Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Problematyczny ból

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

28 lip 2016, o 12:56

świeżak

Piszę po raz pierwszy więc bardzo serdecznie chciałabym wszystkich przywitać na forum :) Mam do was pytanie, czy ktoś z was ma podobne problemy bólowe pleców po operacji co ja? jak sobie z tym radzicie? Opiszę dokładnie co mi dokucza. Operację skoliozy miałam już kawał czasu temu - 14 lat minęło. Operowany miałam odcinek lędźwiowy i częściowo piersiowy. Skrzywienie wynosiło 64 stopnie. Praktycznie od początku zabiegu miałam problemy z czuciem w biodrze z którego pobierają coś podczas operacji. Pomimo upływu tylu lat nadal czucie w tym biodrze jest niewłaściwe, też tak macie? Nie jest to bardzo uciążliwe ale chwilami przeszkadza. No ale zboczyłam z głównego tematu. Otóż praktycznie od samego początku po operacji pobolewał mnie kręgosłup. Przez te lata miałam gorsze i lepsze chwile. Robiono mi tromografię gdzie wszystko według trzech lekarzy jest prawidłowo oprócz tego, że wykryto jeszcze u mnie dodatkowo sakralizację. Lekarze stwierdzili, że mój kręgosłup wiele przeszedł i ma prawo pobolewać od czasu do czasu. W zupełności się z nimi zgadzam. Ból kręgosłupa raz na jakiś czas nawet u zdrowych ludzi nie jest jakoś wielce niepokojący. Problem jest w tym, że mój ból chwilami jest tak silny, że nie mogę wstać z łóżka, ciężko mi oddychać a np. poodkurzanie dywanu w jednym pokoju to marzenie nie do spełnienia. Chodzę raz na jakiś czas na ćwiczenia rehabilitacyjne i przez parę dni jest lepiej a potem ból znów wraca. Staram sie ćwiczyć w domu to co mi pokazano na rehabilitacji, jeżdżę na basen ale to wszystko pomaga tylko na dwa, może trzy dni i to nie zawsze :( Boję się jak będzie moje życie dalej wyglądać z takimi problemami. Mam 27 lat a nieraz mam większe problemy z poruszaniem się niż moi dziadkowie :( Już sama nie wiem co mam z tym zrobić. Ćwiczenia niewiele pomagają, tabletki przeciwbólowe w ogóle nie pomagają. Chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Chyba w końcu któryś z nich wyśle mnie do psychiatryka bo stwierdzi, że jestem hipochondryczką ;) Czy wy również macie takie problemy? Czy tylko mi się tak "poszczęściło" i takie dziadostwo mnie dopadło?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

28 lip 2016, o 13:13

domownik

Może pójdź do innego lekarza na konsultacje. Może pójdź do neurochirurga? W internecie mozna znaleźć neurochirurgów, którzy zajmują sie kręgosłupem. Moim zdaniem jak jakiś lekarz nie znalazł przyczyny bólu, to trzeba szukać innych lekarzy, bo to nie jest normalne, żeby bolało.

Góra Góra

28 lip 2016, o 13:44

świeżak

Alicja25 dziękuje, że się odezwałaś. Byłam u kilku ortopedów i neurologów ale u neurochirurga jeszcze nie byłam. Poszukam jakiegoś z dobrą opinią w mojej okolicy. Tylu lekarzy już mi mówiło, że nie wiedzą czemu tak boli, że nic nie widzą na zdjęciu i tomografii, już zaczęłam się zastanawiać czy może inne osoby po operacji mają podobne problemy i że może faktycznie tak ma być i nic na to się nie poradzi.

Góra Góra

28 lip 2016, o 14:30

domownik

A z jakiej miejscowości jesteś? Może ktoś z forum mógłby podać namiar na jakiegoś lekarza

Góra Góra

28 lip 2016, o 14:34

świeżak

Podkarpacie, okolice Krosna

Góra Góra

28 lip 2016, o 15:33

domownik

A próbowałaś iść do fizjoterapeuty? Chirurdzy są nastawieni na rozwiązanie problemu operacyjnie.

Góra Góra

28 lip 2016, o 16:14

domownik

W internecie jest sporo namiarów na rehabilitantów, z rehabilitantem też można spróbować. Jeżeli można, to warto spróbować skonsultować się np. z tym lekarzem: https://www.znanylekarz.pl/andrzej-maci ... urg/tarnow
Ale do rehabilitanta też można podejść-może rehabilitacja pomoże. Na pewno warto spróbować

Góra Góra

29 lip 2016, o 22:57

domownik

Asju,
Skoro z punktu widzenia ortopedycznego na poziomie operowanego miejsca brak ewidentnych patologii należy poszukiwać innych przyczyn Twojego bólu. Sugestie idące w kierunku zmian zwyrodnieniowych odłożyłbym raczej na później. Przemawia z a tym charakter opisywanego przez Ciebie bólu tzn. zmienny i chwilowy. Do tego zgłaszasz problemy z oddychaniem i brak wyraźnej reakcji na leki p/bólowe ........

Napisz jakie rozpoznanie postawione zostało w przychodni rehabilitacji i jakiego typu ćwiczenia wykonujesz? Może będę mógł nakierować Twoje poszukiwania w rozwiązaniu problemu ........

Fizkom

Góra Góra

1 sie 2016, o 18:45

świeżak

Nie lepiej wybrać się prywatnie do jakiegoś Medicover lub coś w tym stylu i postarać się o inną diagnozę? :)

Góra Góra

1 sie 2016, o 20:21

domownik

objawy, ktore opisujesz sa prawdopodobnie z śródoperacyjnego uszkodzenia nerwu skórnego bocznego uda (lub innego) - bez badania ciężko określić. powikłanie dość częste po pobraniu przeszczepu z biodra lub ze złego ułożenia w trakcie zabiegu. operatorzy oczywiście się nie przyznaja. badanie neurologiczne plus EMG i wszystko jasne. co do pozostałych dolegliwości masz jakiś ucisk - może na korzeń, może stenoza, tk tego nie wyjaże, a jedynie rezonans.

Góra Góra

9 sie 2016, o 16:02

świeżak

Radzę tak jak poprzednicy wybrać się na konsultację do innej przychodni. Moja siostra miała podobny przypadek, okazało się, że specjalista specjaliście nie równy i w drugim miejscu jej pomogli.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]