Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza u 17-latka - pytania odnośnie planu działania

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

2 cze 2017, o 20:27

świeżak

Cześć... Oczywiście kolejny raz potrzebuję pomocy. Byłem na instruktażu odnośnie korekcji wad postaw i to był jakiś pic na wodę. Ćwiczenia takie same dla wszystkich wad. Co mnie nakłoniło, żeby tam iść? Pewnie świadomość, że zajęcia prowadzone są w najlepszym łódzkim szpitalu dziecięcym i że fizjoterapeuci pracują metodą PNF. Może i pracują, ale na pewno nie z pacjentami, których leczą państwowo. Byłem dziesięć razy i nie zamierzam wykonywać pokazanych mi ćwiczeń. Uważam to za stratę czasu, fizjoterapeuci nawet nie spojrzeli na moje skierowanie, żeby dowiedzieć się, co mi jest. Jednego z nich zapytałem o to, czy przyjmuje prywatnie, bo tak trochę ta skolioza mi przeszkadza. Stwierdził, że on prywatnie to przyjmuje tylko malutkie dzieci, ale ma kolegę, który zajmuje się metodą FITS i on jest bardzo dobry. Co sądzicie o tej metodzie? Jest ona skuteczna? Czy pomoże mi ten chory kręgosłup wyprostować? Czytałem trochę na forum o tej metodzie, ale znalazłem niewiele informacji. Już nawet nie chodzi mi o samo skrzywienie, tylko o konsekwencje. Nie chcę mieć lewego wcięcia w talii większego, lewej łopatki wystającej, lewego żebra bardziej wystającego. :D Może rzeczywiście strasznie przesadzam i to jest prawie niewidoczne, ale ja to widzę. Ciągle mam wrażenie, że mój brzuch skręca w prawą stronę i pępek jest po prawej stronie. Możliwe, że to nie jest tylko wrażenie... Czytałem trochę o tej metodzie FITS i ona podobno nauczy mnie prawidłowej postawy i prawidłowego chodzenia, ale czy zlikwiduje te moje mankamenty? Dodam, że jeszcze mam plecy okrągłe (strasznie się garbię i chciałbym się tego pozbyć), plecy wklęsłe i trochę lejkowatą klatkę, niby tragedii nie ma, ale ja tragedię widzę. Czy w wieku 17 lat da się to jeszcze wyleczyć? :) Proszę was, abyście mi coś doradzili i zobaczyli tego polecanego fizjoterapeutę:

https://www.znanylekarz.pl/przemyslaw-k ... peuta/lodz

http://santemed.pl/

Czy w ogóle warto do niego iść? Wydaje mi się, że jest on godny zaufania, ale co ja tam wiem. W Łodzi ciężko znaleźć lepszego. Podobno nawet obliczyłby mi kąt skrzywienia (oczywiście ortopeda i rehabilitant tego nie potrafią zrobić), tylko musiałbym do niego pójść ze świeżymi prześwietleniami. Mam kolejne pytanie: prześwietlenia czego konkretnie powinienem zrobić? Wiem, że kręgosłupa, ale dokładnie których części? Co zrobić, aby nie pójść do fizjoterapeuty z pustymi rękami? Jakie prześwietlenia są niezbędne, aby odczytać te moje wszystkie wady postawy? Jak pokazywałem w tym wątku: viewtopic.php?t=3720&p=35544 prześwietlenie, to otrzymałem odpowiedź, że prześwietlenie to nie obejmuje całej części kręgosłupa. W takim razie co powiedzieć pediatrze, aby dała mi skierowanie na prześwietlenie potrzebne do stwierdzenia moich wad? Poza tym lekarz rehabilitacji powiedziała, że jak mam 17 lat, to prześwietlenie powinienem robić raz na rok, bo raz na pół roku prześwietlenia robią tylko dzieci w fazie intensywnego wzrostu... To prawda? Przecież to jest bez sensu... Poza tym stwierdziła, że nie może wypisać mi skierowania na prześwietlenie i że lekarz rodzinny ma do tego prawo. Prześwietlenie to z mojego wątku robiłem we wrześniu, teraz jest czerwiec, mam czekać znowu do września? Przecież chcę zacząć działać jak najszybciej...

Liczę na to, że odpowiecie na moje pytania oraz rozwiejecie moje wątpliwości. :D

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]