» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

18 cze 2016, o 14:57

świeżak

Witam, mam na imię Kamil, obecnie mam 17 lat. Skoliozę u siebie zacząłem zauważać w wieku lat 15, byłem na konsultacji u lekarza, który polecił mi klinikę w Zakopanem i powiedział, że w grę w chodzi tylko operacja. Skolioza miała 35 stopni. Wizytę miałem oczywiście 3 miesiące później, bo tak to u nas funkcjonuje. Czekałem od 8 rano do około 15 tylko po to, by usłyszeć że operują dopiero od 65 stopni, że lekarz który polecił mi przyjechać tutaj był niedoświadczony i że mojej skoliozy nie wyleczy już nic, a oni nie podejmują się operacji. Zalecił mi basen i umacnianie mięśni na plecach, bo ryzyko progresji w moim przypadku jest bardzo bardzo małe. Nieco zniesmaczony, że niby do końca mam wyglądać jak wyglądam, zacząłem szukać innych metod, trafiłem na FED - jednak w pewnej klinice usłyszałem od pani która tam przyjmuje, żebym trzymał się od tej kliniki jak najdalej, bo lekarze którzy będą mnie badać wynajdą mi tysiące innych chorób i nigdy stąd nie wyjdę, w skrócie - wyłudzanie pieniędzy. Zdziwiło mnie to, ale wyszedłem, nie było to daleko ode mnie. Koleżanka poleciła mi pewnego lekarza, który wyleczył ją wcześniej ze skoliozy. Umówiłem się na wizytę. Gdy byłem mały nosiłem trzewiki bo miałem krzywe nogi, niby miało to pomóc. Lekarz stwierdził, że to główny powód skoliozy, miałem jedna nogę 2 cm "dłuższą" od drugiej. Po miesiącu ta różnica znikła. Powiedział, że mam to szczeście iż moje ciało jeszcze się rozwija i kości nie są aż tak bardzo zrośnięte. Póki co chodzę tam od początku kwietnia, raz w tygodniu, a ceny nie są wygórowane. Jestem bardzo zadowolony z obecnych rezultatów, ale też chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
Czy wszystko do końca będzie w porządku?

Objaśniając jak wygląda taki zabieg:
-Kładziemy się na łóżku brzuchem
-Podpinane są do nas dwie kulki - terapia prądowa, raz wibrują, raz uderzają, a na celu mają jak mniemam umocnić mięśnie do utrzymania formy kręgosłupa po zmianie.
-Następnie lekarz uciska nas w miejsach wykrzywionych, z pewną rotacją. Słychać jak strzelają w środku kości, nie czuć żadnego bólu i co wizytę czuję się coraz prostszy, też spoglądając w lustro.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

