Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - do fizkom

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

1 gru 2016, o 09:49

domownik

Mam takie pytanie szczególnie do Pana gdyż pan bardzo dobrze się orientuje.

Mam lekką skoliozę i ch. Scheuermanna. Od zawsze nurtował mnie problem taki, że mam lewą stronę klatki piersiowej i lewe żebro wysunięte lekko do przodu.
Byłem u fizjoterapeuty prywatnie i on twierdzi, oglądając mnie z każdej strony, że skoliozy praktycznie nie widzi. Nogi niby równe itp.
Twierdzi też, że lewa strona klatki piersiowej jest poprostu bardziej zbudowana niż ta prawa strona i ciągnie za sobą lewe żebro.
Czy takie coś jest możliwe aby lewa strona klatki bardziej rozbudowana powodowała też, że lewe żebro jest lekko wysunietę razem z tym mięśniem? bo jeśli tak to popracowałbym jakoś nad rozbudową prawej strony aby to wyrównać.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

2 gru 2016, o 19:22

domownik

nie wiem dokladnie mam tylko takie zdjecie podgladowe
https://zapodaj.net/311dd4d3613b6.jpg.html

Góra Góra

4 gru 2016, o 23:18

domownik

rafii25 napisał(a):
Czy takie coś jest możliwe aby lewa strona klatki bardziej rozbudowana powodowała też, że lewe żebro jest lekko wysunietę razem z tym mięśniem? bo jeśli tak to popracowałbym jakoś nad rozbudową prawej strony aby to wyrównać.

Możliwe są wszelkie warianty ukształtowania Twojej kl. piersiowej ale nie wszystko może być tłumaczone właśnie tym.

Pomyśl przez chwilę:
1. Jeśli lewa noga jest krótsza to dlatego, że druga jest za długa?
2. Jeśli lewy bark jest ustawiony niżej to dlatego że drugi jest za wysoko?
3. Co z odstająca łopatką? Czyżby druga była zbyt "przylegająca"?
Gdyby to co usłyszałeś od fizjoterapeuty było takie proste to popchnęłoby nas do takich błędnych wniosków jak powyżej .........

Aby móc ocenić przyczynę problemów w danej części ciała trzeba najpierw spojrzeć na nie jako całość. Wziąć pod uwagę to co widoczne na pierwszy rzut oka i zestawić z tym co znajduje się w jego wnętrzu. Tam również znajdują się mięśnie, które potrafią "skręcić" kl. piersiową w opisywany przez Ciebie sposób. Wiedza anatomiczna uwzględniająca ten fakt skieruje wtedy analizę Twojej przypadłości w zupełnie innym kierunku.

Wniosek: zanim rozpoczniesz żmudne ćwiczenia (moim zdaniem zresztą nieefektywne), poszukaj specjalisty, który uwzględni wszystkie elementy Twojego ciała a nie tylko określone jego fragmenty. Dzięki temu zwiększysz w zasadniczy sposób swoje szanse w korekcji problemu jaki opisujesz.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]