skolios.pl
http://skolios.pl/

Skolioza a wpływ na postawę
http://skolios.pl/viewtopic.php?f=2&t=4005
Strona 1 z 1

Autor:  Anonimowa 69 [ 1 lis 2017, o 15:49 ]
Tytuł:  Skolioza a wpływ na postawę

Chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ ma na skolioze prawostronna lędźwiowa na to ze mam problemy z postawa a mianowicie garbie się bardzo i mam okrągłe plecy przez to Pozatym głowę wysunięta do przodu i łopatki nierówne i pytanie czy to przez te skolioze czy przez przybieranie złej postawy na codzień i słabe mięśnie ,fajnie jak by to ktoś wytłumaczył

Autor:  Federacja-Rehab [ 23 lis 2017, o 17:34 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Skolioza jest chorobą układową czyli ma wpływ na ustawienie całego ciała. Może wpływać na złą postawę, ale nie jest to tylko wina skoliozy, że się "garbisz". Słabe mięśnie, złe nawyki, nieprawidłowa postawa na co dzień to również wpływa na ustawienie kręgosłupa i głowy (wystającą do przodu). Pocieszenie, że dużo łatwiej o poprawę sylwetki w płaszczyźnie strzałkowej (przód tył) niż przy rotacjach i wygięciu bocznym.
Natomiast jeśli chodzi o nierówne łopatki, może być to spowodowane łukiem kompensacyjnym w odc piersiowym.

Autor:  Zniszczony [ 19 gru 2017, o 13:38 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Np ja muszę korygować lewe biodro, bo mi ucieka z lekka :) Śmiesznie chodzę, to po Tacie mam, też śmiesznie chodzi :DD Chyba tez ma skoliozę, ale po nim nie widać :) Moja postawa się z lekka poprawiła, staram się chodzić prosto i często się to udaje. Zakupiłbym gorset do prostego trzymania się, w którym mogę też swobodnie ćwiczyć :) Ktoś by mi taki polecił ? Żeby też nie wiadomo ile kosztować :P

Autor:  atp-fed [ 3 sty 2018, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Witaj. Tak skolioza ma wpływ na postawę oraz na narządy wewnętrzne . Należy ją leczyć . Ja moją córkę wyleczyłam z dużej skoliozy metodą FED .

Pozdrawiam
Anna

Autor:  C25 [ 4 sty 2018, o 18:15 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Ja pozwolę sobie zacytować fragment publikacji słynnego chirurga ortopedy Dr Andrzeja Nowakowskiego z Poznania pt" Skolioza. Skrzywienie kręgosłupa można leczyć"

cyt" Jak dotychczas nie wyjaśniono przyczyny skoliozy u większości chorych i dlatego nazywa się ją idiopatyczą. Należy jasno powiedzieć, że warunki, w jakich dziecko jest wychowywane nie mają wpływu na jej powstawanie, nie jest też ona skutkiem złej postawy lub niewłaściwych nawyków jedzenia i siedzenia, nie ma też związku z innymi problemami, na które nie zwrócili uwagi rodzice. Jeden z autorytetów i znawców problemu stwierdził kiedyś żartem, że skolioza jest raczej wynikiem nudnych lekcji, niż niewłaściwego siedzenia w niewygodnych ławkach"

i dalej

cyt. " Dziecko ze skoliozą może przechylać się znacznie w jedną stronę, jednak nie powinno się mylić skoliozy z wadą postawy, którą można łatwo skorygować w pozycji wyprostowanej. Jeżeli więc dziecko stara się stać tak prosto jak to jest tylko możliwe, a jego plecy nadal nie są proste, to wówczas mówimy o bocznym skrzywieniu kręgosłupa, czyli skoliozie"

oraz

cyt. "Należy podkreślić, że same ćwiczenia, masaże lub innego rodzaju terapia nie mają wpływu na poprawę postępującego skrzywienia".

Autor:  Sandra983 [ 28 kwi 2018, o 20:21 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Wszystko zależy od tego, jak poważne jest schorzenie. Niestety najczęściej skolioza na postawę wpływa. Nawet jeśli wpływ nie jest duży, skolioza wymaga leczenia. Jeśli chodzi o narządy wewnętrzne, nie zawsze taki wpływ jest groźny, jednak przy pogłębianiu się schorzenia może ulec to zmianie.

Autor:  skoliozabeznoza [ 1 maja 2018, o 08:08 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Dziwne pytanie, czy skolioza na postawę wpływa... Oczywiście, że postawa jest inna przy skoliozie a przy prostym kręgosłupie.

Mimo wszystko nie wierzę w doniesienia, jakoby przyjmowane przez dzieciaki pozycje przy np. komputerze nie miały żadnego wpływu... Porównanie przesadne, ale to jak mówić, że jak się będzie wiązało Chince stopy, to nie powstanie słynne kopyto a na stopie nie zrobi to żadnego wrażenia.
Jak dziecko będzie spędzało doby przy komputerze (często w krzywej pozycji), to to może wpłynąć na postawę. Może, nie musi. Nie mydlmy sobie oczu, że nie, że to takie bez znaczenia. Człowiek jest stworzony do ruchu nikomu nie pomaga ciągłe siedzenie. Organizmy dzieci dopiero się kształtują i należy dbać o ich postawę - choćby profilaktycznie, choćby, by potem nie zachodzić w głowę, "a może to od tego ślęczenia przy komputerze...?"

Autor:  rafii25 [ 31 maja 2018, o 09:05 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Skolioza pustoszy organizmm straszliwie.Wszędzie są duże przeciążenie. Jeśli jeszcze ktoś taki ma nadwagę to problemy gotowe. Bóle stopy, bóle kolana,bóle żebra, bóle barku i dochodzą przepukliny. Ciało żeby było zdrowe musi być wszystko stabilne. Żadnych rotacji, miednica prosta.

Autor:  asiaa272 [ 8 cze 2018, o 20:04 ]
Tytuł:  Re: Skolioza a wpływ na postawę

Czy idzie naprawić miednicę? Ja mam skręconą i skoliozę. Nie wiem gdzie szukać już pomocy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/