Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - zawód po operacji

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

20 wrz 2016, o 14:16

świeżak

Witam. Czy po operacji skoliozy z 92 stopni na 38 stopni mogłabym w przyszłości wykonywać zawód lekarza?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

20 wrz 2016, o 17:19

House
House

tak.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

20 wrz 2016, o 18:15

świeżak

A czy jakiejś specjalizacji nie będę mogła wykonywać?

Góra Góra

20 wrz 2016, o 19:21

domownik

Ja po operacji mam dożywotni zakaz dźwigania ciężarów wobec czego zawody gdzie się dźwiga odpadają. Może wtedy dojść nawet do złamania kręgosłupa, więc radzę nie słuchać osób które sugerują że taka osoba "użala się nad sobą" bo nie chce złamać sobie kręgosłupa dźwigając.

Niestety mnie spotkało ogromne rozczarowanie, kiedy wybierałam kierunek w jakim chciałam się kształcić po szkole średniej. Okazało się bowiem iż na wiele kierunków studiów obowiązkowa jest pełnosprawność fizyczna. Nie przypuszczałam że na takie kierunki jak np. aktorstwo itp. koniecznie trzeba być pełnosprawnym.

Warto sobie podzwonić do sekretariatów i poczytać w informatorach o warunkach zakwalifikowania się na dany kierunek studiów co do sprawności fizycznej. Można też iść do doradcy zawodowego.

A tyle się mówi w mediach i pisze, jak to kiedy człowiek boryka się z jakąś niepełnosprawnością ( w tym przypadku przypuszczam że będzie to dożywotni brak możliwość schylania się z uwagi na usztywnienie kręgosłupa po operacji, zwyrodnienia, i nie wykluczone że też problemy z sercem i płucami co przekłada się na ograniczoną zdolność wysiłkową), to tylko jest to jego "bariera psychologiczna".

Mnie pomimo iż miałam ogromną deformację wg. lekarzy, ortopedzi nigdy nie skierowali na badanie serca czy płuc, co biorąc pod uwagę iż problemy tych narządów są uznawane za powikłania deformacji kręgosłupa i klatki piersiowej, uważam za co najmniej dziwne. Takie badania powinny być obowiązkowe przy znacznych skoliozach. To tak jakby pójść do np. diabetologa a on zleciłby tylko pomiar cukru we krwi, nie interesując się innymi problemami-powikłaniami wynikłymi z cukrzycy.

Generalnie, ja uważam że każdy powinien zadbać o to aby jakiś lekarz zlecił badania na NFZ, albo jeśli ma się na to pieniądze wykonać je sobie samemu. Badania na wykrycie tachykardii to Holter EKG, a żeby zobaczyć jak wygląda serce ECHO z Dopplerem. Na wykrycie zaburzeń funkcji płuc to: spirometria,gazometria, bodypletyzmografia.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Góra Góra

30 paź 2016, o 13:00

domownik

blacksun0007 napisał(a):
A czy jakiejś specjalizacji nie będę mogła wykonywać?

może być ciężko ze specjalizacjami typowo chirurgicznymi typu kardiochirurgia, neurochirurgia itp., bo jednak operacje nieraz wymagają siły fizycznej, operacje potrafią trwać nawet 10 godzin i po prostu to może być zbyt obciążające fizycznie. Ale jak się idzie na specjalizacje typu neurologia, choroby wewnętrzne, pediatria itp., to jest trochę lżej. Ale zależy też w jakim stanie jesteś. Dodam, że jak moja siostra studiowała medycynę, to miała w grupie dziewczynę po operacji skoliozy i dziewczyna nawet chodziła na wf w trakcie studiów (a z tego co siostra mówiła, to ta dziewczyna była po operacji z dostępu tylnego i miała implant)

Góra Góra

14 lis 2016, o 08:55

świeżak

Najlepiej jakby orzekła o tym jakaś komisja, ale nie powinno być przeciwwskazań,

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]