» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

31 paź 2016, o 18:09

świeżak

Hej. Za kilka miesięcy kończę 16 lat. Moja skolioza w maju wynosiła 28 stopni w odcinku piersiowym i 22 stopnie w lędźwiowym. Teraz pewnie tysiąc.
Leczę skolioze od prawie roku. Noszę gorset (to chyba jest typ Boston ale nie jestem do końca pewna) i ćwiczę regularnie, ale pomimo to mam wrażenie że skolioza się pogarsza. Z zewnątrz plecy wyglądają naprawdę super, tak przynajmniej mówią rodzice i rehabilitanci. Ale na rentgenie ( w maju) okazało się ze pogorszyło mi się o 3 i 2 stopnie (wcześniej miałam 25 st i 20). Niedlugo jadę na kolejny turnus rehabilitacyjny i strasznie boje się ze znowu mi się pogorszy....[advthumb]Kiedy skolioza przestanie postępować? Co jeszcze mogę zrobić żeby ją zatrzymać? [/advthumb]Myślę nad fedem ale nie wiem czy warto tym bardziej ze tam gdzie się leczę kosztuje on 6 tysięcy. (niby rehabilitantka mówi że fed moze mi coś dać bo jestem dość "sztywna" ale mówiła też na poczatku że bede mieć dużą poprawę więc w niczym jej już nie wierzę).
Zrobię wszystko żeby nie mieć operacji, która jest chyba największym koszmarem jaki moge sobie teraz wyobrazić...

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]