Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Kregosłup

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

5 gru 2016, o 23:06

domownik

Czy taką kifozę operować? Niektórzy lekarze mówią, ze to jest 50/60 st. a niektórzy,ze 85, jak myślicie? Czy rehabilitacja moze coś pomóc?

Załączniki:
kregosłup.jpg

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

5 gru 2016, o 23:17

domownik

Przecież tutaj na forum nikt Ci nie powie ile masz stopni-takie rzeczy powie lekarz. Tak samo tutaj na forum nikt Ci nie powie ,,idź na operację" albo ,,nie idź na operację", bo to Twoja decyzja. Co najwyżej można powiedzieć, że jak nie wiesz co robic, to idź do kolejnego lekarza. Jak ktoś Ci powie ,,idź na operację", a będzie coś nie tak, to będziesz sie czepiał wszystkich dookoła, że ktoś Ci kazał iść na operację, a bez operacji może byłoby lepiej. A z drugiej strony jak ktoś powie ,,nie idź na operację", a za kilka lat np. pojawia sie bóle, to później będziesz miał pretensje do wszystkich, że może po operacji nie miałbyś bólu i poczułbys sie lepiej, a ludzie odradzili operację i że to wina innych ludzi. Co najwyżej można powiedzieć, żebyś poszedł do innego ortopedy, weź ze sobą badania i poproś o poradę

Góra Góra

5 gru 2016, o 23:29

domownik

Rozumiem, ja sam nie wiem co robić, kazdy lekarz mówi co innego, wiele lekarzy mówili mi ze po operacji jest tragedia, lepiej cwiczenia i FED a z 2 strony mnie boli kalatka piersiowa i kregosłup. Na dodatek mowią, ze po operacji nie wiadomo czy przejdzie a już będą. I ja sam się tego boje i ani ja ani lekarze a byłem u 20 w całej Polsce nie wiedzą co robić, wiec doradzam się innych, bo lekarze czasem nie radzą tak dobrze jak osoby, które mają podobne problemy :)

Góra Góra

6 gru 2016, o 21:35

domownik

Naprawdę byłeś u 20 lekarzy? Musisz znaleźć lekarza do którego będziesz miał zaufanie. Mi tez każdy lekarz mówił inną ilość stopni, "najwyższą oceną" było 75 stopni a wydaje mi się że moje zdjęcie wygląda gorzej niż Twoje. To chyba nie jest aż tak istotne, liczy się jak to wygląda na żywo, jak Ty się czujesz i czy bolą Cię plecy. Ja się zapisałam na operację.

Góra Góra

7 gru 2016, o 20:46

domownik

aga_1010 napisał(a):
Naprawdę byłeś u 20 lekarzy? Musisz znaleźć lekarza do którego będziesz miał zaufanie. Mi tez każdy lekarz mówił inną ilość stopni, "najwyższą oceną" było 75 stopni a wydaje mi się że moje zdjęcie wygląda gorzej niż Twoje. To chyba nie jest aż tak istotne, liczy się jak to wygląda na żywo, jak Ty się czujesz i czy bolą Cię plecy. Ja się zapisałam na operację.

Tak, bo w moim mieście odsyłali mnie jeden do 2. W zakop. powiedział, zebym zrobił teraz bo jak kogoś poznam to zapomnę, a w wawie rehabilitacja i opowidanie jakie są konsekwencje po operacji negatywne. Wiec wszyscy wybili mnie z jakiegokowiek myślenia, bo jednak zrób operację, bo pozniej zapomnisz srednio mnie motywuja a pozniej dostanie w łeb kilka razy o czarnych wizjach operacji. Ale myśle ze ja wpadłem w schizę przez to i dlatego 20 zaliczyłem.

Góra Góra

8 gru 2016, o 20:22

domownik

Ogólnie to dobry pomysł żeby skonsultować się z kilkoma lekarzami ale decyzję musisz podjąć sam. W którymś komentarzu pisałeś że masz 19 lat. To mało :) masz całe życie przed sobą i mnóstwo czasu żeby zdecydować się na operację chociaż musisz pamiętać że skrzywienie w dorosłym życiu nadal może się pogłębiać.

Góra Góra

11 gru 2016, o 23:23

domownik

upupup

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]