» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

29 paź 2016, o 09:14

domownik

Witam. Pytanie z innej troszkę beczki. Jak myślicie ile czasu max. przed operacją można zrobić tatuaż.Oczywiści nie na plecach;)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

29 paź 2016, o 13:01

domownik

Tatuaż można zrobić z 6-7 miesięcy przed operacją. Jak ten czas będzie krótszy, to lekarz może nie zrobic operacji. Ogólnie jest taka zasada, że jak od tatuażu do operacji trwa mniej niż pół roku, to lekarze nie operują, bo mozna złapać np. żółtaczkę czy inne choroby zakaźne. A na upartego podczas tatuażu można złapać nawet HIV. Nie wiem czy tak robią w szpitalu, gdzie Ty masz mieć operację, ale jak ja miałam niedawno operację, to nawet w ankiecie musiałam zaznaczać czy w ciągu ostatnich 6 miesięcy miałam przekłuwanie uszy, czy robiono tatuaże, czy byłam u kosmetyczki, czy robiono u mnie piercing itp. Taki HIV może wyjść w badaniu krwi dopiero po 3 miesiącach, niektóre choroby zakaźne wychodzą dopiero po 6 miesiącach itp., więc lekarze wolą odczekać, żeby mieć pewność, że pacjent nie ma chorób zakaźnych

Góra Góra

30 paź 2016, o 10:17

domownik

O kurcze myslalam ze do 2 mies przed opera ja wystarczy by sie zagoil, po operacji zanimsie zabiorę to trochę tez minie:/

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]