Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza- pierwsze kroki

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

20 sie 2016, o 14:48

świeżak

Witam
Piszę jako nowa, u mojego 15 letniego syna stwierdzono właśnie skoliozę około 30 stopni, odcinek lędźwiowy. Otrzymaliśmy zalecenie gorsetu typu Boston. Lekarz podczas wizyty stwierdziła, że jakakolwiek rehabilitacja tylko pogorszy sprawę. Wyczytałam chyba już wszystko na tym forum, ale zdań i opinii jest wiele i już zgłupiałam. Nie mam żadnego doświadczenia z takim schorzeniem. Czytałam, że wiele osób jest rehabilitowanych więc mam wątpliwości co do wypowiedzi doktor. Nie wiem czy ślepo wierzyć lekarzowi czy konsultować się z innymi. Gorset ma robić dr. Bogucki, być może ktoś ma doświadczenie z tym lekarzem. Proszę o pomoc osoby doświadczone w tym temacie. Chciałabym wykorzystać wszystkie możliwości aby pomóc dziecku. Dodam, że jestem z Warszawy ale jakby co mogę jechać wszędzie.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

20 sie 2016, o 15:09

domownik

Ja znam tego lekarza od gorsetów-prawie 20 lat temu robił mi gorsety. Ortopedzi zazwyczaj odradzają rehabilitację, każą nosić gorset o tyle. Tylko trzeba pamiętać, że sam gorset moze zatrzymywać albo spowalniać chorobę, tylko co z tego jak ktoś chodzi w gorsecie np. 23 godziny na dobę? Czy bez ćwiczeń mięśnie itp. będą w odpowiednim stanie i w starszym wieku taka osoba będzie w dobrym stanie? Moim zdaniem warto poszukać jeszcze jakiejś dobrej poradni rehabilitacyjnej. Są przypadki gdzie po zastosowaniu dobrej rehabilitacji, przy odpowiednich ćwiczeniach skrzywienie będzie się zmniejszać. Oczywiście można zostać przy samym gorsecie. Ale z własnego doświadczenia wiem co ortopedzi mówią o ćwiczeniach. A z drugiej strony sama kojarzę przypadki gdzie po ćwiczeniach była poprawa. Dlatego radziłabym jeszcze skontaktować sie z poradnia rehabilitacyjną

Góra Góra

20 sie 2016, o 15:18

świeżak

Dziękuję za szybką odpowiedź tez brak jakiejkolwiek rehabilitacji wzbudza moją wątpliwość. Może ktoś już przetarł te szlaki i poleci dobrego fizjoterapia w tym zakresie.

Góra Góra

20 sie 2016, o 15:28

domownik

Może proszę spróbować tutaj: http://fimedica.pl/index.php/fizjoterapia/ tylko tutaj jest prywatna przychodnia

Góra Góra

20 sie 2016, o 20:00

domownik

[b]Bassia[/b],
Faktycznie, ile przypadkôw skoliozy tyle opinii. Trudno się w tym wszystkim połapać ..........

Chcąc podać dobry kontakt na terapeutę z Warszawy, muszę znać więcej szczegółów dot. Twojego syna. Zarówno tych z okresu Jego najwcześniejszego dzieciństwa jak i okresu biežącego.

Fizkom

Góra Góra

20 sie 2016, o 20:39

świeżak

Witam we wcześniejszych latach nie było problemów z postawą u syna. Miał nawet wykonywane badanie. 3 lata temu złamał rękę i od tamtej pory cały czas jesteśmy pod opieką poradni rehabilitacyjne ale jak czas pokazał beznadziejnej bo lekarz i rehabilitaNT nigdy nie widział nieprawidłowego w postawie. Syn po zdjęciu gipsu przechylił się na lewą stronę co było uznawane za normalne przyzwyczajenie po gipsowe. Zdaniem lekarza to właśnie złamanie w okresie intensywnego wzrostu przyczyniło się do powstania tego skrzywienia.Nie wiem co mogła bym jeszcze dodać bo taj jak pisze oprócz tego złamania wszystko było ok . A wręcz bylo dobrze bo jest to jeden z bliźniaków a ten drugi mi sie w fazie wzrostu garbił ale z uwagi na ten fakt ze bliźnięta to zrobili badania całego ciała dla obu.

Góra Góra

21 sie 2016, o 22:09

domownik

Bassia,
Napiszę krótko bo trudno mi się pisze z iPada .......

Kilka uwag:
1. Leczenie skoliozy musi być poprzedzone bardzo szczegółowym badaniem i precyzyjna diagnozą. Sam widok kręgosłupa na RTG to stanowczo zbyt mało aby można było przedstawić plan leczenia. W tym przypadku pozwoli wyznaczyć kat skrzywienia w jednej płaszczyźnie ale nie da precyzyjnej oceny jego ustawienia w pozostałych dwóch.

2. Diagnoza musi zostać oparta o wywiad (okres samej ciąży, okres noworodkowy i niemowlęcy oraz do chwili obecnej) i dokładne badanie całego ciała. Nie tylko kręgosłupa. To bardzo ważne bo zminimalizuje prawdopodobieństwo błędów w terapii i pogłębiania się skrzywienia.

3. Gorset (najczęściej jestem jego przeciwnikiem) może być jedynie dopełnieniem terapii zachowawczej ale nie jej głównym elementem

4. Odnosnie rehabilitacji - lekarz się myli. Dobra terapia, myśle tutaj o fizjoterapii ale również o Osteopatii, to podstawa leczenia skoliozy. Możesz oczywiście kozystac z wizyt u lekarza ale z doświadczenia wiem, ze one naprawdę niewiele wnoszą do diagnozy funkcjonalnej i do samego planu terapii.

5. W przypadku Twojego syna, odradzam wszelkie ćwiczenia grupowe, korektywy i ćwiczenia tzw..wzmacniające gorset mięśniowy. One właśnie najcześciej pogłębiają skrzywienie kręgosłupa. Być może, ze lekarz odradzający rehabilitacje zna efekt właśnie takich ćwiczeń.

6. Poczytaj o Integracji Strukturalnej i Tensegracji Tkankowej. Zorientujesz się wtedy lepiej o czym piszę.

Na Twoim PW zostawię namiar na bardzo dobrego terapeutę w Warszawie. To jeden z najlepszych terapeutów jakich znam w stolicy. Możesz oprzeć się na jego zdaniu. Po badaniu udzieli Ci o wiele więcej informacji niż ja w tej chwili.

To tyle, tak na szybko. Jeśli będziesz miała pytania - pytaj.

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]