobi co oczywiście takim stwierdzeniem dobijają mnie . twierdzą też że serce przy takiej skoliozie ma ciężkie warunki pracy i to też może być przeszkodą żeby robić taki zabieg. W kwietniu byłem w Lublinie na ul. Jaczewskiego na tomografie i oglądam te zdjęcia i myśle .Skolioza duża może może faktycznie nic nie można zrobić . I w mojej głowie robi się zamęt . A propo zdjęć . W sierpniu zeszłego roku będąc na wizycie u Pana dr. Kłapecia , doktor powiedział gdy zrobię zdjęcia w szpitalu na Jaczewskiego, co zrobiłem w kwietniu tego roku. To mam zadzwonić na otrzymany nr 081 88 44 184 (sekretariat) i powiedzeć że zdjęcia już są i on wtedy sciągnie je sobie na komputer . Chciałem to zrobić ale niestety nikt się nie zgłasza a jak się zgłosi to okazuje się że to mieszkanie prywatne. Prosiłbym drogich koleżanek i kolegów . Czy ktoś też załatwiał w ten sposób dostarczenie zdjęć. Ja może mam niewłaściwy numer. Pozdrawiam wszystkich Zdzisław

moja kolezanka niedawno robila TK na jaczewskiego, ktora rowniez zlecil jej klapec i po prostu po jej wykonaniu zadzwonila na jego numer na slowackiego z informacja, ze TK jest juz gotowa, wiec zrob tak samo. zadzwon na numer jego gabinetu.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

11 lip 2011, o 15:14

świeżak

Byłam kilkakrotnie w ośrodkach rehabilitacyjnych, miałam też rehabilitację u nas na miejscu - niestety nic to nie dawało. Skolioza pogłębiała się i jak wiem będzie dalej się pogłębiać. Cała nadzieja moja u doktora Kłapcia, który dał mi szansę.

Góra Góra

11 lip 2011, o 21:50

domownik

zorka25 napisał(a):
Ja też mam bardzo duże problemy z oddychaniem. W badaniu spirometrem miałam ok. 30% wydolności.Skutkiem tego jest to, że nawet gdy idę wolnym krokiem to dostaję zadyszki. Męczę się nawet przy ubieraniu czy też wykonywaniu innych czynności. Byłam u doktora Kłapcia i mimo mojego wieku (55l at) i dużej skoliozy (doktor nawet nie mierzył tylko powiedział, że ok. 180 stopni). Dał mi nadzieję, jednak powiedział, że może tak się zdarzyć, że nie będzie mógł mi nic pomóc jak mnie otworzy - gdyż nie będzie jak doczepić implantów. Wyznaczył mi operację na sierpień 2012 roku a ja już nie mogę się doczekać. Boję się ale jednocześnie tego bardzo chcę. Jeśli nic nie zrobię to za kilka lat czeka mnie prawdopodobnie respirator albo się uduszę. Mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie i uzyskam pomoc w co bardzo wierzę. Chciałabym ponadto podziękować wszystkim za to forum. Gdyby nie to, to nigdy bym się nie dowiedziała o możliwości pomocy, nigdy bym się nie dowiedziała o doktorze Kłapciu. Żaden z lekarzy, z którymi miałam do czynienia do tej nie dał mi żadnej szansy, a wręcz mówili, że na wszystko jest już za późno.

Szansa operacji dla nas "starszych" jest bardzo duża nadzieją. Kiedy szukałam dla siebie pomocy żaden lekarz nie dawał mi nadziei, wszyscy odradzali operacje z powodu zbyt dużych komplikacji w starszym wieku. Czasem miałam wrażenie, ze łatwiej im było skupic się na młodszych przypadkach i pozbyc sie takiej komplikacji jakim jest wiek. Zdaję sobie sprawe, że w wieku starszym jest jednak większe ryzyko, ale pamiętam dzień w którym zapisałam się na operację. Byłam okropnie wystraszona i bardzo szczesliwa. Nie żałuję. Mam 38 lat i czekam jeszcze na resekcję. Myślę więc , że rozumiem co czujesz. Mozliwosc pomocy jest wielką ulgą.
Pozdrawiam.

Góra Góra

17 sie 2011, o 15:44

świeżak

Witam :) Ja mam 22 lata i też chciałabym się zdecydować na operację. Mam tylko pytanie. Czy czas oczekiwania przez państwa na operację wynika z tego, że jest ona refundowana przez NFZ? Czy prywatnie też się tak długo czeka?

Góra Góra

17 sie 2011, o 21:41

domownik

Mini napisał(a):
Witam :) Ja mam 22 lata i też chciałabym się zdecydować na operację. Mam tylko pytanie. Czy czas oczekiwania przez państwa na operację wynika z tego, że jest ona refundowana przez NFZ? Czy prywatnie też się tak długo czeka?

