Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Wyrobienie mięśni po operacji

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

19 lis 2016, o 09:29

domownik

Witam. Czy możliwe jest byśmy m skoliotycy po operacjach mogli wyrobic sobie mięsnie, czy jesteśmy skazani na "sflaczalość do końca życia. Przepraszam za wyrażenie nie chcę nikogo urazic, po prostu nie wiem jak to ująć;) Tyle dziewczyn teraz ćwiczy i ich ciała bardzo się zmieniają, np jest większa puppa, jędrne uda a nie latające galaretki...
Nie mówię tu o ciężkich treningach. które obiciżą kregosłup, tz górną partię ciała. Bo na ładny brzuch to na pewno nie mamy szans, ale np nogi i tyłek, ręce chyba można ćwiczyć w jakiś sposób i nie chodzi mi tu o ćwiczenia z fizjoteraputą;)
Oczywiście wiem,że do 2 lat po operacji trzeba uważać, ale co jeśli po tych 2 latach zajdę w ciążę, wiadomo tyje sie, i jak mam to potem zrzucić.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

19 lis 2016, o 10:19

domownik

Po pewnym czasie można ćwiczyć czy zajść w ciążę. Mi lekarz mówił, że z ćwiczeniami trzsba odczekać rok od operacji, po roku zrobi się zdjęcie rtg kręgosłupa i jak wszystko będzie ok, jak wytworzy się blok kostny itp., to mogę ćwiczyć. Popytaj lekarza kiedy pozwoli Ci na ćwczenia itp. Ale osoby po operacji po pewnym czasie mogą ćwiczyć, tylko wiadomo-wszystko trzeba robic z umiarem

Góra Góra

19 lis 2016, o 12:05

domownik

ćwiczyć wiem, że można jednak mi nie chodzi o aktywnosć dla drowotośi tylko zeby wyrobić te mięśnie dietą połączną z ćwiczeniami, nie wiem do kogo się z tym udać może jakiś trener personalny-powinien wiedzieć coś na ten temat.
Chociaż w interernecieee też nie znalazłam nikogo po operacji nawet kilka lat ćwiczącego;/

Góra Góra

19 lis 2016, o 13:41

domownik

Poszłabym do ortopedy. Mysle, ze w takich sprawach nie ma sensu pytac tutaj, bo kazdy przypadek jest inny i ktos po operacji moze pozwolic sobie na wiecej, a ktos inny na mniej ;)

Góra Góra

19 lis 2016, o 13:42

domownik

Też nie chcę po operacji leżeć na tyłku, ooo nie! :) Ale to powie mi ortopeda, a potem ewentualnie właśnie pójdę z tym do trenera

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]