18 cze 2016, o 18:48

domownik

Powiem tak-czego oczekiwałeś od lekarzy. Jak masz skrzywienie 35 stopni, to lekarz ortopeda nie zapisze Ciebie na operacje i lekarz szczerze mówił, że nie zakwalifikuje Ciebie do operacji. Przecież ortopeda nie przeprowadzi u Ciebie rehabilitacji, bo od tego jest rehabilitant. Ortopeda jest od robienia operacji, może wypisać skierowanie na rezonans, tomograf, usg czy zdjęcia rtg. Lekarz może postawić diagnozę, moe powiedzieć czy chory kwalifikuje się do operacji czy może zastosować metody nieoperacyjne itp. Czekałeś długo na lekarza-ok, ale czego wymagałeś od tego lekarza? Że ortpeda załatwi wszystko i będzie ładnie? Inni ludzie też czekają godzinami na wizytę u lekarza i lekarz powie, że np. on nie zoperuje pacjenta i żeby zastosować inne leczenie u innego specjalisty. A co do tych dziwnych metod-ja jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby jakieś prądy, uciskanie itp. prostowały kręgosłup. Zobacz czy ten ,,specjalista" ma w ogóle dyplom lekarza. To moze być jakis szarlatan. Podejrzewam, że ten facet nawet nie wysyła Ciebie na kontrolne zdjęcia rtg. Po szpitalach jeździli już pacjenci, którzy chodzili do takich ,,specjalistów", niby było ,,leczenie dziwnymi metodami", rodzina cichaczem wywoziła chore dziecko i zabierali je do szpitala, a w szpitalu wychodziło, że przez takich specjalistów chory był w ciężkim stanie i prawdziwi lekarze robili awanturę na zasadzie ,,czemu Państwo doprowadzili do takiego stanu, czemu Państwo nie pomyśleli, żeby wcześniej zabrać dziecko do szpitala". Podobni specjaliści wyrabiali cyrki typu ,,trzeba głodzić niemowlaka, żeby dziecko się wyleczyło, proszę nie wozić dziecka po szpitalach", a później był płacz, bo dziecko umarło z powodu zagłodzenia. Poproś tego człowieka o pokazanie dyplomu lekarza. Jak nie ma nic do ukrycia, to pokaże dyplom, a jak to oszust, to będzie się wykręcał. Poza tym jak facet podaje sie za lekarza to np. poproś go o skierowanie na badania albo o receptę na leki. Jeżeli będzie sie wykręcał, to znaczy, że facet jest oszustem i tylko udaje lekarza. Poza tym z tego co wiem, to dyplomowani lekarze nie stosują takich metod leczenia. Lekarze nawet nie robią masażu, jakichś prądów itp., bo to nie ich dziedzina. Od masażu jest fizjoterapeuta. Jak facet masuje i podaje się za lekarza, to jest coś nie tak, bo po prostu lekarze robią co innego. Mi się wydaje, że facet nie naprostował tej znajomej, że panienka nawet nie miała skoliozy, tylko babka jest takim ,,naganiaczem" na zasadzie ,,patrzcie na mnie, ja byłam u tego człowieka i jest ok". Pewnie ta znajoma ma jeszcze jakiś zarobek z tego ,,naganiania". Żeby potwierdzić, że metoda jest ok, to trzeba pokazać zdjęcia rtg sprzed leczenia, zdjecia rtg w połowie leczenia, zdjęcia rtg po leczeniu, zdjecia pleców sprzed leczenia i po leczeniu, trzeba przedstawić dokumentacje medyczną. Lepiej poszukać sprawdzonego rehabilitanta, ktory stosuje uznawane metody. Są np. strony internetowe typu http://www.znanylekarz.pl i tam mozna poszukać dobrego rehabilitanta z dobrymi opiniami. Lepiej poszukać rehabilitanta niż latać po szarlatanami, którzy wymyślają jakieś dziwaczne metody. Ja kiedyś byłam u gościa, który podawał sie za lekarza, twierdził, że on wyleczy kręgosłup poprzez nakłuwanie igiełek i przystawianie pijawek. To nic nie dało, a później wyszło, że facet nie ma dyplomu i on nigdy nie był lekarzem. Innym razem trafiłam na faceta, który podawał sie za lekarza ortopedę z Rosji, że on masuje plecy i dzięki temu prostuje kręgosłup. Po takich masażach było jeszcze gorzej, a jak przyszło co do czego, to okazało sie, że facet był szarlatanem i nie miał dyplomu lekarza. Przes te masaże kręgoslup pokrzywił się jeszcze mocniej. Znam przypadki, gdzie ktoś np. twierdził, że ponaciska na ciało i to wyleczy człowieka, a jak przychodzi co do czego, to człowiek był bardziej chory. Moim zdaniem lepiej poszukaj dobrego rehabilitanta, poproś o zestaw ćwiczeń i codziennie gimnastykuj sie w domu. Nie trzeba codziennie biegać po rehabilitantach. Wystarczy pójść na wizytę u rehabilitanta, pokaże się zdjecia rtg, rehabilitant zbada Ciebie i zleci ćwiczenia do robienia w domu. Po jakimś czasie rehabilitant każe wrócić na wizytę kontrolną, żeby sprawdzić czy jest ok. Wiadomo jak jest z dostaniem sie do rehabilitanta na NFZ, więc można pójść na jedną prywatną wizytę. A jak człowiek raz na jakiś czas zapłaci za prywatną wizytę, to nie będzie jakoś bardzo stratny, bo to nie są wielkie koszty.