Dr Kłapeć który przeprowadzał operacje w moim przypadku - operacje przeprowadza tylko na NFZ. Czas oczekiwania jest uzalezniony od przypadku, aczkolwiek faktem jest, ze swoje trzeba odczekac. Jesli chodzi o prywatne operacje - terminy sa świetne, ale niestety trzeba słono za nie płacić. Ja na pierwszą operację na NFZ czekałam poł roku. W tej chwili czas oczekiwania na stabilizacje się nieco wydłużył, a na resekcje bardzooo ;(

Góra Góra

18 sie 2011, o 22:34

świeżak

O kurcze :( A jakie to są koszta (łącznie i operacji skoliozy i resekcji?) Szkoda, bo z tego co czytam to dr Kłapeć ma tutaj najlepsze opinie...więc już się tak na niego nastawiłam. A nie orientujesz się może kto z prywatnych lekarzy cieszy się też podobnie dobrą opinią. Troszkę przejrzałam to forum ale wszędzie jedyne nazwisko jakie mi wpadało w oczy to właśnie dr Kłapeć.

Góra Góra

29 sie 2011, o 21:05

domownik

Czy ktoś na tym forum miał robioną resekcję przez innego lekarza niż B.Kłapeć? Proszę o opinie.

Góra Góra

30 sie 2011, o 13:07

domownik

Ja miałam z Zakopanem resekcje robioną przez dr Lipik.

Góra Góra

30 sie 2011, o 16:28

domownik

I jakie rezultaty? Kiedy miałas te resekcję?

Góra Góra

30 sie 2011, o 17:24

domownik

Zbieg miałam 18 lipca. Efekt nie jest rewelacyjny ale to dlatego że miałam duże skrzywienie i więcej żeber nie dało się wyciąć bo kręgosłup już tam był a miałam 7 cm garba. Zmiana jest, mała ale jest. Ale podczas pobytu poznałam dziewczynę która miała resekcje parę lat temu. U niej zmiana była OGROMNA, tak ona mówi, miała bardzo dużego garba a teraz praktycznie nie ma wogóle! Ona była moją nadzieją że może u mnie też tak będzie ale wyszło inaczej no ale to wiadomo z jakiego powodu..

Góra Góra

30 sie 2011, o 19:34

domownik

Mini napisał(a):
O kurcze :( A jakie to są koszta (łącznie i operacji skoliozy i resekcji?) Szkoda, bo z tego co czytam to dr Kłapeć ma tutaj najlepsze opinie...więc już się tak na niego nastawiłam. A nie orientujesz się może kto z prywatnych lekarzy cieszy się też podobnie dobrą opinią. Troszkę przejrzałam to forum ale wszędzie jedyne nazwisko jakie mi wpadało w oczy to właśnie dr Kłapeć.

Jak szukałam dla siebie pomocy - prywatnie byłam u Michalskiego w Warszawie. Wiem, ze z pewnoscią wykonuje prywatnie zabiegi. Ceny ma niestety kosmiczne. Pierwsza wizyta 500 zł, kolejne 300 zl. ( tak było parę lat temu) . Za moje operacje - miały byc dwa etapy - chciał bagatela 95.000 zł. Zrezygnowałam.
Byłam tez u Kołtowskiego we Wrocławiu. Ma dobre opinie, lecz niechętnie robi starszych pacjentów.
Poczytaj troche w starszych wpisach - powinnas znaleźć wiecej inf.

Góra Góra

31 sie 2011, o 11:24

domownik

mi operację robił dr Kołtowski. Miałam wtedy 31 lat. fakt, odniosłam wrażenie, że robi to trochę niechętnie ale wcale mnie to nie dziwi bo wiadomo, że operacje skoliozy u osób starszych są trudniejsze. jak powiedziałam, że jestem pewna na 100%, że chce mieć tą operację to później już było ok. nawet przed samą operacją mnie pocieszał, żebym się nie martwiła, że wszystko będzie w poprządku.

z tego co mówiły pielęgniarki operację przeprowadził z powodzeniem u kobietki po 40.

Góra Góra

31 sie 2011, o 15:28

domownik

ika napisał(a):
Byłam tez u Kołtowskiego we Wrocławiu. Ma dobre opinie, lecz niechętnie robi starszych pacjentów.

Mam 37 lat i w ogóle nie było problemu z zakwalifikowaniem się do operacji u doktora Kołtowskiego. Nie zniechęcał mnie, ani nie namawiał. Właściwie decyzję podjęłam sama, jednak doktor Kołtowski nie robił żadnych utrudnień.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

31 sie 2011, o 17:54

domownik

moi czy Ty już jesteś po resekcji? ja właśnie jade do doktora w poniedziałek w tej sprawie ale jeśli miałaś już robioną to mam do Ciebie "tysiące" pytań :)

Góra Góra

31 sie 2011, o 18:32

domownik

Nie, ja jestem dopiero przed operacją skoliozy. Z tego co wiem, w Trzebnicy nie wykonuje się resekcji. Ale mogę się mylić.

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]