Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Czym i jakie są implanty?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

15 maja 2007, o 20:41

świeżak

Witajcie, chciałam zasięgnąc waszych opinii i informacji na temat implantów. Jakie sa ich rodzaje? ile one was kosztowały? Za moja operację rodzice musieli zapłacić 14000 zł, byłam operowana w szpitalu dziecięcym (w latach2002-2004) publicznym. Po mojej smierci mają mi je wyjąć. Ja wiem o nich tyle, że produkują je we Francji i że przewodzą sygnały nerwowe? Są dosyć elastyczne i "wygodne" Miałam do wyboru jeszcze implanty polskiej produkcji ale one rdzewieją-te sa bezpłatne. Jakie wy macie implanty? czy równiez musieliście zapłacić? Zawsze uważałam że to okrutne, że życie zostaje w ten sposób wycenione. To kwestia rzeczywiście implantów czy może szpitala?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

15 maja 2007, o 21:05

domownik

To kwestia chorego szpitala.

Implanty muszą być ze stali nierdzewnej. Jeśli rdzewieją i ma się kłopoty ze zdrowiem, to zgłasza się sprawę (lekarza, który wstawił zły implant lub szpital) do sądu i żyje z odszkodowań. Znam kilka takich przypadków. Nie jest to za wesołe.

Góra Góra

16 maja 2007, o 16:08

domownik

Moje implanty kosztowały ok. 17 tysięcy. Są ze stali chromowanej, francuskie albo z Anglii. Miałam wstawiane w 2000 roku. Tak już jest, że dostaje się darmowe implanty ,,zwyczajne" i takie do których się dopaca i są to takie ,,z górniej półki".

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 maja 2007, o 16:21

domownik

Puenta, jeśli zgadzasz się bylejakość albo wydawanie ciężkich pieniędzy... To jeszcze nie znaczy, że "tak jest". Co najwyżej bywa.

Nie pojmuję jak można zmuszać ludzi do płacenia za implanty albo wszczepiać im badziwie, tym bardziej jak się im to do końca życia zostawia.

Góra Góra

16 maja 2007, o 16:50

domownik

Taka jest już polska służba zdrowia. Za granicą pewnie jest inaczej, ale Polska musi być chora i tak robić

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 maja 2007, o 16:58

domownik

Nie pisz bzur, dobrze? No chyba że piszesz za siebie i sama też się starasz by w Polsce było źle.

Ja wiem, że wśród polskich szpitali są nie tylko dobre, ale i złe, że wśród lekarzy są nie tylko ucziwi ale również łapówkarze oraz że wśród pacjentów podobnie jak z lekarzami: niektórzy są ucziciwi a inni uczestniczą w łapownictwie i innych kradzieżach by potem chwalić efekty swojej pracy zwalając winę z siebie na całe państwo.

Boli mnie, że ludzie sami sobie szkodzą i obwiniają za to innych, np. państwo (jakby go wogóle nie współtworzyli).

Ostatnio edytowano 16 maja 2007, o 17:34 przez magrru, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

16 maja 2007, o 17:05

domownik

Jakbyś chciała wiedzieć, to przymiotnik polska (np. w zdaniu: polska służba zdrowia) pisze się małą literą. Chyba, że od niedawna przymiotniki piszę się dużą literą. A poza tym to nie wiem w jaki sposób psuję państwo. Może mi powiesz?? Bedę wdzięczna

P. S. Możesz napisać to samo tylko na spokojnie, zamiast z takimi nerwami. Bo nerwy tu nic nie dadzą

Ostatnio edytowano 16 maja 2007, o 17:35 przez Puenta, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 maja 2007, o 17:37

domownik

Ja w gimnazjum?? Dawno skończyłam. Poza tym możesz pisać bez nerwów, to lepiej będzie. Jak tak piszesz, to tylko innych denerwujesz.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 maja 2007, o 17:43

domownik

Wracając do tematu... Ja mam implanty ze stali nierdzewnej, nic za nie nie płaciłam i wszystko z nimi w porządku.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

16 maja 2007, o 19:28

świeżak

Poruszyłam ten temat, bo do dziś nie umiem pogodzić się z faktem że za wyleczenie lub polepszenie stanu zdrowia, życia trzeba płacić takie sumy, bo wielu osób na to nie stać. Do tej pory nie wiedziałam, że w innych szpitalach nie trzeba płacić, ale uważam że tak nie powinno i nie może być. Na to muszą być jakieś przepisy, przecież większość z tych operacji mają dzieci(10-17lat) stawianie przed nimi i ich rodzinami wybór między implantami złej a porządnej i drogiej jakości jest nie tylko nieetyczne, okrutne ale i niedopuszczalne. Przecież to zwyczajny handel ludzkim zdrowiem. Tak nie powinno być, dłużej w takim ukłądzie nie powinno być.

Góra Góra

16 maja 2007, o 21:37

domownik

Mia, teraz pozostaje informowaniu ludzi, że są też porządne szpitale.

Góra Góra

17 maja 2007, o 16:07

świeżak

A co zrobić z tymi szpitalami, które nie są porządne? zdzierżyć nie mogę, że ludzie w taki sposób postepują:( Mam nadzieję, że jednak jest co raz mniej takich strasznych sytuacji.

Góra Góra

17 maja 2007, o 16:50

domownik

Ja za swoje implanty nie będę musiała dopłacac :)

Góra Góra

23 maja 2007, o 21:22

domownik

Co do rodzajów implantów to ja będę miała wszczepione tytanowe...

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

23 maja 2007, o 22:43

domownik

Mi zawsze mówili, że implanty są albo z tytanu albo z platyny. Nie słyszałam nigdy, żeby można by było użyć czegoś innego.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]