» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

29 kwi 2015, o 19:42

domownik

Czy da rade coś z operować jeszcze jeżeli noszę Harringtony tak zwane haki mam zamiar je usunąć czy istnieje jakiś lekarz który przeprowadza dalej operacje po usunięciu implantów czy już nic nie da rady z tym zrobić ?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

29 kwi 2015, o 20:28

domownik

Chyba poza usunięciem instrumentarium nie da rady zrobić nic więcej, zależy też czy wytworzyła się spondyloza.
Reoperacja to o wiele poważniejszy zabieg, ale z tego, co czytałam na tym forum podejmują się takich operacji w Lublinie (dr Klapec), warszawie ( dr Michalski). Czy gdzieś jeszcze to nie wiem, ale być może tak :)
Napewno można poprawić estetykę pleców, wykonując gibektomie.
Jak duże masz obecnie skrzywienie, dokuczają Ci jakieś bóle? Gdzie się leczysz?

Góra Góra

29 kwi 2015, o 20:39

domownik

Kasia f napisał(a):
Chyba poza usunięciem instrumentarium nie da rady zrobić nic więcej, zależy też czy wytworzyła się spondyloza.
* spondylodeza

Góra Góra

29 kwi 2015, o 20:42

domownik

Ech, Wiedziałam że przekręce te słowo :)

Góra Góra

29 kwi 2015, o 20:52

domownik

Mój kręgosłup jest sztywny jak beton skrzywienie 120 na 50 nic nie boli chciałbym poprawić trochę wygląd jak by dało rade z tyłu nie było żadnej resekcji bo nie ma miejsca na resekcje

Góra Góra

30 kwi 2015, o 08:43

domownik

Konsultowales już to z jakims lekarzem?
może udałoby się poprawić estetykę pleców? Najlepiej będzie skonsultować Twój przypadek z różnymi ortopedami i porównać opinie.

Góra Góra

30 kwi 2015, o 08:47

domownik

Nie wiem jak sprawa wygląda po tylu latach. Ja jestem 9 miesięcy po operacji. Byłem na konsultacji u prof. Dragana we Wrocławiu. W TK wyszło, że wytworzyła się już spondylodeza, ale prof Dragan powiedział, że operacja jest możliwa. Można usunąć zrost tylko że taka operacja wiąże się z dużym ryzykiem i nie wiadomo czy uda się uzyskać lepszy efekt.

Góra Góra

30 kwi 2015, o 14:13

domownik

Kasia f - ładne masz oczko ;-) ..., dowiem się może czegoś więcej jak usunę to gówno blaszane ...,

Góra Góra

30 kwi 2015, o 15:02

domownik

a dziękuje :) a masz już termin operacji, usuniecia instrumentarium?

Góra Góra

30 kwi 2015, o 19:21

domownik

Oj jeszcze nie , nie mogę się dodzwonić do tego lekarza co mnie operował , bo w Łodzi mi powiedzieli że mogę pojedynczo usunąć implanty że wszystkich nie da rady a w Poznaniu co innego mówił .

Góra Góra

30 kwi 2015, o 20:55

domownik

Hmm to rzeczywiście dziwne, że nie można usunąć instrumentarium przy jednej operacji... Ale dobrze zrobiłeś ze skosultowales się jeszcze z innym lekarzem. przy metodzie CD implanty są usuwane podczas jednej operacji (zazwyczaj, bazuje na informacjach z tego forum, wypowiedziach innych osób) , być może przy metodzie Harrington jest inaczej.W Poznaniu byłeś na konsultacji u dr Kotwickiego? ech, no niestety do lekarzy to zawsze jest problem z dodzwonieniem się. :)

Góra Góra

30 kwi 2015, o 21:03

domownik

Bartosz Polis mi powiedział że może mi zdjąć tylko te co mi przeszkadzają u mnie są zarośnięte kręgosłupem implanty i muszą kuć podobnież żeby się dostać do implanta nie wiem co jeszcze powiedzą w Poznaniu byłem w Łodzi bo mam najbliżej ;-)

Góra Góra

4 maja 2015, o 15:32

domownik

Witam, no ja właśnie jestem po usunięciu Harringtona, a nosiłem go przez 21 lat. Także niestety bez kucia się nie obyło ... :). Ale dziś 6 doba od operacji, i jest w miarę (odpukać.... :)) O.K.

Góra Góra

4 maja 2015, o 16:19

domownik

A coś się złego dzieje, że usuwacie lub chcecie usunąć implanty?

Góra Góra

4 maja 2015, o 17:38

domownik

slavkowsky wszystkie ci usuwali ? , ile minut im to zajęło ? .., też w Poznaniu ? , cynamonek mnie na ten przykład pękają haki i dlatego chce się pozbyć tego ale czy całość mi usunie czy tylko jeden to tego nie wiem w Łodzi to huj nie lekarze wole nie ryzykować ...,

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]