Ja radziłabym Tobie uważać na te ,,metody" leczenia, które teraz stosujesz. Według mnie to nie jest uznana metoda, tylko szarlataneria. Takie dziwaczne metody mogą sprawdzić, że nagle strasznie się pokrzywisz i nagle będziesz mieć 60-80 stopni. Jak zastosujesz złe metody, to nagle zaczniesz strasznie się krzywić i nie będziesz mógł tego zastopować. A to, że wizualnie nie wyglądasz źle to nic nie oznacza. Plecy mogą ładnie wyglądać, ale i tak może być gorzej. Te metody podchodzą wyglądają jak leczenie u ,,pana doktora z Rosji", który niby pomasował plecy, twierdził że w ten sposob wyprostuje kręgosłup, a facet tylko wszystko ,,rozregulował" i kręgosłup się pokrzywił. Każdy Ci powie, że lepiej nic nie robić niż źle się leczyć. Metody tego Twojego specjalisty to takie coś jak badanie ,,oberon". Poczytaj o tym w internecie i zobacz opinie ludzi

Poza tym to, że ktoś ,,wizualnie" wygląda dobrze nie oznacza, że jest lepiej. Przykładowo-ja kiedyś miałam skoliozę 45 stopni, pogorszyło mi się o 15 stopni i było 60 stopni, jak ktoś popatrzył na mnie, to tak ,,na oko" nie było widać, że jest gorzej. A jak ludzie patrzyli mi na plecy, to nie wierzyli, że miałam 60 stopni, tylko ludzie myśleli, że miałam jakieś 30-35 stopni. Po tych zabiegach może się pogorszyć, ale tak ,,na oko" nie zauważysz tego. Jedyna metoda na sprawdzenie skoliozy to zdjęcia rtg. Ale radzę uciekać od szarlatanów, tylko lepiej iść do dobrego rehabilitanta

Góra Góra

18 cze 2016, o 19:08

świeżak

Od początku, mam trzeźwy umysł i o dyplom lekarza zapytałem na starcie, pokazał go bez wahania. Normalnie raczej nie skorzystałbym z takich usług, miałem do niego lekkie zaufanie czytając o nim opinie, a szczególnie opinie mojej koleżanki, która była bardzo krzywa, a on ją tą terapią wyprostował - nie jest żadną naciągaczką, znamy się od lat. Rehabilitacja o której mówisz w moim wieku nie pomoże, konsultowałem to z kilkoma różnymi specjalistami. Potrzeba czegoś więcej niż zwykłe ćwiczenia. Posłucham się Ciebie trochę, skontaktowałem się z nim telefonicznie i stwierdził, że jeśli tylko chcę to może napisać mi wysłanie na prześwietlenie od zaraz, mam mu przypomnieć przy następnej wizycie, dzięki za opisanie tematu. Zobaczę jak wyglądają zdjęcia kręgosłupa, jeśli faktycznie będzie gorzej, albo nic się nie będzie zmieniać to spróbuję czegoś innego, bardziej sprawdzonego.

Góra Góra

19 cze 2016, o 11:10

domownik

A jaką nazwę ma Twoja terapia? I jakiej specjalizacji jest ten człowiek?

Góra Góra

19 cze 2016, o 12:32

świeżak

Fizykoterpia, a jego specjalizacja to fizjoterapeuta.

Góra Góra

19 cze 2016, o 13:51

domownik

Facet o którym wspominałeś nie ma dyplomu lekarza, nie jest rehabilitantem itp., tylko zajmuje się ,,medycyną chińską". Mówiłeś, że niby to jest ,,Pan Doktor", a to jednak nie jest lekarz, facet nie jest nawet rehabilitantem. Nie wiem po co mówisz o ,,panu doktorze", jeżeli facet nie ma dyplomów itp. Czyli dobrze podejrzewałam, że to szarlataneria, która nie pomaga, tylko szkodzi. A ,,specjaliści medycyny chińskiej" nie wyprostują kręgosłupa przy małej skoliozie, z tym sie chodzi po rehabilitantach. Ale jak chcesz się bawić ,,w medycynę chińską", to już Twoja sprawa, ale później nie płacz, że nikt nie ostrzegał. Każdy decyduje sam za siebie, każdy decyduje o sobie. Jak chcesz z tego korzystać, to Twoja sprawa, ale jak Ci sie pogorszy, to później nie miej pretensji do innych ludzi, bo będziesz mógł mieć pretensje do samego siebie. A jak podejmiesz złą decyzję, to później będziesz cierpieć latami

Góra Góra

19 cze 2016, o 14:05

świeżak

Skąd Ty masz informacje tego typu? Że niby Ty najlepiej wiesz kto ma dyplom lekarza a kto go nie ma, powoli to robi się śmieszne...

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]