Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - skrót kończyny - wkładka wyrównująca

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

9 maja 2016, o 07:24

świeżak

Dzień dobry wszystkim. Jestem Staszek mam 30 lat.

Prawie rok temu okazało sie, że mam krótszą jedną z kończyn, zostało to potwierdzone zdjeciem rtg. prawa kośc udowa jest krótsza od lewej o nieco ponad 1cm a reszta gdzieś w stawach w sumie skrót wynosi 1,5cm.Ortopeda zalecił wkładke wyrównującą 0,8mm.

Byłem również na konsultacji u 2 osteopatów którzy potwierdzili skrót i pierwszy z nich zalecił wkładke nawet 1cm, a drugi 0,5cm.

Udalem sie w miejsce w którym wykonuja wkladki i zrobili mi wkladke 1cm w postaci klina wkladana pod standardowa wkladke w bucie, bez badania stóp. Wkładka wyglada tak ze pod pieta jest ten 1cm i zmniejsza sie w strone palców.

Na początku stosowania było dobrze. Błogie uczucie równowagi, przestało bujac mnie na boki, ustąpiło zmeczenie i kłucie z lewej strony biodra w nodze dłuższej, natomiast pojawiły sie dolegliwosci w plecach na wysokosci górnej czesci pośladków , zwiekszył sie ból w lewym kolanie oraz pojawił sie ból lewej stopy. Ból stopy rozwijał sie przez ten caly rok noszenia, raz byl wiekszy raz mniejszy, myslalem ze sie wkoncu stopa przyzwyczai ale bylo coraz gożej. Wkońcu odstawilem wkladke i ból stopy zaczą ustepowac, ale znów wrociło bujanie sie na boki i uczucie zmeczenia i kłucia w lewej dłuższej nodze na poziomie biodra.

Nie wiem co teraz robic, czy nosic nadal wkladke, czy nie, czy zrobic może inną, albo może potrzebne są dwie wkładki jedna wyrównująca i druga pod noge dłuższą ustawiająca stope tak aby nie bolała? jak tylko bede mial czas to wybiore sie gdzies do specjalisty ale, póki co chcialbym poznac opinie innych, moze ktos mial podobne doświadczenie i mógłby polecic jakąś dobrą poradnie, gdzie robią wkładki, badają stopy i współpracują z fizjoterapeutą/osteopatą.

Dziekuje za uwage.

Staszek

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]